VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I da se malo nadovežem na gornji post. Ovi talijani pričaju da bi u drugoj fazi u bankarski i turistički portfelj uložili 100 milijuna EURa ili ti ga 300 kn po dionici Validusa. [shocked]

VLDS je vlasnik VABE i banke u BH i to je bankarski potencijal.
Turistički portfelj Validusa u Starigradu na otoku Hvaru i hotel Vis zaista može biti interesantan
za ulaganja Italijana.Vala Duboka na otoku Hvaru je potencijalna turistička meka.A Mirna Rovinj kao turističko odredište.Ovakva Fima i Pluris u problemima ne mogu uložiti svježi kapital.I sva ta ogromna imovina je mrtvi kapital.Ovo je još
jedna priča o jeftinom preuzimanja naše hrvatske imovine.Toliko smo jeftini da nas stranci kupuju.Sve ide na bubanj.Nadajmo se da će i dioničarima nešto kapnuti.Naravno ne dugoročno nego kratkoročno.
O kako bi ovo moglo proključati.
Danas sam uletio cca 1.000 kom,ali ne na temelju informacija nego grlom u jagode.Izgleda mi kao
pun pogodak.Mogu izgubiti deset do dvadeset % ,a zaraditi puno više.Da li je ovo novi DKVS.
Volim kada dionice luduju.Ipak ovdje ne mogu zaraditi desetak puta kao u DKVS nego samo
200 do 300%,ali opasnosti od potpunog gubitka nema.Ovdje je dobitak za strpljive siguran.

Koliko ja vidim to su jedno te iste vijesti od jutros, samo su dodali malo mesa da zvuči zanimljvije… pa recite sami, da je prodaja validusa blizu, ne bi li veliki igrači već danas kupovali blokove po 10.000 komada i čistili sve do 30 kn,a ne onaj jedan s 5000 komada na kupnji je odmah pobjegao čim je prvi nalog lupio po kupnji!
To su samo priče i pričice da se neki lakše iskrcaju na 23-24 kn, vjerojatno Polančecu, Horvatu i Škvadri gori pod nogama pa ovako animiraju kupce da prodaju što više

I meni to nažalost malo smrdi upravo zbog toga.
Nikomat (br.2 u Top-10) nedavno iskrcava 10000 komada netom prije objavljivanja ovih vijesti??
Ako oni nisu bili upućeni u zakulisna zbivanja, onda je tu netko lud….ili im stvarno gori pod nogama pa idu po principu daj što daš….. [huh]

Kolega Lopina, ništa osobno, ali kad ste se vi pojavili na ovoj temi i uz to spominjete i DKVS, naježim se od muke…


I meni to nažalost malo smrdi upravo zbog toga.
Nikomat (br.2 u Top-10) nedavno iskrcava 10000 komada netom prije objavljivanja ovih vijesti??
Ako oni nisu bili upućeni u zakulisna zbivanja, onda je tu netko lud….ili im stvarno gori pod nogama pa idu po principu daj što daš….. [huh]

Danas se situacija okrenula za 180 stupnjava ali nažalost demantij jutrošnjih vijesti je došao prekasno da bi se danas to vidjelo na burzi. Bilo kakva veća kupovina pod povlaštenim informacijama sigurno bi izazvala reakciju Hanfe jer ipak je Fima i sve oko nje pod posebnim povečalom medija i raznih instituacija ovih dana. Tako da nije uopče čudno da burza još nije odreagirala. Nikomat ima preko 300.000 dionica Validusa i ne mislite valjda da bi prodavao 10000 komada po bidu. Može biti 100 razloga zašto je prodano tih 10.000 komada. Možda se radi o nekom vjerovniku, banci ili nešto slično. Mi koji smo već mjesecima unutra i pratimo situaciju znamo zašto smo unutra i ne treba se nitko truditi da nas razuvjeri.


Koliko ja vidim to su jedno te iste vijesti od jutros, samo su dodali malo mesa da zvuči zanimljvije… pa recite sami, da je prodaja validusa blizu, ne bi li veliki igrači već danas kupovali blokove po 10.000 komada i čistili sve do 30 kn,a ne onaj jedan s 5000 komada na kupnji je odmah pobjegao čim je prvi nalog lupio po kupnji!
To su samo priče i pričice da se neki lakše iskrcaju na 23-24 kn, vjerojatno Polančecu, Horvatu i Škvadri gori pod nogama pa ovako animiraju kupce da prodaju što više

I meni to nažalost malo smrdi upravo zbog toga.
Nikomat (br.2 u Top-10) nedavno iskrcava 10000 komada netom prije objavljivanja ovih vijesti??
Ako oni nisu bili upućeni u zakulisna zbivanja, onda je tu netko lud….ili im stvarno gori pod nogama pa idu po principu daj što daš….. [huh]
[/quote]

