VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uostalom predsjednk Josipović je najbolje rekao..kapital je kapital,bez obzira na nacionalnost onog tko stoji iza njega..

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Vidima da su krenili i novinarski pokušaji štopanja cijene [lol]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Slovenski tajkun: Već sam dao 60 milijuna eura za Podravku.
http://www.jutarnji.hr/slovenski-tajkun-ranko-mimovic–kupio-sam-10-posto–a-zelim-preuzeti-cijelu-podravku/694812/


@cekic

…auuu, koja je ovo navlakuša bila danas, sutra će biti masovna bježanija i pad na 25 kn! ….

Eh da bar bude…malo sam danas bio spor ..trebao bi dokupiti malo al mnogo skupo postalo[pray]

Da baš, neki drukaju odmah prema dolje jer bi unutra… Sva sreća da sam jučer uspješno podebljo poziciju sa malih ali vrijednih 250 komada po 25.30kn. Vjerujem da ćemo i danas barem 10-15% gore.

@KHM

VLDS-R-A

Probijen rastući trokut na gore..
Savršena formacija, target 37kn

Sretno!

…više na TA

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Očito je da se radi o preuzimanju kontrolnog paketa Podravke na mala vrata. Koincidentno, ”preplaćena” je cijena tih desetak % vlasništva FIME AMI ali opet koincidentno ta svota odgovara cijeni dionice koju su niz puta mirovinci istakli kao pogodnu za prodaju stranom investitoru, ukoliko ne budu imenovani u Odbor. Iza svega vjerovatno stoji netko veći, da li Mišković, Toda, Norvežani ili čak Atlantic, teško je reći ali Podravka će uskoro biti prodana i cijela ova trakavica otpetljana. Opet koincidentno sve se ubrzalo s uhićenjem Polančeca, bez duga i optužnica je slabija, a postoji cijelo krdo zainteresiranih da i na taj opskurni način dođu do Podravke. U poslovnom svijetu ne pita se za motiv, velika riba jede malu, ostale zvijeri ubijaju ranjene zvijeri, kad to naučimo shvatit ćemo kako funkcionira zapadno tržište. Validus i Pluris su tu kolateralne ”žrtve” i ishod Fiminog posrtanja. Validus je itekako zdravo tkivo i neovisno o novinskim spletkarenjima neće još dugo biti ”samo meta” preuzmanja. BVPS je iznad 100 kuna, sve jasno, USA i EU su polako flat, polako kreće kapital na još uvijek razmontirani istok gdje se da odlično zaraditi.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]





samo mogu reći

KONAČNO [rolleyes]

Kaj konačno? [sad]
[/quote]

konačno:
– milja kn prometa na ovoj dionici
– se nešto počelo događat
– počela rasti cijena
– …. konačno je iznad 27kn po koliko sam ja ušau prije 6 godina [rolleyes]
[/quote]
http://www.youtube.com/watch?v=fHqN1FiIMVs [thumbsup]
[/quote]

Care, hvala! [thumbsup] [rolleyes]


Eto što ti je burza…uložiš lovu i čekaš šest godina da dođeš na nulu. U šest godina imao bi 40% kamate. Misliš da će ovo rasti još 40%?? Pa i da hoće,kako znati kad izači?? [sad] Opet bez zarade,samo kamata [cry]

Ma, izašao sam ja sa cca 30 % iz ovoga u trenutku kad je to pokrilo cijeli moj ulog.

70% još uvijek čeka, al to je zapravo čista dobit. I nedam za manje od 100 kn.

Strpljiv sam ja tip, bez obzira na ovu pjesmu u postu iznad! [smiley]

