VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@gubernator:

po mojem iskustvu baje sa vrecama para više rade nego što pričaju, a mi zasad imamo samo priču…

al spušio na ovome, na inflaciji ili na nekoj drugoj uzdanici u ovoj žabokrečini dođe mi na isto… tako da razmišljam čak dokupiti jos koju dionicu… ako dodju neki novci.. prije nego ovo odleti jel 🙂

slijedi nam precesija

Prema svemu što se dalo iščitati iz novina Fima Ami tj, 10,5% Podravke je već prodano za 400m Kn. Pošto 10,5% Podravke ne vrijedi trenutno na burzi toliko već upola manje izgleda da je tu još nešto u paketu. To mijenja dosta trenutnu situaciju. Polančec bi uskoro mogao biti vani prema tome a Fima se rješava kredita od 34m € prema OTP-u. Biti će sutra ovdje jako zanimljivo. Ako sve ovo stoji 100% je apsolutni minimum na sadašnju cijenu a ne bi me iznenadilo niti x3. Oko talijana, čini mi se da su novinari tu nešto pobrkali i da su pitali na krivom mjestu.

sutra u 10:00 će bid/ask sve pokazati. a izgleda da Šincek alias Nikomat prodaje jer mu treba para za streličarski savez [smiley]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

sutra u 10 će biti prikrivanja stanja. gužva se očekuje nakon 11 kada maske padnu. zanimljivo kako nikad nitko iz top 10 ne kupuje osim onog jednog skrbničkog koji je tako i onako razbijen na više manjih pa u biti ne znamo kad kupuje a kad prodaje (možda trejda a izgleda kao kupnja ili prodaja). to bi trebalo značiti da ili sve kupuju mali i neiskusni investitori ili da kupuju ozbiljni igrači sa više računa koji paze da ne uđu u top 10. mislim da je vlasnička struktura ovdje puno zgusnutija nego bi to "slučajni prolaznik" zaključio po onome što je dostupno na skdd-u.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


sutra u 10 će biti prikrivanja stanja. gužva se očekuje nakon 11 kada maske padnu. zanimljivo kako nikad nitko iz top 10 ne kupuje osim onog jednog skrbničkog koji je tako i onako razbijen na više manjih pa u biti ne znamo kad kupuje a kad prodaje (možda trejda a izgleda kao kupnja ili prodaja). to bi trebalo značiti da ili sve kupuju mali i neiskusni investitori ili da kupuju ozbiljni igrači sa više računa koji paze da ne uđu u top 10. mislim da je vlasnička struktura ovdje puno zgusnutija nego bi to "slučajni prolaznik" zaključio po onome što je dostupno na skdd-u.

Ritka ili gusta za velike.Ja sam uša gusto.Ostalo mi ispod 20 kn keša.Razlika između velikih i malih je u tome što veliki više puše kada puše.A u zadnje vrijeme potop velikih.Oni prolaze najgore i to naročito iz fondovskih dionica sa malom tržišnom kapitalizacijom.VLDS to nije jer nije bilo mjesta za fondove.Fima je čuvala VLDS za sebe.i sada ih stislo.Što ih više stiska mi malci možemo bolje
proći.Ako ne bude preuzimanja bar će biti vozanja,a za trejdere izvrsna situacija.
VLDS nova trejderska igračka.Super.Sutra bi mogli ulaziti i tehničari,jer oni se ukljućuja kada je
najčešće već krenulo ,a to bi nas moglo malo pogurati.

@ lopina

Daj molim te odi piši gluposti na DKVS. Kad vidim tebe da bljuješ gluposti bez trunkice srama dođe mi da sve rasprodam. Ovo ti nije stečajuša koje voliš, ovdje će se za razliku od DKVS zaraditi lijepi novci, a tamo će oni koji ostanu s papirom dobiti čistu nulu. No ja bi ionako rekao da si ti bez srama sve to lijepo prodao.


Nisam siguran jel ovo vec bilo
http://naslovnica.info/biznis/863406/podravka_ce_dvaput_platiti_svoje_dionice_na_malti

uglavnom ovo me zbunjuje
"Iz talijanskog fonda Finest S.p.A, koji je suvlasnik srbijanske grupacije Fia, i na kojeg se poziva Mimović, jučer suponovno odgovorili da nemaju pojma o preuzimanju Fime Ami, kao ni o pregovorima o preuzimanju portfelja varaždinskog Validusa, dodavši da Mimović nije njihov predstavnik u Hrvatskoj."

Nisi napisao ono što je bitnije u cijelo priči:

"– Ne mogu to komentirati – poručio je, pak, Dubravko Žganec, šef Validusova NO-a. Objasnio je da oni, vezano uz dubinsko snimanje, komuniciraju ponajprije s Mimovićem. Pregovori s njim se nastavljaju, a detalji su poslovna tajna. Zasad je prodana jedino Fima Ami, kaže, a ta transakcija nije trebala biti prijavljena burzi, jer je riječ bila samo o promjeni vlasništva nad tvrtkom, koja je nakon podjele ostala u imovini pravnog sljednika Fima Grupe – Plurisu."