I. – da – nikomat je izašao sa 10.000 kom – ali ako me pamčenje dobro služi, a nemam volje detaljnije istraživati, nikomat je prošlih mjeseci postepeno prodavao i vabu, a mislim da su čak bili i u varteksu u prvih 10 a sad ih više nema…, stoga bi najprije zaključio da je tvrtka nelikvidna i da im je potrebno najvjerojatnije za plaće, a ne zato jer biježe iz validusa…

II. – zbog cijele situacije u posljednje vrijeme neznam tko se baš tako lako upušta u rizik sa 10000 i više kom, a možda državni odvjetnik jednim potezom pera ili kako se po medijima spominjalo podravka zatraži blokadu imovine pravnih sljednika ukoliko se ne bi mogla naplatiti od plurisa…

III. – bilo bi lijepo da nam se očituje i Validus službeno o navedenim informacijama u medijima…u današnjem priopčenju lijepo su naveli kako će citiram:"promtno izvještavati o svim podacima značajnim za investicijsku javnost…", a ovo je jako, jako bitno…
isto tako ne bi me čudilo da Hanfa na neko vrijeme blokira dionicu…što nam baš i ne bi odgovaralo… 🙂


Kolega početnik, nemojte se ljutiti ali zvučite ko da Vam matematika baš i ne ide :-). Šalim se. Ali vrlo je lako izračunita da ukoliko bi po vašoj pretpostavci izdvojili 1/3 od ovih 650 milijuna kuna za kupnju dionica 100% udjela u Validusu (dakle svih dionica) tada bi cijena po dionici bila oko 86 kuna po dionici ;-).

Kolega!

Pa nije u igri samo validus, već i pluris…možda i nikomat!

Čitam sad baš kako je taj neki Ranko Mimović izdao pripćenje u kojem govori o nekakvim dugovima koje treba servisirati i u tom kontekstu spominje Validus. Validus nije Podravka pa da mu treba servisirati dugove. A ako hoće kupiti dionice nek ponudi fer cijenu. Zna se koliki je book, bez toga mu ja svoje dionice ne prodajem. Ispod 100 kuna nemamo o ćemu razgovarati…

Zvrc, 02.04.2010. u 10:03
I meni to nažalost malo smrdi upravo zbog toga.
Nikomat (br.2 u Top-10) nedavno iskrcava 10000 komada netom prije objavljivanja ovih vijesti??
Ako oni nisu bili upućeni u zakulisna zbivanja, onda je tu netko lud….ili im stvarno gori pod nogama pa idu po principu daj što daš…..

Pravna osoba prodaje fizičkoj? Zašto bi zaradio Nikomat kad može zaraditi neki (upućeni) Pero ili Štef? Ili to ili je netko stvarno lud…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Čitam sad baš kako je taj neki Ranko Mimović izdao pripćenje u kojem govori o nekakvim dugovima koje treba servisirati i u tom kontekstu spominje Validus. Validus nije Podravka pa da mu treba servisirati dugove. A ako hoće kupiti dionice nek ponudi fer cijenu. Zna se koliki je book, bez toga mu ja svoje dionice ne prodajem. Ispod 100 kuna nemamo o ćemu razgovarati…

Cijena će sigurno biti korektna za nas dioničare. Možda ne 100 kn ipak treba dati neki popust na nelikvidan i šareni portfelj ali sigurno mislim da cijena neće biti ispod 70-80 kn jer ipak se tu radi o dvije banke, dvije turističke firme, nekretninama, mljekari, Mirni itd…Za manje nam se ne isplati prodavati. Bolje ići dalje sa novim vlasnikom pošto se planiraju uložiti ne mali novci u razvoj firmi iz portfalja Fime i Validusa.

Ono što me posebno veseli su ove jedinice. Njih koristim kao barometar investicijske javnosti. ovaj tekst dovoljno govorio o tome: http://www.poslovni.hr/125961.aspx

kada vidim jednice iznad mog komentara znam da sam na pravom putu i onda puno lakše kratim ili podebljavam poziciju (ovo mi je uvijek 1 od 10-12 kriterija, napišem poruku kao probni balon i vidim ocijene). do sada sam se 100 puta uvjerio da kad pišem afirmativno a dobijem jednicu cijena dionice na srednji i duži rok ima iznadprosječan prinos u odnosu na tržište, ali i na prinos u prethodnom razdoblju… previše se tu profesionalaca nakupilo koji na sve načine pokušavaju doći do profita… hvala im

