VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ono što me posebno veseli su ove jedinice. Njih koristim kao barometar investicijske javnosti. ovaj tekst dovoljno govorio o tome: http://www.poslovni.hr/125961.aspx

kada vidim jednice iznad mog komentara znam da sam na pravom putu i onda puno lakše kratim ili podebljavam poziciju (ovo mi je uvijek 1 od 10-12 kriterija, napišem poruku kao probni balon i vidim ocijene). do sada sam se 100 puta uvjerio da kad pišem afirmativno a dobijem jednicu cijena dionice na srednji i duži rok ima iznadprosječan prinos u odnosu na tržište, ali i na prinos u prethodnom razdoblju… previše se tu profesionalaca nakupilo koji na sve načine pokušavaju doći do profita… hvala im

Samo pazi da ti ne uvaljuju kulje zbog "pile naopako".
[lol]
[/quote]

ma nema brige, kad pišem afirmativno o dionici a dobivam kulje onda mirno spavam. problem bi nastao da mi uvale stotke… onda bi po kratkom postupku bilo "reži i bježi"… ovako sa osmjehom čekam iduće dane i tjedne na burzi…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

26.03.2010 > T: 23.03.10 Pros. cijena: 23,64
RB Dioničar Broj %
1. PLURIS D.D. 1.055.717 39,08%
2. NIKOMAT D.O.O. 380.998 14,10%
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 78.145 2,89%
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89%
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 49.887 1,85%
6. PBZ D.D. 34.775 1,29%
7. HORVAT MILAN 34.372 1,27%
8. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22%
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 27.120 1,00%
10. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89%
UKUPNO 1.768.947 65,48%

stanje na dan 2.4.2010. top 10:
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PLURIS D.D. 1.055.717 39,08 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 362.898 13,43 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA – 18 100
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 78.145 2,89 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 49.887 1,85 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 34.775 1,29 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
8. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 27.120 1,00 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
Ukupno: 64,81

Neka se vidi i stanje top 10 dioničara te smanjenje u manje od 10 dana NIKOMAT D.O.O.!

P.S.spominjali ste na temi smanjenje od 10 000 komada, izgleda da je sada broj malo veći.

Štednja je mudrost trošenja.

Nisam siguran jel ovo vec bilo
http://naslovnica.info/biznis/863406/podravka_ce_dvaput_platiti_svoje_dionice_na_malti

uglavnom ovo me zbunjuje
"Iz talijanskog fonda Finest S.p.A, koji je suvlasnik srbijanske grupacije Fia, i na kojeg se poziva Mimović, jučer suponovno odgovorili da nemaju pojma o preuzimanju Fime Ami, kao ni o pregovorima o preuzimanju portfelja varaždinskog Validusa, dodavši da Mimović nije njihov predstavnik u Hrvatskoj."

imam nešto dionica, međutim neznam jel da bjezim glavom bez obzira vjerujući novinarima ili da pricekam taj spektakularni rast koji ovdje vi nabrijavate?!

slijedi nam precesija


26.03.2010 > T: 23.03.10 Pros. cijena: 23,64
RB Dioničar Broj %
1. PLURIS D.D. 1.055.717 39,08%
2. NIKOMAT D.O.O. 380.998 14,10%
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 78.145 2,89%
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89%
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 49.887 1,85%
6. PBZ D.D. 34.775 1,29%
7. HORVAT MILAN 34.372 1,27%
8. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22%
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 27.120 1,00%
10. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89%
UKUPNO 1.768.947 65,48%

stanje na dan 2.4.2010. top 10:
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PLURIS D.D. 1.055.717 39,08 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. NIKOMAT D.O.O. 362.898 13,43 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA – 18 100
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 78.145 2,89 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 49.887 1,85 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 34.775 1,29 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
8. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 27.120 1,00 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun BURSCHEID, NJEMAČKA
Ukupno: 64,81

Neka se vidi i stanje top 10 dioničara te smanjenje u manje od 10 dana NIKOMAT D.O.O.!

P.S.spominjali ste na temi smanjenje od 10 000 komada, izgleda da je sada broj malo veći.

Kao što se i vidi jedini koji prodaje, što je i dobro jer se na ovim razinama nebi imalo od koga kupiti.
Zašto prodaje?
Ja vjerujem da je to osiguranje kakve takve novčane količine u NIKOMATU jer sumnjam da osim prodaje imovine imaju drugih izvora.

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


Nisam siguran jel ovo vec bilo
http://naslovnica.info/biznis/863406/podravka_ce_dvaput_platiti_svoje_dionice_na_malti

uglavnom ovo me zbunjuje
"Iz talijanskog fonda Finest S.p.A, koji je suvlasnik srbijanske grupacije Fia, i na kojeg se poziva Mimović, jučer suponovno odgovorili da nemaju pojma o preuzimanju Fime Ami, kao ni o pregovorima o preuzimanju portfelja varaždinskog Validusa, dodavši da Mimović nije njihov predstavnik u Hrvatskoj."

imam nešto dionica, međutim neznam jel da bjezim glavom bez obzira vjerujući novinarima ili da pricekam taj spektakularni rast koji ovdje vi nabrijavate?!

