VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako to da ovdje nema lopine,mislim na forumaša,on voli ovakove dionice.

obožavam strvine-posebno ovce

@cekic

…auuu, koja je ovo navlakuša bila danas, sutra će biti masovna bježanija i pad na 25 kn! ….

Eh da bar bude…malo sam danas bio spor ..trebao bi dokupiti malo al mnogo skupo postalo[pray]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

mali investitori nikada nisu imali snagu da u pet do četiri dodatno dižu cijenu jedne dionice koja je cijeli dan cijenovno polako rasla…uostalom strpite se do sutra do deset [pray]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


jooooooj, kako ovdje ništa niko ne kuži.
pa naravno da je Mimo pajac, a talijani paravan.
ovdje je došao gospodin Mišković!!kakvi Talijani kakvi bakrači.

a ovima iz Remetinca je bitno da dodje bilo ko i da lovu, prije nije valjao, ali sad je divan.

"Mimović odlučno demantira da iza njegove kupnje Podravkinih dionica stoji najmoćniji srpski tajkun Miroslav Mišković, koji je svojedobno pokazao interes za kupnju Podravke, no tadašnja ga je Uprava, na čelu s Darkom Marincem, proglasila ‘neprijateljem’.

– Nikada u životu nisam vidio Miškovića niti s njim popio kavu, kaže Mimović."

http://www.jutarnji.hr/slovenski-tajkun-ranko-mimovic–kupio-sam-10-posto–a-zelim-preuzeti-cijelu-podravku/694812/

druga stvar, cilj Fima Ami je već otišao, kako lijepo piše.
prodano…….o’šlo………..
ako je Mimoviću sve blokirano, kako je kupio onda Fimu, to jest kojom lovom, ČIJOM???

a treće, zašto ovi iz Validusa nisu javili da vode pregovore, nego su još javili da to nije bitna informacija za dioničare, ma jel molim te……….a šta je onda bitno???
zašto su držali low profil?
činjenica je da su tražili kupca okolo i da to žele utopit.

ako je BV 106 kn, onda je realno za očekivat da neće ići ispod 1-1,5 BV

BVPS je 118 kn, a ne 106.
trenutnih 29 kuna je 0,24 X kapital.

Zna li netko tko dulje prati VLDS, da li se imovina redovno tržišno valorizira, a ako ne kada je napravljena zadnja revalorizacija i po kojim (barem približno) vrijednostima?

hvala unaprijed. Može i na PM

Malo bih samo prokomentirao ovo što se sad piše o Mimoviću. Iskreno, ne vjerujem da je Polančec toliko naivan da pregovara i radi za nekog kome prije nije provjerio bonitet i ozbiljnost. Čini mi se da se ipak iza tog Mimovića valja nešto puno veće i da je on samo paravan. IMHO


Zna li netko tko dulje prati VLDS, da li se imovina redovno tržišno valorizira, a ako ne kada je napravljena zadnja revalorizacija i po kojim (barem približno) vrijednostima?

hvala unaprijed. Može i na PM

Ovisi o udjelu u vlasništvu. Piše u FI. Tamo gdje su večinski vlasnici ili iznad nekog postotka računaju po nabavnoj vrijednosti a manje udjele vrednuju po tržišnoj vrijednosti, tako nešto…


@cekic

…auuu, koja je ovo navlakuša bila danas, sutra će biti masovna bježanija i pad na 25 kn! ….

Eh da bar bude…malo sam danas bio spor ..trebao bi dokupiti malo al mnogo skupo postalo[pray]

iskreno, ne bi ti ovdje pisao sada da vjeruješ u navlakušu…





samo mogu reći

KONAČNO [rolleyes]

Kaj konačno? [sad]
[/quote]

konačno:
– milja kn prometa na ovoj dionici
– se nešto počelo događat
– počela rasti cijena
– …. konačno je iznad 27kn po koliko sam ja ušau prije 6 godina [rolleyes]
[/quote]
http://www.youtube.com/watch?v=fHqN1FiIMVs [thumbsup]
[/quote]



jooooooj, kako ovdje ništa niko ne kuži.
pa naravno da je Mimo pajac, a talijani paravan.
ovdje je došao gospodin Mišković!!kakvi Talijani kakvi bakrači.

a ovima iz Remetinca je bitno da dodje bilo ko i da lovu, prije nije valjao, ali sad je divan.

