VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@lopina

Meni je u interesu da VLDS raste…i itekako sam svjestan da je u neusporedivo boljem položaju od npr. DKVS,baš zato mi nije jasno ovakvo panično rušenje i onako do bola podcjenjene dionice..a ono je bila ironija il šala,kako hoćete..

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

"Podaci izneseni u članku Večernjeg lista kao i sugerirani zaključak nisu istiniti, niti je objavljeni ugovor vjerodostojan dokument. U tiskovini nije objavljen izvornik ugovora, već samo preslik. Potpisi ugovornih stranaka nisu ovjereni od strane javnog bilježnika, što tom ugovoru oduzima pravnu valjanost i vjerodostojnost tvrdnje o identitetu potpisnika.

Na stranicama objavljenog ugovora nema uobičajenog parafa ugovornih stranaka koji uvijek jamči da su suglasne s ugovornim odredbama te ih zaštićuje od svake kasnije eventualne neovlaštene izmjene. Svi navedeni nedostaci ukazuju na nevjerodostojnost objavljenog ugovora kao i na neistinitost iznesenih tvrdnji. Budući da su, prema Zakonu o medijima, tiskovine dužne objavljivati istinite, točne i provjerene informacije, svako drugačije postupanje predstavlja povredu prava osobnosti, zbog čega gospodin Kutle već ovime najavljuje da će zatražiti zaštitu svojih ustavnih i zakonskih prava", piše u priopćenju koje potpisuje opunomoćenik Miroslava Kutle

..tko će za ovo odgovarati,i štetu nanesenu nama dioničarima VLDS i povezanih tvrtki…vjerovatno nitko u Hrvatskoj ipak živimo..svaka budala ima svoje veselje pa i piše šta ga volja bez ikakve odgovornosti prema trećima…sramota još jednom.. [cry]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Mislim da je 99% vjerojatno da će Pluris morati prodati dionice, kao pravni sljednik FIMA grupe, a radi namirenja vjerovnika (Podravka….).
Obzirom da PLURIS D.D. drži 38,76 % udjela u VLDS jasno je da će morati dati javnu ponudu po najmanje tromjesečnom prosjeku na burzi (možda i više ako bude takva procjena vještaka i potpisan sporazum o prijenosu po BV-u). Prosjek na burzi je oko 23-24 kn.
Znači tko sada kupuje izgubiti praktički ne može jer u stečaj može otići samo Pluris kao firma, a dioncie VLDS-a su samo imovina koja nema izravne veze s eventualnim stečajem Plurisa d.d., osim što će se njome namiriti dug vjerovnicima.

bravo kolega [thumbsup] ovo treba iznova i iznova ponavljati izgleda. i neka ode FIMA, vrijeme je. da daju javnu ponudu bilo bi tu vatrometa, pa nisu niti oni glupi da prodaju jedini dijamant u zbirci – Validus. Pokušavaju na sve načine doći do novaca drugim putevima. Ukoliko to ne bude moguće i Pluris ponudi javno paket dionica ovdje će nastati stampedo bikova. Pa za nešto što vrijedi 116 kuna po dionici, ima ugostiteljski i bankarski sektor u sebi otimat će se strani fondovi i privatni investitori. Tromjesečni prosjek je smiješan obzirom na oporavak gospodarstva u svijetu, a i polako kod nas, pa još ulaz u EU. Ako se uzmu dugovanja Validusa i obveze već na 50% od BV bi bilo jeftino. 60 kuna minimalno! A zašto onda sad netko ne kupuje ko lud da preuzme? Pa zato jer ne može, FIMa bi uvijek bila gazda, držala Upravu, a to strani investitor ne želi. Lešinari čekaju da se FIMA uruši i onda krenu u nadbidavanje. Bez plača ljudi, ovo što držite/mo vrijedi i neka kratkoročno i zatuku natrag na 20 paničari i ovaj Nikomat što treba za namirenje svojih obveza, bit će ovdje vatrometa. Sa svakom prodajom tih insajdera bliži su spuštanju ispod 50% vlasništva. [thumbsup] Pitajte Bakića na njegovom blogu zašto je tu [thumbsup]

A točan tromjesečni prosjek u ovom trenutku na datum 10.04. je 24,06 [wink]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Vidim da nas ima unutra koliko hoćeš! Svih nas žulja ova situacija i neizvjesnost. Nadam se da je malo onih što su ušli na 27-29.

Burza je velika učiteljica života,pohlepa se skupo plaća.
NItko nikoga nije tjerao da ulaže u ovu m…….ku,dionicu.
Već samo poriv za brzom i lakom zaradom,
prošla su ta vremena na burzi.


Mislim da je 99% vjerojatno da će Pluris morati prodati dionice, kao pravni sljednik FIMA grupe, a radi namirenja vjerovnika (Podravka….).
Obzirom da PLURIS D.D. drži 38,76 % udjela u VLDS jasno je da će morati dati javnu ponudu po najmanje tromjesečnom prosjeku na burzi (možda i više ako bude takva procjena vještaka i potpisan sporazum o prijenosu po BV-u). Prosjek na burzi je oko 23-24 kn.
Znači tko sada kupuje izgubiti praktički ne može jer u stečaj može otići samo Pluris kao firma, a dioncie VLDS-a su samo imovina koja nema izravne veze s eventualnim stečajem Plurisa d.d., osim što će se njome namiriti dug vjerovnicima.

