VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moje mišljenje je da više neće biti prodaje iz razloga što bi Pluris i Nikomat prodajom još 27000 kom došli točno na 50% udjela, te mislim da je s strane jednog i drugog u ova tri dana prošlo taman toliko .I to je to

Kolega S400 mislim da je s njihove strane prošlo manje od 27000kom.
Ostatak su napravili ipak špekulanti po principu prodaj i kupi jeftinije. Tzv. burek investitori.
Stvaraju se osnove za preuzimanje, al ono ipak neće ići po ovoj bijednoj cijeni.
Dovoljno je pogledati portfelj Validusa i onda je sve sasvim jasno!

26.11.2010 - Dan D

Taj lik je izgubio spor prije 10 godina, u ostalom ima zabranu ulaska u Hrvatsku. To je nista drugo nego svinjarija novinara Vecernjeg Lista.

Tvrdim da je ovo s NJemcima strašna sramota te ako se obestini da nije istina šta tvrde da bi novinari večernjaka trebali u zatvor jer su direktno nanijeli štetu nama dioničarima (inače sam u potpunosti protiv slobode pisanja jer većinom ta piskarala prođu nekažnjeno a čovjek ostane osramoćen).Pa zdrav razum nalaže da je to laž kad ovi nakon 10 godina se javljaju i kažu vi ste nas prevarili i uzeli dionice (što se iz članka vidi da su one bile jamstvo za kredit), i niste platiti kredit (ili pak jeste). Ovo je velik udar na dioničare i uprava Validusa bi se trebala što prije izjasniti o čemu je riječ.
[/quote]

a što je sa stanjem nekretnina koje FIMA ima u svom vlasništvu? koliko ima hipoteka na njima? tipa Hotel Vis?


Moje mišljenje je da više neće biti prodaje iz razloga što bi Pluris i Nikomat prodajom još 27000 kom došli točno na 50% udjela, te mislim da je s strane jednog i drugog u ova tri dana prošlo taman toliko .I to je to

To sam i ja gledao. Današnji dan na skdd je onaj drugi dan s prometom od 50000+kom. Još nam preostaju onaj od 10000+, onih nezaboravnih po bidu 30000+ dan te ovaj danas od gotovo 40000 kom.
Dosta toga su oni još iskrcali od stanja na skdd danas. No, zaboravili ste Horvata s 1,27%, pitanje je pod kojim skrbničkim je Weissbarthova, RBA ili Societe Generale, to je daljnih 1% ili 2% Za Zabu znamo da je Bakićeva, a PBZ od Investora. No i ispod top 10 vjerovatno ima ekipe iz Uprave, FIME i što drugi, a cijeli taj zbir se gleda kao kontrolni paket. Kroz par dana bi se sve trebalo iskristalizirati, očito je da je veći pretovar.Tako da su skupa svi zajedno još iznad 50%, i to ne baš malo.

Ono što me iznenadilo da su na onom drugom danu s prometom od 50000kom+ prodali svega 10000 komada. Prilično malo za nekoga kome gori pod petama, prodaja se pojačala sad kad tone. Očito će tu biti jako zanimljivo kroz koji dan kad se sve zbroji i oduzme. Sjetite se samo prošle godine kad je palo ispod 20 kn kako su nicali nalozi od 45000 komada na bidu. Pri ovim razinama probudit će se opet jači interes, tim više što nije proljeće 2009 i potpuni kaos na TK. Drž’ te se ekipa i ne dajte se navući na prodaju jer ako dosad niste po mojem mišljenju ispod 20 je čista kocka prodati s tolikim minusom. S ovakvim vrijednim portfeljem i NAVom od 116kn Validus se ne može vječno ubijati
[wink]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Ali kada ta sila prestane onda logično ide opet snažno nazad gore.

Mene iskreno zanima tko je kupovao na 27,28 i 29kn u prometu većem nego sada????
Jer tko jest da jest opet će krenuti kupovati.
Kupac se izmakao nek se prodaja akumulira i nek bude veća. Već viđeno!

26.11.2010 - Dan D



Ali kada ta sila prestane onda logično ide opet snažno nazad gore.