"Mimović odlučno demantira da iza njegove kupnje Podravkinih dionica stoji najmoćniji srpski tajkun Miroslav Mišković, koji je svojedobno pokazao interes za kupnju Podravke, no tadašnja ga je Uprava, na čelu s Darkom Marincem, proglasila ‘neprijateljem’.

– Nikada u životu nisam vidio Miškovića niti s njim popio kavu, kaže Mimović."

http://www.jutarnji.hr/slovenski-tajkun-ranko-mimovic–kupio-sam-10-posto–a-zelim-preuzeti-cijelu-podravku/694812/

druga stvar, cilj Fima Ami je već otišao, kako lijepo piše.
prodano…….o’šlo………..
ako je Mimoviću sve blokirano, kako je kupio onda Fimu, to jest kojom lovom, ČIJOM???

a treće, zašto ovi iz Validusa nisu javili da vode pregovore, nego su još javili da to nije bitna informacija za dioničare, ma jel molim te……….a šta je onda bitno???
zašto su držali low profil?
činjenica je da su tražili kupca okolo i da to žele utopit.

ako je BV 106 kn, onda je realno za očekivat da neće ići ispod 1-1,5 BV

BVPS je 118 kn, a ne 106.
trenutnih 29 kuna je 0,24 X kapital.

Zna li netko tko dulje prati VLDS, da li se imovina redovno tržišno valorizira, a ako ne kada je napravljena zadnja revalorizacija i po kojim (barem približno) vrijednostima?

hvala unaprijed. Može i na PM
[/quote]
Al ni to nije nekima dovoljan razlog,već će obrukati skvakog tko će pokušati na ovo zaostalo tržište unjeti svježeg kapitala..sramota..umjesto da se podrži svaki dobronamjerni investitor u ova loša vremena..

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Budite svjesni da novinari pišu samo ono što im netko od gore plasira.
Svi se ovih dana bave Polančecom i svime oko njega, a sve je to jedna velika farsa i predstava za javnost. Sa druge strane plin je za industriju poskupio 20%, Šuker posuđuje od domaćih banaka novih 500 milijuna i tko zna što se sve još loše dogodilo, a o tome se baš previše i ne piše. A to je po meni daleko veći problem i ova priča oko Polančeca je samo tu da se javnost zabavi sa "tajkunima", a ekipa i dalje spremno drpa na sve strane. Dajmo narodu kruha i igara da se zabavi.


Budite svjesni da novinari pišu samo ono što im netko od gore plasira.
Svi se ovih dana bave Polančecom i svime oko njega, a sve je to jedna velika farsa i predstava za javnost. Sa druge strane plin je za industriju poskupio 20%, Šuker posuđuje od domaćih banaka novih 500 milijuna i tko zna što se sve još loše dogodilo, a o tome se baš previše i ne piše. A to je po meni daleko veći problem i ova priča oko Polančeca je samo tu da se javnost zabavi sa "tajkunima", a ekipa i dalje spremno drpa na sve strane. Dajmo narodu kruha i igara da se zabavi.

Potpuno se slažem… a najgore je da se svakog investitora tjera umjesto da mu se pomogne..pa ako je čovjek svoju namjeru,vrlo profesionalno,objavio službeno preko ZSE, i kaže tko stoji iza svega,čemu opet brukanja preko novina i sl. Baš smo sramotna država.

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Nešto mi tu ipak nije jasno…kako netko može dati 400 milijuna za Fima ami…ako ih nema…
Lijepo piše da burzi da je to gotova stvar!

Tako da je uopće ne sumnjam da postoji netko sa lovom u džepu!

