VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/ranko-mimovic-fia-u-pluris-i-validus-ulaze-240-milijuna-eura,73251.html

Evo postam upravo ono što je i svrha priopćenja na ZSE:
…u namjeri da demantira neistinite tvrdnje koje se o njemu, kao i o Fia grupi čiji je direktor, iznose u hrvatskim medijima (u napisima vezanim za aferu u Podravci), poduzetnik Ranko Mimović je Zagrebačkoj burzi uputio priopćenje….

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."



http://www.jutarnji.hr/slovenski-tajkun-ranko-mimovic–kupio-sam-10-posto–a-zelim-preuzeti-cijelu-podravku/694812/ [thumbsup]

odlican clanak. ovo izgleda sve ozbiljnije u sto cemo se uvjeriti i sutra, nadam se 🙂 jedino mimovic nije odgovorio zasto je preplatio podravku…

[/quote]

ljudi, odakle znate da li je preplatio ili ne? možda je podravka preplačena, a možda je otišla i ispod cijene…kupljena je Fima Ami, a ne paket Podravke. Mi znamo da ista posjeduje vlasništvo nad dijelom Podravke, a drugo ništa neznamo…trebalo bi malo proispitat što je sve u vlasništvu Fime Ami – možda se direktno ništa ne nađe, možda su ulagali preko fondova ili skrbničkih računa u Hrvatskoj ili u regiji…tko bi ga znao…možda u tom grmu leži zec zašto je cijena takva kakva je…


znači navlakuša


cijela kompozicija

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.


Mislim da ipak nije lako od svih napraviti magarce. Tu je Uskok, Hanfa, novinari, dioničari itd… Ipak, treba na kraju vratiti i kredite. Mimović se predstavlja kao direktor Fima Ami. Malo previše da sve bude patka. Najbolje bi bilo da sutra sutra Hanfa blokira trgovanje dok se ne vidi da li je FIma Ami prodana ili ne. To što su njemu firme u Srbiji u blkadi ne znači da ne postoje investitori sa novcima a tko su oni možemo samo nagađati.

mislim da svako normalan zna tko su njegovi pajdaši
dio ih se još traži tamo na jarunu
ne znam al ovo hrvatska tk je postalo prava sprdačina
najbolje da se ovo sve zatvori na par godina dok se ova ekipa ne dovede u red koja kuha čorbance

Postanite Eu-robovi

preveliki utjecaj Remetinca na burzu, normalan ulagač nema što kupiti za dulje od 2 dana, a danas je prošao

jooooooj, kako ovdje ništa niko ne kuži.
pa naravno da je Mimo pajac, a talijani paravan.
ovdje je došao gospodin Mišković!!kakvi Talijani kakvi bakrači.

a ovima iz Remetinca je bitno da dodje bilo ko i da lovu, prije nije valjao, ali sad je divan.

"Mimović odlučno demantira da iza njegove kupnje Podravkinih dionica stoji najmoćniji srpski tajkun Miroslav Mišković, koji je svojedobno pokazao interes za kupnju Podravke, no tadašnja ga je Uprava, na čelu s Darkom Marincem, proglasila ‘neprijateljem’.

– Nikada u životu nisam vidio Miškovića niti s njim popio kavu, kaže Mimović."

http://www.jutarnji.hr/slovenski-tajkun-ranko-mimovic–kupio-sam-10-posto–a-zelim-preuzeti-cijelu-podravku/694812/

druga stvar, cilj Fima Ami je već otišao, kako lijepo piše.
prodano…….o’šlo………..
ako je Mimoviću sve blokirano, kako je kupio onda Fimu, to jest kojom lovom, ČIJOM???

a treće, zašto ovi iz Validusa nisu javili da vode pregovore, nego su još javili da to nije bitna informacija za dioničare, ma jel molim te……….a šta je onda bitno???
zašto su držali low profil?
činjenica je da su tražili kupca okolo i da to žele utopit.

ako je BV 106 kn, onda je realno za očekivat da neće ići ispod 1-1,5 BV

Frankly my dear, I don't give a damn!