Mene iskreno zanima tko je kupovao na 27,28 i 29kn u prometu većem nego sada????
Jer tko jest da jest opet će krenuti kupovati.
Kupac se izmakao nek se prodaja akumulira i nek bude veća. Već viđeno!
[/quote]

kupovali su oni koji su jučer i danas prodavali…

@split
Hm, a možda i stane s prodajom pa digne cijenu da se bid akumulira, kao neki dan kada je bilo cca 30000 po bidu odjednom. E tu je sada trik pogoditi o čemu se radi da li o ovom tvom scenariju ili o ovom mom i prodati na vrijeme i ne za*ebat se[huh]. Uglavnom treba biti na "okidaču" u oba slučaja [smiley]

Mean people suck and nice people swallow!

Glavnina je rasprodana na u prosjeku 23-24kune a sad će dići na trideset i tamo podebljati svoje pozicije. Jel to zbog toga što si se ti nakrcao. Je li Splite?

Ne bi oni ovo prodavali ali se izgleda ne pita pa zato i jesmo tu gdje jesmo. Problem je što neznamo do kad će ovo trajati i koloko moraju prisilno prodavat. A što ako je sve na prodaji. Koliko ono Podravka potražuje. Ovo sada su vjerojatno u naplati oni koji ne žele da prvo Podravka sjedne na cjelokupno vlasništvo.

Da su nešto dogovorili sa Mimovićem bi li bilo potrebe sada prodavat?
Da Mimo ima čime kupit , bili sada kupovao po ovim cijenama ili bi poslije plačao kao što ti veliš 75-80.
Ne drži ti ovo baš vodu. No to je tvoje mišljenje.
Bit ćemo sretni ukoliko se pojavi neko ozbiljan da otkupi ovo, istina za to bi se netko sada mogao zainteresirat. I to će jedino igrat i tjerat u plus a sve do tada [bye] [cry] [pray]



Ali kada ta sila prestane onda logično ide opet snažno nazad gore.

Mene iskreno zanima tko je kupovao na 27,28 i 29kn u prometu većem nego sada????
Jer tko jest da jest opet će krenuti kupovati.
Kupac se izmakao nek se prodaja akumulira i nek bude veća. Već viđeno!
[/quote]

Splite opet si skupo platio! [lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED




Ali kada ta sila prestane onda logično ide opet snažno nazad gore.

Mene iskreno zanima tko je kupovao na 27,28 i 29kn u prometu većem nego sada????
Jer tko jest da jest opet će krenuti kupovati.
Kupac se izmakao nek se prodaja akumulira i nek bude veća. Već viđeno!
[/quote]

Splite opet si skupo platio! [lol]
[/quote]
Ako pričaš o Tisku onda sasvim sigurno nisam, jer mislim da ću pazariti po 160kn.

26.11.2010 - Dan D



Ali kada ta sila prestane onda logično ide opet snažno nazad gore.

Mene iskreno zanima tko je kupovao na 27,28 i 29kn u prometu većem nego sada????
Jer tko jest da jest opet će krenuti kupovati.
Kupac se izmakao nek se prodaja akumulira i nek bude veća. Već viđeno!
[/quote]

kupovali su oni koji su jučer i danas prodavali…
[/quote]
Ha ha, dakle osoba A je kupila po 29kn i sad prodaje po 20kn jer tu vidi isplativost????

26.11.2010 - Dan D



Ali kada ta sila prestane onda logično ide opet snažno nazad gore.

Mene iskreno zanima tko je kupovao na 27,28 i 29kn u prometu većem nego sada????
Jer tko jest da jest opet će krenuti kupovati.
Kupac se izmakao nek se prodaja akumulira i nek bude veća. Već viđeno!
[/quote]

Eto,ja sam kupovao ..27,00 ..i dokupljivao na svakoj ,00 .I čekam sutra na 18 . Nisam prodao u padu,jer je rizik prevelik,tj, nisam trenutno u mogućnosti pratiti on-line, ali baš zato jer nisam u mogućnosti pratiti on-line , i trenutno regirati,uzeo sam dionicu jer ima veliki bonus skoka ,i mislim da je treba imati u portfelju .
Ovaj pad..heheheheh…to je poklon,šlag na torti . ako me ne poklopi na 18…lovim je ,dok je ne ćopim,mislim da je sutra zadnji dan za dokup. Vrijeme će pokazati jesam li bio u pravu.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close