Sada je samo pitanje ako će se realizirati…tako ako je šansa samo 50%…mislim da se nema o čemu razmišljati…samo kupnja…jer ako će talijani sve to kupiti…onda to vjerojatno ide po 100 kn ili više…

Opet normalno je da neki zavidni novinarčići pokušavaju sve kako bi minirali posao…jer zašto bi netko drugi zaradio ili zašto bi se konačno počelo ulagati u RH…ako oni nemaju koristi…


Baš malo gledam…ako će talijani u drugu fazu uložiti 85 milijuna eura ili 630 milijuna kn… za kupnju validusa, plurisa i eventualno nikomata!
Npr. ako ponude 100 kn po dionicu validusa…to znaći da će cijeli pluris otići za cca. 120-130 milijuna kn, cijeli nikomat za 50 milijuna kuna…time moraju dati javnu ponudu za preostalih 1.300.000 komada dionica validusa po 100 kn ili 130 milijuna kuna… to je ukupno 310.000 milijuna kuna…

Ostaje im 320.000 milijuna kuna za dokapitalizaciju Vabe, i restrukturiranje HEFA-R-A i VIS-R-A… dok će vjerojatno MILS-R-A te ostale manjinske udjele prodati.

Pregled stanja dionica:

NIKOMAT

RB Dionica Preth. Zad. Dioničar Br. dionica Zadnja Datum Vrijednost %
poz. poz. cijena zad. trg. (mil.) dionica
1. BPBA-R-A 9. 9. NIKOMAT D.O.O. 43.346 62 19.3.2010 2,69 2,46%
2. ELAK-R-A 4. 4. NIKOMAT D.O.O. 953 30 22.1.2007 0,03 2,83%
3. HEFA-R-A 3. 3. NIKOMAT D.O.O. 21.313 465 27.11.2008 9,91 6,30%
4. MRNA-R-A 3. 3. NIKOMAT D.O.O. 42.852 7 30.11.2006 0,3 11,64%
5. VLDS-R-A 2. 2. NIKOMAT D.O.O. 362.898 23 26.3.2010 8,76 13,43%
UKUPNO 21,69

PLURIS

RB Dionica Preth. Zad. Dioničar Br. dionica Zadnja Datum Vrijednost %
poz. poz. cijena zad. trg. (mil.) dionica
1. BPBA-R-A 3. 3. PLURIS D.D. 183.694 62 19.3.2010 11,39 10,41%
2. MRNA-R-A 1. 1. PLURIS D.D. 155.329 7 30.11.2006 1,09 42,20%
3. VLDS-R-A 1. 1. PLURIS D.D. 1.055.717 23 26.3.2010 24,28 39,08%
UKUPNO 36,76

VALIDUS

RB Dionica Preth. Zad. Dioničar Br. dionica Zadnja Datum Vrijednost %
poz. poz. cijena zad. trg. (mil.) dionica
1. BPBA-R-A 1. 1. VALIDUS D.D. 513.477 62 19.3.2010 31,84 29,09%
2. BRIN-R-A 1. 1. VALIDUS D.D. 50.000 24,99 19.3.2010 1,25 9,90%
3. ELAK-R-A 1. 1. VALIDUS D.D. 14.782 30 22.1.2007 0,44 43,83%
4. HEFA-R-A 1. 1. VALIDUS D.D. 239.583 465 27.11.2008 111,41 70,79%
5. MDSP-R-A 2. 2. VALIDUS D.D. 14.094 50 9.7.2009 0,7 22,86%
6. MILS-R-A 1. 1. VALIDUS D.D. 41.441 149 31.10.2008 6,17 62,82%
7. MRNA-R-A 2. 2. VALIDUS D.D. 74.700 7 30.11.2006 0,52 20,30%
8. VART-R-1 4. 4. VALIDUS D.D. 147.104 26,5 25.3.2010 3,9 7,66%
9. VIS-R-A 1. 1. VALIDUS D.D. 355.851 23 26.3.2010 8,18 68,72%
UKUPNO 164,42

New Report

Close