VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja mislim da je to prodao neki broker koji je drzao za portfelje ili slicno. Istresli se i to je to. Nadam se 🙂

Čisto sumnjam. Ako je Nikomat prodavao u utorak, ne vidim razloga zašto to ne bi činio i dalje. U biti pitanje je da li to uopće prodaju svojom voljom ili ne, jer po pisanju Businessa od neki dan Loyds je spreman pristupiti prisilnoj naplati, a imaju u zalogu, ako me pamet dobro služi, oko 280 tisuća dionica Validusa.
Jer ako s jedne strane prodaje Nikomat svojevoljno, a s druge strane se plasiraju informacije o prodaji imovine Validusa onda to meni liči na čistu kriminalnu radnju. U biti, više ne znam kaj da mislim, jedino mi je žao ko psu kaj nisam sve rasprodao nakon rasta od 25%. Nisam ništa izgubio istina, ali sam mogao zaraditi lijepe novce. Ovako… Postajemo polako dugoročni
[cry]

Ovdje je stvar sasvim jasna! Sa 2 milje se nabije cijena rođacima do 29kn, potom im se vrati do 21kn isto nazad, pa opet nabijanje i tako u krug. Smatram da je 20kn jako jeftino i volio bi dočekati ovu razinu u ponedjeljak, iako prosjek cijene od cca 24kn govori kako je danas bila prilika za kupnju koju većina koja i nije pratila burzu i nije iskoristila. Nadam se kupnji na 21,5kn ako uopće bude u ponedjeljak.

26.11.2010 - Dan D

evo kako je to izgledalo točno prije 3 godine kada je cijena bila oko 90 kuna.

Prvih 10 računa s najvećom količinom vrijednosnog papira – "VLDS-R-A" 17.4.2007
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. FIMA GRUPA D.D. 1.055.717 39,08 Osnovni račun
2. NIKOMAT D.O.O. 402.081 14,88 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 191.785 7,1 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 58.040 2,15 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 47.690 1,77 Skrb. račun
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 44.667 1,65 Skrb. račun
7. HORVAT MILAN 35.872 1,33 Osnovni račun
8. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.765 1,21 Osnovni račun
9. FIMA VALIDUS D.D. 26.339 0,97 Osnovni račun
10. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 24.990 0,93 Skrb. račun
Ukupno: 71,07

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

http://naslovnica.info/hrvatska/869004/fima_na_koljenima_zbog_milijunskih_ovrha

slijedi nam precesija

Možda je najbolje da sve skupa ipak ode u stečaj,pogledajte kako je porastao interes špekulanata i cijena na DKVS npr. Sa nekih 7-8kn došlo je na preko 30kn…istina i natrag ali… [lol] [lol]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

za razliku od Đakovštine ipak se tu zna točno kolika je imovina, samo 113 kuna po dionici [cool] sjetite se samo kad je PBZ nasilu izlazio van prošle godine koliki je interes bio, cijena oko 20 kuna, kada su na bidu bili paketići od 50.000 komada. A i FIMA banka Sarajevo je dokapitalizirana prošli tjedan što nitko nije spomenuo čime je pristigao svježi kapital, čudno kako to nitko nije spomenuo. [cool]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Možda je najbolje da sve skupa ipak ode u stečaj,pogledajte kako je porastao interes špekulanata i cijena na DKVS npr. Sa nekih 7-8kn došlo je na preko 30kn…istina i natrag ali… [lol] [lol]

Vi očito ne razumijete strukturu imovine Validusa ili namjerno stvarate paniku.
DKVS je dioničko društvo u stečaju i dioničari žive u nadi da će se stečaj pretvoriti u stečaj sa
preustrojem,novim vlasnicima,dokapitalizacijom,preuzimanjima i da će sačuvati svoj ulog.
Validus u svom vlasništvu ima firme koje imaju NAV od 116 kn po dionici.I ako bilo koja firma ,kao
MILS,HEFA,VIS,MIRNA Rovinj,zemljište na HVARU itd.i pođe u stečaj Validus ne ide u stečaj već
se njegova imovina smanjuje,tj.NAV pada u ovisnosti o učešću pojedinog dijela.
Međutim PURIS i NIKOMAT kao sljedbenici Fimine obveze mogu postati lovina što može prisiliti
ove velike dioničare na prodaju jer imaju problema sa likvidnočću. .To se trenutno događa Nikomatu koji vjerovatno prodaje.Jučerašnji atomski udar po bidu je potez očajnika kojem
je novac hitno potreban.I normalno da se postavlja pitanje koliko će još izlaziti.Ali ako moraju
izlaziti treba im platiti što manje.Zašto plačati više ako može manje.
Katastrofalno je kada se uspoređuju OPTE,HGspot, ili DKVS nakon najnovijih vjesti prema Validusu.
Svi gore navedeni imaju gubitak iznad temeljnog kapitala,a VLDS je na dan 31.12.2009 imao 116
kn po dionioci.I ako je jučer cijena dionice pala sa 26 na 22.50 tj.cca 13%,ne znaći da je i NAV
manji.Dapaće,mislim da je i nešto povečan s obzirom na zelenilo na tržištu.
Imao sam VLDS,prodao na 27 i sada razmišljam o povratku.
Neka mi Bil Gates oprosti što mu zagađujem temu.

Vaš link

Vaš link

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/kutlin-odvjetnik-nije-tocno-da-je-kutle-vlasnik-fime,73760.html

Mislim da je 99% vjerojatno da će Pluris morati prodati dionice, kao pravni sljednik FIMA grupe, a radi namirenja vjerovnika (Podravka….).
Obzirom da PLURIS D.D. drži 38,76 % udjela u VLDS jasno je da će morati dati javnu ponudu po najmanje tromjesečnom prosjeku na burzi (možda i više ako bude takva procjena vještaka i potpisan sporazum o prijenosu po BV-u). Prosjek na burzi je oko 23-24 kn.
Znači tko sada kupuje izgubiti praktički ne može jer u stečaj može otići samo Pluris kao firma, a dioncie VLDS-a su samo imovina koja nema izravne veze s eventualnim stečajem Plurisa d.d., osim što će se njome namiriti dug vjerovnicima.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close