Mislim da ipak nije lako od svih napraviti magarce. Tu je Uskok, Hanfa, novinari, dioničari itd… Ipak, treba na kraju vratiti i kredite. Mimović se predstavlja kao direktor Fima Ami. Malo previše da sve bude patka. Najbolje bi bilo da sutra sutra Hanfa blokira trgovanje dok se ne vidi da li je FIma Ami prodana ili ne.

Upravo to kolega; jer čovjek se predstavio imenom i prezimenom na ZSE i potvrdio ulaganja, što po meni ima daleko veću težinu od neprovjerenih saznanja nekog novinara.

[/quote]

je..je, a sve je to pisao 1.04. !

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/podravka-se-kreditima-branila-od-neprijateljskog-preuzimanja-todorica-i-miskovica/451498.aspx
Evo dokaza za ovo šta kaže kolega nosorog

Kolege, svakom je jasno da je ovo jadno tržište striktno sitno-špekulantsko već duže vrijeme.
Prava trgovina odvija se isključivo u ritmu novinarskih članaka.
Još jednom podsjećam na nedavna zbivanja na SNHO.
Prije otprilike 6 tjedana kad je objavljen prvi članak mogla se kupiti veća količina dionica po 80kn….
U medjuvremenu je cijena na velikom prometu stigla do 195…..danas se stabilizirala na cca 160.
Da li se u medjuvremenu pojavila neka materijalna činjenica koja bi opravdala ovakav rast cijene? NIJE.
Da li će se uskoro pojaviti? Moguće je. Dapače, to je vrlo vjerojatan rasplet prema trenutačnom stanju stvari. Kad će to stanje nastupiti? Nitko točno ne zna.
Da li je to spriječilo ikoga da u tom periodu temeljom samih špekulacija o možebitnom slijedu dogadjaja digne cijenu dionice više od 100%? NIJE.

Ista analogija se može primijeniti na trenutačno stanje s Validusom.

Podravka je mnogima interesantna. Fima je imala 10,6% Podravke a trebala joj je hitno lova. Mimovic je vjerojatno paravan ali nije cudno da je netko iskesirao 400m za taj paketic.


Srbijanski tajkun Ranko Mimović, koji je bivšem potpredsjedniku Vlade Damiru Polančecu bio partner u saniranju štete od operacije Spice u Podravki, a koji je danas i u dopisu Zagrebačkoj burzi najavio ulaganje od 240 milijuna eura u Hrvatskoj, u ozbiljnim je poslovnim teškoćama. Na službenim stranicama Narodne banke Srbije može se pronaći podatak da je tvrtka Fia Invest, čiji je Mimović šef uprave, u blokadi više od 200 dana.
Također se doznaje da Mimovićeva grupacija Fia, koja je iskazala namjeru da sa 400 milijuna kuna isplati mađarsku banku OTP i postane vlasnikom 10,64 posto Podravkinih dionica, deponiranih na Malti, već devet mjeseci ne plaća najam za urede na elitnoj beogradskoj lokaciji na Dedinju pa joj prijeti – deložacija.
U mađarskoj banci OTP, podsjećamo, ništa ne znaju o Mimoviću, a to da bi ih predstavljao u Hrvatskoj, opovrgnuli su u talijanskome fondu Finest, suvlasniku Fia Investa.

Vaš link

auuu, koja je ovo navlakuša bila danas, sutra će biti masovna bježanija i pad na 25 kn!

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica

pa nisu ovo danas mali investitori kupovali u većim količinama, tu i tamo su kupili koju stotku ili dvije… eto, javite se jedni drugima, pa zbrojte koliko ste kupili, a koliko prodali…danas su mali prodavali, željni kakve takve zarade, a veliki kupovali..a kad veliki kupuju onda cijena ide dalje prema gore [thumbsup]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close