Sta je pouzdanije, novinski clanak ili ocitovanje koje je islo preko burze. Ja vjerujem ocitovanju a novinarskom zutilu nikad.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Srbijanski tajkun Ranko Mimović, koji je bivšem potpredsjedniku Vlade Damiru Polančecu bio partner u saniranju štete od operacije Spice u Podravki, a koji je danas i u dopisu Zagrebačkoj burzi najavio ulaganje od 240 milijuna eura u Hrvatskoj, u ozbiljnim je poslovnim teškoćama. Na službenim stranicama Narodne banke Srbije može se pronaći podatak da je tvrtka Fia Invest, čiji je Mimović šef uprave, u blokadi više od 200 dana.
Također se doznaje da Mimovićeva grupacija Fia, koja je iskazala namjeru da sa 400 milijuna kuna isplati mađarsku banku OTP i postane vlasnikom 10,64 posto Podravkinih dionica, deponiranih na Malti, već devet mjeseci ne plaća najam za urede na elitnoj beogradskoj lokaciji na Dedinju pa joj prijeti – deložacija.
U mađarskoj banci OTP, podsjećamo, ništa ne znaju o Mimoviću, a to da bi ih predstavljao u Hrvatskoj, opovrgnuli su u talijanskome fondu Finest, suvlasniku Fia Investa.

Vaš link

auuu, koja je ovo navlakuša bila danas, sutra će biti masovna bježanija i pad na 25 kn!
[/quote]

Činjenica je da smo jučer narasli skoro +30% na temelju novinskih članaka i da nakon takvog rasta obično ide odbijanac u suprotnom smjeru. Uz to, blizu smo pihološke granice od 30 kn kad će mnogi špekulanti izlaziti i kapitalizirati dobit, a s druge strane informacije o tom navodnom ulagaču vrlo su kontradiktorne i sumnjive. Vidjet ćemo uskoro kamo ćemo danas…

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



jooooooj, kako ovdje ništa niko ne kuži.
pa naravno da je Mimo pajac, a talijani paravan.
ovdje je došao gospodin Mišković!!kakvi Talijani kakvi bakrači.

a ovima iz Remetinca je bitno da dodje bilo ko i da lovu, prije nije valjao, ali sad je divan.

"Mimović odlučno demantira da iza njegove kupnje Podravkinih dionica stoji najmoćniji srpski tajkun Miroslav Mišković, koji je svojedobno pokazao interes za kupnju Podravke, no tadašnja ga je Uprava, na čelu s Darkom Marincem, proglasila ‘neprijateljem’.

– Nikada u životu nisam vidio Miškovića niti s njim popio kavu, kaže Mimović."

http://www.jutarnji.hr/slovenski-tajkun-ranko-mimovic–kupio-sam-10-posto–a-zelim-preuzeti-cijelu-podravku/694812/

druga stvar, cilj Fima Ami je već otišao, kako lijepo piše.
prodano…….o’šlo………..
ako je Mimoviću sve blokirano, kako je kupio onda Fimu, to jest kojom lovom, ČIJOM???

a treće, zašto ovi iz Validusa nisu javili da vode pregovore, nego su još javili da to nije bitna informacija za dioničare, ma jel molim te……….a šta je onda bitno???
zašto su držali low profil?
činjenica je da su tražili kupca okolo i da to žele utopit.

ako je BV 106 kn, onda je realno za očekivat da neće ići ispod 1-1,5 BV

BVPS je 118 kn, a ne 106.
trenutnih 29 kuna je 0,24 X kapital.

Zna li netko tko dulje prati VLDS, da li se imovina redovno tržišno valorizira, a ako ne kada je napravljena zadnja revalorizacija i po kojim (barem približno) vrijednostima?

hvala unaprijed. Može i na PM
[/quote]

akko je Mimović bez para, i ako su mu blokirani računi, ko je onda i čijom lovom kupio Fima Ami????
večernji ne bi puštao srpski kapital i Miškovića, Jutarnji bi.

a ni onaj Polančec mi se ne čini od jučer, ipak je on muljao i s OTP i Merill Lynchom i sa INOM i s ostalima.da bi sad pregovarao s nekim bez kinte u džepu.
zašto bi to radio?
zašto bi ovaj bez love se zajebavao s tim?da zatrejda na dionicama? [lol]

Poticaji prosvjetarima i seljacima, a ne Todoriću!!!!!!!!!!!

dosad je samo Todorić htio kupit Merkator otvoreno, pa je dobio šut kartu.
Mimović je maneken, to sam siguran,a čiji, to ostaje da se vidi.
fima i vladius su samo prvi korak prema tome

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-mimovic-%28ili-miskovic%29-visoko-vrednuje-dionice-podravke,73298.html

Poticaji prosvjetarima i seljacima, a ne Todoriću!!!!!!!!!!!

New Report

Close