Bježiiiiiiiii…..

Nema bježanja na ovakve informacije samo čekati i dobro oploditi.

Kao što se i vidi jedini koji prodaje, što je i dobro jer se na ovim razinama nebi imalo od koga kupiti.
Zašto prodaje?
Ja vjerujem da je to osiguranje kakve takve novčane količine u NIKOMATU jer sumnjam da osim prodaje imovine imaju drugih izvora.

samo strpljivo kolege, čim Nikomat iskrca preostalih 362.000 komada VLDS na burzi, preći ćemo 25 kn [thumbsup]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica


Nema bježanja na ovakve informacije samo čekati i dobro oploditi.

Svaka informacija može biti i dezinformacija.Trebalo bi odgovoriti na slijedeća pitanja:
Da li je moguće preuzimanje Validusa logično.Meni jeste.Logično i za kupca povoljni trenutak.

Da li Nikomat zaustavlja rast ili stvarno prodaje?
Da li će se u prodaju uključiti i Pluris?
Da li će ruku dati i gospodin Horvat?
Da sam ja ozbiljan kupac oni bi trebali odraditi i taj dio posla.Kratkotrajna panika bi mogla srušiti
dionicu za dvadesetak posto,pa bi ponuda za budućeg preuzimatelja bila što niža,a i premija u
preuzimanju relativno veća.Svatko od nas malih treba donijeti odluku.Mislim da ukoliko dođe do
preuzimanja da je za kupca sada povoljna prilika,jer kako vrijeme bude prolazilo likvidnost će
biti bitno bolja sa približavanjem isplate dividende HT.A samim time sve bi moglo biti značajno skuplje.
A do dividende HT će nam na burzi likvidnost održavati ZAPI.
Strpljivi će ovdje dočekati veliku zaradu.A ova burza živi od špekulanata koji skaću od cvijeta do cvijeta.Većina smo nestrpljivi.Ali ovdje informacija o preuzimanju može dići cijenu visoko,a znamo
da će se to dogoditi u trenutku kada sve bude izgledalo najgore.Pila naopako.Danas prodaš,a onda rast.Ja sam ga svojevremeno kupio iznad 20,šortao na 16 jer se otvarala jazovka na 13 do 14.
A već sutradan je išao na 18 i više.I naravno spušija.

Bježiiiiiiiii…..

bilo bi lijepo da si stavio kakvo obrazloženje…


@lopina
:
nije mi jasno zašto bi nikomat zaustavljao rast? nejde li im u korist viša cijena?

slijedi nam precesija


Bježiiiiiiiii…..

bilo bi lijepo da si stavio kakvo obrazloženje…


@lopina
:
nije mi jasno zašto bi nikomat zaustavljao rast? nejde li im u korist viša cijena?
[/quote]
Da li Nikomat izlazi ili plaši?Da li spušta cijenu da bi kupac prošao jeftinije?Da li će potencijalni preuzimatelj biti na kupnji i skupljati niže?Pa za razliku platiti malo više onima koji sada izlaze
i kompetirati njihov gubitak.Pa kada želiš kupiti moraš napraviti situaciju kao da želiš prodati.
Jednostavno treba razmišljati:
Što bi napravio da želim kupiti što veći broj dionica neke firme?
Ipak s obzirom na ovaj šušur i priče o preuzimanju izlaziti nije mudro.Rađe izgubiti deset dvadeset posto,nego propustiti potencijalni rast od 100%.Ja bi s time bio zadovoljan.Ali kako sam skroman
mogao bi i ranije popustiti.Ovo me podsječa na LSDS.To mi je bio najbolji pick paklene 2008.
Mislim da sam jedino tu zaradio.Sve ostalo bilo je tuga.

Moglo bi ovo jako visoko. Ukoliko su javno dostupne informacije točne ( a demenatija još nije bilo), došli baje sa vrećama para i ne šale se. U kombinaciji sa trenutnom (smiješno niskom) cijenom dionice, potencijalni prinos je multiplikacija. Osobno se nadam da će biti još prodaje ovih dana po ovim cijenama kako bi i mi koji još nemamo dionicu mogli uplatiti na ovaj iznenađujuće povoljan risk-reward ratio za igrača.


Moglo bi ovo jako visoko. Ukoliko su javno dostupne informacije točne ( a demenatija još nije bilo), došli baje sa vrećama para i ne šale se. U kombinaciji sa trenutnom (smiješno niskom) cijenom dionice, potencijalni prinos je multiplikacija. Osobno se nadam da će biti još prodaje ovih dana po ovim cijenama kako bi i mi koji još nemamo dionicu mogli uplatiti na ovaj iznenađujuće povoljan risk-reward ratio za igrača.

ako i bude preuzimanja, ići će oko 80-100kn, da ne drukate bezveze.
čovjek kad pročita šta se piše stječe se dojam da će ići po 100000kn.

a osim toga BLSC je naraslo 50% na dojavu o preuzoimanju, pa se za 6 mjseci evo cijena vraća odakle je i krenula.
SNHO je narastao malo više na sličnu dojavu, ali očekujem da se i tamo za koji mjesec cijena vrati ispod 100kn

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

New Report

Close