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Ono što me posebno veseli su ove jedinice. Njih koristim kao barometar investicijske javnosti. ovaj tekst dovoljno govorio o tome: http://www.poslovni.hr/125961.aspx

kada vidim jednice iznad mog komentara znam da sam na pravom putu i onda puno lakše kratim ili podebljavam poziciju (ovo mi je uvijek 1 od 10-12 kriterija, napišem poruku kao probni balon i vidim ocijene). do sada sam se 100 puta uvjerio da kad pišem afirmativno a dobijem jednicu cijena dionice na srednji i duži rok ima iznadprosječan prinos u odnosu na tržište, ali i na prinos u prethodnom razdoblju… previše se tu profesionalaca nakupilo koji na sve načine pokušavaju doći do profita… hvala im

Samo pazi da ti ne uvaljuju kulje zbog "pile naopako".
[lol]


Čitam sad baš kako je taj neki Ranko Mimović izdao pripćenje u kojem govori o nekakvim dugovima koje treba servisirati i u tom kontekstu spominje Validus. Validus nije Podravka pa da mu treba servisirati dugove. A ako hoće kupiti dionice nek ponudi fer cijenu. Zna se koliki je book, bez toga mu ja svoje dionice ne prodajem. Ispod 100 kuna nemamo o ćemu razgovarati…

Rekvijem, 02.04.2010. u 11:36
I meni to nažalost malo smrdi upravo zbog toga.
Nikomat (br.2 u Top-10) nedavno iskrcava 10000 komada netom prije objavljivanja ovih vijesti??
Ako oni nisu bili upućeni u zakulisna zbivanja, onda je tu netko lud….ili im stvarno gori pod nogama pa idu po principu daj što daš…..

Pravna osoba prodaje fizičkoj? Zašto bi zaradio Nikomat kad može zaraditi neki (upućeni) Pero ili Štef? Ili to ili je netko stvarno lud…
[/quote]

https://sudreg.pravosudje.hr
Nikomat je d.o.o. a ne d.d. Pravna, fizička osoba, na isto ti dođe, obzirom da je od 2004. 100%-tni vlasnik Šincek Vladimir, a od 2007 nije više u nadzornom odboru Validusa. Dakel ne prodaje Nikomat d.o.o. već praktički Šincek, da li za isplatu sebi ili drugima potpuno nebitno.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Izvadak iz članka u današnjem izdanju Večernjaka.

"….– Posao ne dolazi u pitanje zbog Polančecova uhićenja. No sada se stvorila loša investicijska klima zbog koje su talijanski partneri postali nervozni – kazao je Mimović i dometnuo da će se posao realizirati ako se ta klima promijeni, ali da “to što se događa ne pogoduje realizaciji”.

O razlozima interesa talijanskih investitora za preuzimanje Validusa, Plurisa i Podravkinih dionica kazao je: – Već smo dulje vremena tražili poslovnu nišu u Hrvatskoj. Učinilo nam se da je ovo dobra prilika. Sve firme koje preuzimamo pred stečajem su ili blokadom, a hoteli su ruinirani. Planirali smo privući i druge investitore. Kad je Podravka u pitanju, nismo špekulanti, namjeravali smo samo povećavati portfolio.

Nije želio potvrditi uključuje li interes grupacije Fia tvrtke poput Mirne Rovinj, varaždinskog Varteksa, hotele Helios i Faros na Hvaru – sve iz portfelja Validusa – kazavši kako je to poslovna tajna.

Međutim, iznimno je zanimljivo to što o cijelom poslu ništa ne znaju ni u talijanskome fondu Finest S.p.A., koji stoji iza beogradske tvrtke Fia, ni u mađarskoj središnjici banke OTP.

– Tvrtke Fima Ami ltd. nema u našoj bazi – odgovorili su nam iz Finestovog sjedišta u Pordenoneu.

Iz OTP-a su, pak, poručili kako ih Fia nije kontaktirala niti imaju spoznaja o planu za zatvaranje kredita za Podravkine dionice.

Danas je na Zagrebačkoj burzi osvanula obavijest iz Validusa da su u tijeku pregovori s potencijalnim strateškim investitorom koji je iskazao interes za kupnju paketa dionica Validusa u vlasništvu Plurisa d.d.

“Ne mislimo da se radi o postojanju materijalnih činjenica koje su značajne investicijskoj javnosti posebno stoga što nije sklopljen nikakav obvezujući dokument, pa je i potencijalna transakcija upitna.” – piše u informaciji koju je potpisala Marina Bača, šefica Validusove uprave.

Istodobno, burza je Validusove dionice stavila u segment za promatranje…."

Cijeli članak:

http://www.vecernji.hr/vijesti/polancecova-tajna-prijateljici-dao-ruke-10-posto-podravke-clanak-120229

New Report

Close