VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



…..
2.Novi kupac uzima Plurisov paket od cca 40% po diskontnoj cijeni ne od sadašnjih 24 kn tj.
8 kn,već po diskontnoj od 115 kn koliki je NAV.I to ni u kojem slućaju nebi smjelo biti ispod 50 kn.

U slućaju varijante 2.cijena ide strelovito i ne možeš kupiti jeftino.Treba biti unutra.
…..

Ok, preuzimaju Plurisov paket od 40%, a zašto bi cijena trebala gore? Po toj logici je već trebala gore, neovisno da li dionice kontrolira Pluris ili netko drugi.

[/quote]
Kod eventualnog prisilnog preuzimanja Plurisovog paketa cijena bi trebala biti veća od sadašnjih
23 kn,minimalno 50 kn s obzirom na BV/NAV/ od 116 kn.Ali ako bude i niže ne može biti manje od
tromjesečnog prosjeka tj.24 kn.Ako cijena bude padala i Nikomat nastavi ubijati dionicu/možda
i nije Nikomat opalio ovu kanonadu po asku/Bilo bi logično da se lagano iskrcava po što većoj cijeni.Vidjet ćemo za tri dana tko je puca.
Ali pošto je ovo sve ako…,a Nikomat ima još puno municije normalno da cijena ne može gore.
Bez novih informacija i novih igara/informacija/očekujem klizanje prema dolje.Puno paničara i
trejdera koji i ne proučavaju fundamentalne pokazatelje se skupilo u dionici.A i dionica/igračaka/ je sve više u rukama špekulanata jer veliki izlaze.
Biće ovdje derneka.Znalci će ovdje skinuti skorup,kratkoročno.A strpljivi dugoročno.


Ok, preuzimaju Plurisov paket od 40%, a zašto bi cijena trebala gore? Po toj logici je već trebala gore, neovisno da li dionice kontrolira Pluris ili netko drugi.

??? pa valjda bi kupac sanirao sve dugove, zato i diskont na NAV, a ne po NAVu prodaja. svjež kapital??!
[/quote]
Eventualni kupac ne sanira dugove Validusa,jer Validus nije dužan.Dužan je Pluris,a tko je dužan kada prodaje
prodaje svoju imovinu jeftinije,jer mora.Ucjena.Ja se nadam da će Pluris doći pred zid i da će
morati prodati svoj paket, jer će to dovesti do borbe za većinski paket i značajnog rasta cijene.
U toj borbi za vlast možda će mali dioničari proći kao Friščić kod HDZa
Kolega Rekvijem nemojte me pozivati da puno pišem na ovoj temi jer me gosp.Bill Gates
zamolio da se klonim od Validusa jer će rasprodati dionice.A ja nikome ne želim nanositi štetu.
Neka on to proda,ali ne meni za dišpet.
I zato ću zašutiti.

Vaš link

Mimović, nije Mimović, Kutle, nije Kutle, Podravka, opet Mimović…. [shocked] [shocked] [lol]

Bar nije dosadno.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Kolega Rekvijem nemojte me pozivati da puno pišem na ovoj temi jer me gosp.Bill Gates
zamolio da se klonim od Validusa jer će rasprodati dionice.A ja nikome ne želim nanositi štetu.
Neka on to proda,ali ne meni za dišpet.
I zato ću zašutiti.

kolega nije to bio sarkazam, cijenim vaše pisanje i doprinos raspravi jer niste lijeni pregledati izvješća, usporediti brojke i sl. nije pošteno da vas prozivaju na dkvs, pratio sam vaše pisanje tamo od prvog dana i sve je bilo objektivno, niz put ste rekli ako, ukoliko su izvješća točna a ne krivotvorena, niz puta ponovili kako svako ulazi na svoj rizik i sl i svejedno vas vješaju na zid. katastrofa. da nije bilo vas ne bi me dkvs niti privukla jer nisam pratio dionicu no vaše pisanje me ponukalo da sam izvidim stvar i fino zaradio na valu prema gore. također, tankerska plovidba, toga se isto sjećam, stoga pišite i ne ustručavajte se, barem imati što za reći pametnog. lijep pozdrav!

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

@lopina djelomično sam mislio i na neisplaćenu dividendu od 4kn i slične obveze, što su ”zaboravili” kad je krenula kriza.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Koliko mogučnosti i+ ali i -?
Sve je ovo jedna branša.
Tko zna kakvih ovdje sve ugovora i garancija ima.
Malo se ovdje toga može pametno i realno zaključit.
No svejedno, sada definitivno ovdje više nije dosadno i to me vseli pogotovo ako ostanemo na ovim prometima. Ugadna Vam nedjelja i neka vam je sa srečoom u sljedećem tjednu.

Jel zna netko možda što se događa sa Večernjim?
Već dva dana nema negativnog članka na relaciji Polančec-Podravka-Fima. Da nisu kupili što su mislili ili je razlog što državne službe ne rade preko vikenda? [lol]

u jutarnjem ne znam koja strana točno ali malo dolje slijeva minijaturni člančić od par redaka da je Mimoviću propala kupnja Podravke te da OTP do rujna stavlja na zamrzavanje te dionice [lol] Bill to ti je bio mali ”nađi me kviz” danas pod naslovom svi bi Validus ispod 20 da se krcaju [lol] To je sasvim vidljivo iz manijakalnog i neselektivnog djeljenja kulja po ovoj temi [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Baš me briga iskreno za Podravku. Nek taj Mimović kupi Validus kad mu već nedaju Podravku [smiley].
Podravku nek ostavi Emilu. On bi jedini tamo mogao nešto napraviti.

opet dobre informacije…Bill

Evo sad vam je bilo na Dnevniku o tom Mimoviću.bio je intervju sa njim preko telefona i uglavnom rekao je da želi kupiti i državni udjel u Podravci i da će njegova firma preuzeti sve firme od Fime grupe te tako postati veliki igrač u bankarskom i turističkom sektoru u Hrvatskoj.nabrojali su Vabu, Mirnu, Varteks,znači cijeli Validus.

Kom mene je u 10-2009.g. bio suprug gospođe iz Fime koja vodi računa o dionicam VALIDUSA.
Iako nije ništa točno rekao o potezima Fime, zaključak iz neizrečenog bio je da će Fima . sve prodati
na tržištu Makedonije i Srbije u dogovoru sa inozemnim partnerima iz Švicarske…radilo se upravo i o drugim dionicama iz njihovog portfelja a sad znam da je to Podravka….
Ostaje nam samo da pitamo za koliko su sve rasprodali …..?
Zaboravila sam reći da su dionice Validusa prodane, jer- su paketi kupljeni na kredite – koji se više
ne mogu vraćatil….. , pa dobro……bitno je da su izašli iz svojih problema…a onaj tko je kupio
dionice ….?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close