VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/iso-i-icc-tvrde-kutle-nam-je-oteo-fimu,-mi-smo-pravi-vlasnici,73898.html
Vidiš šta se tu sve piše pa ti uloži kune u to. Kocka živa.

who dares, wins

Validus je na ovim razinama po meni iznimno precjenjen.
Izvješće za 2009 godinu je nerevidirano i nekonsolidirano i ne ukazuje na realno stanje društvva.
BV se bazira na nerealnoj vrijednosti poduzeća.
Većina je u vrlo teškom stanju(Helios Faros,Vis,Mils mljekara,Varteks).
Veliki dio imovine je založen.
Vrlo opasna i precjenjena dionica po meni.
Kad se "raspetljaju" dužničko-vjerovnički odnosi vezani za FIMA grupu "tko zna da li će Validus
uopće opstati"?
Pozdrav

dotaknuta je sma 200
vrijeme je za (o)dobijanac,

FIMA-PODRAVKA
Draženka Gačan: Iza Mimovića je kapital talijanskih i švicarskih fondova
Autor/izvor: SEEbiz / Podravski list
KOPRIVNICA – Nakon Polančecovog uhićenja, zanimanje javnosti pobudila je Draženka Gačan, direktorica koprivničke tvrtke Fia Energy srpskog poduzetnika sa slovenskom putovnicom Ranka Mimovića.

http://www.seebiz.eu/hr/fondovi/gacan-iza-mimovica-je-kapital-talijanskih-i-svicarskih-fondova,73918.html

fondovi s juga italije, sicilija

– Fia Energy, uz posredovanje trgovinom naftnih derivata, bavi se i ulaganjem. Tako su preko Fia grupe strani investitori tražili turistička poduzeća, hotele i odmarališta u koja bi uložili svoj novac. Zadužena sam bila za istraživanje vlasničke strukture, a prikupljene informacije slala sam direktoru koji ih je upućivao investitorima. Prvenstveno ih je zanimalo poduzeće na Visu, Modra špilja, i Helios Pharos na Hvaru koji je u sastavu tvrtke Validus, odnosno bivše varaždinske Fima grupe. Preko direktorice Validusa Marine Bača stupila sam u kontakt i prenijela mišljenje svog direktora da je FIA zainteresirana za kupnju turističkih poduzeća. Otud kreće cijela poslovna suradnja Fia grupe i Validusa te s ostalim tvrtkama s kojima je Validus povezana, pa tako i s Plurisom i tvrtkom Fima Ami koja drži Podravkine (ZSE:PODR-R-A) dionice – tvrdi Gačan.

– Kapital tvrtke Fia, čije se porijeklo pod povećalom provlači kroz medije, nije srpski. Iza mog direktora stoje zatvoreni talijanski i dijelom švicarski investicijski fondovi. O Mimovićevim aferama u Srbiji ne znam mnogo tako da ih ne bi znala komentirati. Ono što znam je da su u vlasničkoj strukturi Fia grupe zastupljeni strani investitori i nekoliko privatnih osoba koji imaju niz velikih lanaca i trgovina – priča Polančecova partnerica.

Suradnjom s Validusom (ZSE:VLDS-R-A) Fia je došla do tvrtke Fima Ami koju je Mimović pomoću stranih investitora kupio tako da su kupnjom te tvrtke došli i do Podravkinih dionica. U tom poslu mene jednostavno nema. Niti sam trebala poslužiti kao paravan za prikrivanje kupnje, niti sam trebala biti direktorica Fime Ami, niti su na kraju te dionice moje kako su neki zlonamjernici javno ustvrdili – istaknula je Gačan.

http://www.seebiz.eu/hr/fondovi/gacan-iza-mimovica-je-kapital-talijanskih-i-svicarskih-fondova,73918.html

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Institut für Südosteuropa i Inter Consult Consortium Uskoku su kazneno prijavili Fima Alfu, Pluris, Stog, Validus i tvrtku Weissbarth i partneri, kao i javnu bilježnicu iz Varaždina Melaniju Dujić, vlasnika Fime Alfi i jednog od osumnjičenih u aferi Spice Milana Horvata, Nadu Kozulić, Rajka Mlinarića, Slobodana Runjaka, Zrnku Šulak, Olega Uskokovića, vlasnicu Weissbarth i pratnera Ljiljanu Weissbarth te vlasnika Stoga Dubravka Žganeca.

who dares, wins

Kada je situacija opasna veliki izlaze a mali ulaze,to je razlog zašto je prije srušena cijena ispod 15kn.

obožavam strvine-posebno ovce


Institut für Südosteuropa i Inter Consult Consortium Uskoku su kazneno prijavili Fima Alfu, Pluris, Stog, Validus i tvrtku Weissbarth i partneri, kao i javnu bilježnicu iz Varaždina Melaniju Dujić, vlasnika Fime Alfi i jednog od osumnjičenih u aferi Spice Milana Horvata, Nadu Kozulić, Rajka Mlinarića, Slobodana Runjaka, Zrnku Šulak, Olega Uskokovića, vlasnicu Weissbarth i pratnera Ljiljanu Weissbarth te vlasnika Stoga Dubravka Žganeca.

svatko može svakoga kazneno prijaviti. eto, mogu i ja tebe pa što s time? [yawn]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Validus: Pluris prošli tjedan prodao 8.610, a Nikomat 19.000 dionica

http://www.seebiz.eu/hr/burze/validus-pluris-prosli-tjedan-prodao-8.610%2c-a-nikomat-19.000-dionica,73878.html

sve vjesti koje su dosle govore da ide ostro dole
prdaja je jaka, oni koji su u petak kupili po best cjenam od 23 kuna su vec u debelom minus, a oni od cervtka kad su usli na 25-26 su [bye]
relani otpor ne postoji, prodavac ceka da se skupi kupja pa ce udarit
ja cu ga cekat na 18-19

[bye]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Ne plašim kume nikoga već sam i sam zaprepašten razvojem događaja. Vidiš da netko stalno spriječava blokadu koje je neminovna i već bi se davno desila da na ovim razinama svi akteri nisu u velikom gubitku
i sad se igra za to tko će manje popušiti. Ja sam se tu natezao prošle godine kad je bila na 18 i pobjeglo mi jednom kad su ju napucali na 36 onda sam se dvojio na 30, pa na 28 i onda poludio i prodao na nekih 22-24 i to mi je bio jedan od pametnijih poteza zadnjeg kvartala. Sad samo promatram ovu agoniju jer natpisi koji se tu pojavljuju u opće ne slute na dobro.

who dares, wins

nemojte tako, kolega Verdi je ovdje ulazio prošle godine kad se cijena vrtila oko 16-20 uslijed ekonomske krize i neizvjesnosti. I vjerovao je u ovu dionicu, vjerujem da to čini i sada, samo je pitanje koji mu je target ulaza. Sve će se ovo razriješiti, neka ode i na 10 kuna ali kada dođe zainteresirani kupac za portfelj Validusa tada će se to nadoknađivati u desecima posto dnevno. Validus nije firma već holding, Validus upravlja drugim firmama. VABA, FIMA banka, Varteks, hoteli itd itd.. a vrijednost portfelja je 116kn po dionici. Neka se istresaju, neće vječno.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Sad sam provjerio naloge. Ušao na 17 i na kraju izašao na nepunih 19. U međuvremenu je bila i 36 jedan dan ali nisam bio doma. Dionica za infarkt.

who dares, wins

New Report

Close