Znači Žganec je potvrdio da je Fima Ami prodana, pa prema tome nema razloga da ovaj Mimović ne priča istinu i za ostatak priče.


@ lopina

Daj molim te odi piši gluposti na DKVS. Kad vidim tebe da bljuješ gluposti bez trunkice srama dođe mi da sve rasprodam. Ovo ti nije stečajuša koje voliš, ovdje će se za razliku od DKVS zaraditi lijepi novci, a tamo će oni koji ostanu s papirom dobiti čistu nulu. No ja bi ionako rekao da si ti bez srama sve to lijepo prodao.


Ne, DKVS se čuva do kraja.Cilj:Dobit 500% i više.Ista vrijednost U VLDS,koji je manje rizičan,ali dovoljno nisko da ću zaraditi 100%.Htio bi što prije.Naravno ,da bi volio da prije dođe do preuzimanja
DKVS jer bi koeficijen multiplikativne zarade bi veći nego kod VLDS.Ja nisam uvijek rizičan u svojim investicijama.Recimo Hgspot i Opte čak nisam ni trejda,jer sam ocijenio da su visokorizične,ali DKVS mi i dalje predstavlja odličnu priliku.Ukoliko VLDS odradi rast,malo bi dokupio DKVS.Barem
dobit.I i ćemu je problem.

Nisi napisao ono što je bitnije u cijelo priči:

"– Ne mogu to komentirati – poručio je, pak, Dubravko Žganec, šef Validusova NO-a. Objasnio je da oni, vezano uz dubinsko snimanje, komuniciraju ponajprije s Mimovićem. Pregovori s njim se nastavljaju, a detalji su poslovna tajna. Zasad je prodana jedino Fima Ami, kaže, a ta transakcija nije trebala biti prijavljena burzi, jer je riječ bila samo o promjeni vlasništva nad tvrtkom, koja je nakon podjele ostala u imovini pravnog sljednika Fima Grupe – Plurisu."

Znači Žganec je potvrdio da je Fima Ami prodana, pa prema tome nema razloga da ovaj Mimović ne priča istinu i za ostatak priče.

nisam c/p cijeli clanak ali sam stavio link…
u ovom dijelu koji ti smatraš bitnijim ja uočavam jedino da je rečenica u kojoj se spominje Fima Ami neodređena tj. nezna se kome je prodao… a kontekst navlači da je tom mimoviću no jesi li siguran? …eto tako ja shvaćam tu rečenicu. Zasad imam osjećaj žestokog novinarskog druka… a kako će tržište odreagirati – pričekajmo i vidimo..

možda vidim nešto čega nema ali nakon žestokog pušinga na vlho-u nebi i ovdje volio veni, vidi, caveat emptor 🙂

slijedi nam precesija

[/b] mislim da je vlasnička struktura ovdje puno zgusnutija nego bi to "slučajni prolaznik" zaključio po onome što je dostupno na skdd-u.

na temelju čega to zaključuješ?
i kakva je to fama oko bježanja iz top10? da bi ušao na vlds u top deset treba ti oko pola milijuna kuna… što je za tebe onda veliki igrač? shvaćam te jedino ako pričaš s pozicije burek investitora no ako je tako onda tvoje mišljenje o zgusnutosti vlasničke strukture nema baš neku težinu … nhf

slijedi nam precesija

Kolege, interes javnosti je ogroman, pa evo samo na forumu kada god pogledam tijekom ovih blagdana VLDS je u top 5 komentiranih tema.
Iskreno ja sam očekivao rast vrijednosti prirodno (opet napominjem da je ovo najpodcjenjenija dionica od svih na ZSE – kriterij fundametni), i onda dođe ova priča oko FIME AMI…
Što reći… [lol]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

kao i drugdje tako i ovdje…svi koji nemaju dionice VLDS-a će drukati kako god znaju i umiju da ova dionica ništa ne vrijedi, da pokušaju male uplašiti i nešto ušećeriti…
kad sam ja i drugi kolege koji su već duže na ovoj temi, a ne da su se tek ovih dana ulogirali i drukaju peram dolje, govorili kako je ovo najpocjenjenija dionica i kako ima najveću perspektivu rasta, svi su se smijali iz nas i nisu nas doživljavali…
mi koji vjerujemo u ovu dionicu, njezinu perspektivu i fundamente tada smo strpljivo skupljali količine i nakraju ćemo upravo vama koji niste vjerovali prodavati uz višestruko veće prinose…al ne još…još nije vrijeme za prodaju VLDS…vatromet koji će uljepšati ovu "kriznu" godinu tek slijedi…:)

New Report

Close