Evo malo razmišljanja, onako hipotetski, da ne bi bilo da drukam [lol]
Po mom viđenju upravo u tome i jest "kvaka". Što se praktično događa sa imovinom na kojoj se provodi ovrha-ona se popisuje, procjenjuje (time vjerovnik stječe zakonsko založno pravo na imovini) i prisilno prodaje sukladno pravilima ovršnog zakona. Prvo ide prva javna dražba na kojoj se ne smije prodati za manje od 2/3 cijene, a ako se ne proda onda ide druga javna dražba na kojoj se ne smije prodati ispod 1/3 cijene. E sada, ovrha se može provesti na npr. pokretninama (televizor…), nekretninama (kuća, stan), motornim vozilima ali i na poslovnom udjelu i na dionicama. Jedini razuman i očekivani potez budućeg dužnika koji zna da mu prijeti ovrha je da svu imovinu otuđi (čitajte proda) prije nego mu se ona zaplijeni jer tada ne smije njome raspolagti i zna da će vjerovnik to uzeti za 1/3, jer gotovo nitko kada je u ovrsi na kupuje na prvoj dražbi. To zato jer kada napraviti uračunavanje od kamata na trošak pa troška pa kamata tek onda ulazimo u glavnicu koja dobrim dijelom ostane i onda ga "guzite" dalje do besvjesti-to je tako, neki će reći žalosno, a neki odlično ovisi tko je u kojoj procesnoj poziciji [wink]. U našem primjeru 1/3, u slučaju prodaje kako je gore opisano, cijena bi bila cca 8 kn (napominjem na dražbi!!). I što sada potencijalni dužnik radi, pa prodaje i to na organiziranom tržištu i to sve trećim osobama pa neka vjerovnik proba pobiti tu prodaju paulijanskim tužbam-onako kolokvijalno: nema šanse! Ako je jasno da žele na silu izaći tada im to treba i omogućiti, ali ne po ovim cijenama već znatno jeftinije [lol] Ovo sve naravno IMHO [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!

Pisao sam vam prije par mjeseci da je fima u ".urcu". Neki su pisali da što ima vlds sa tim, e pa sad se vidi da ima. Samo strpljivo treba skupljati sve te fimine dionice, ne samo vlds…

http://naslovnica.info/biznis/869344/otp_i_podravka_se_dogovorili_mimovic_ispao_iz_igre

slijedi nam precesija

Prema svemu kazanom FIMA je u dugu i mora rasprodavati svoju imovinu, te je po svemu sudeći Validus dragulj u portfelju. VLDS u portfelju ima Varaždinsku banku koja je sigurno interesantna stranim bankama i investitorima jer je kupnja domaće banke jedini način da se uđe na hrvatsko tržište. Pogledajte kako se kretala cijena VABA na burzi prije nekoliko godina te će Vam bit jasno da banka vrijedi minum 100 kn BV čime bi gledajući udjel VLDS od 30% bila cjekolupna kapitalizacija VLDS na cijeni od 20 kn. Znači bez ostalih firmi iz portfelja. Znači složili smo se da VLDS vrijedi daleko više od sadašnje cijene vjerovatno 5× i više. E sad kako će namaknuti 200 mil kuna, pa neće prodat VLDS nekom po 20 kn i dobit 21 mil kuna. Odakle im još jedno 180 milja. Ovo što kolega govori da će ić na dražbu nema veze s pameću jer mislite li da će ti muljatori iz Fime dopustiti da im se proda 38,78% fime za 9 milijuna kuna (po 8 kako kaže Pero). A i na samoj dražbi mislim da bi se poklali ponuđači. Znači treba naći nekog investitora koji bi platio fair cijenu koja je barem 100 kn ,ali gledajući okolnosti dali bi vjervatno i s nekim discountom od recimo 60-70 kn. I taj novi vlasnik da želi dati ponudu za preuzimanje morao bi dati premiju na postojeću cijenu od barem 50% inače mislim da ne bi ništa postigao. Mislim da su ove razine smiješne i da mora doći do rasta cijene.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Svaka čast S 400…
KONAČNO NEKO PAMETAN NA OVOM FORUMU… [thumbsup]


Znači treba naći nekog investitora koji bi platio fair cijenu koja je barem 100 kn.

[lol] [thumbsup]


Ovo što kolega govori da će ić na dražbu nema veze s pameću jer mislite li da će ti muljatori iz Fime dopustiti da im se proda 38,78% fime za 9 milijuna kuna (po 8 kako kaže Pero). A i na samoj dražbi mislim da bi se poklali ponuđači.

8 kuna je 1/3 cijene od prosjeka koji je cca 24 kn. Naravno da se taj paket ne mora prodati po toliko ukoliko netko ponudi više, ali to bi obzirom na sadašnji prosjek minimum po kojem ide. Uostalom zašto ne bi išlo na dražbu ako postoji vjerovnik s ovršnom ispravom kako će se drugačije naplatiti nego kroz ovršni postupak (ako nema dogovora). Nije bit mog posta uopće dražba jer takva prodaja nema veze s burzom, već radnje dužnika prije takve prodaje. Pogledajte ponovno moj post. Mislim da će dužnik prodavati-to je poanta. A to je nama prilika da jeftino kupimo. Eto, IMHO.

Mean people suck and nice people swallow!

New Report

Close