VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrlo zanimljiv članak koji potvrđuje dosta insinuacija koje su ovdje iznošene zadnjih mjeseci. E sada da li je članak pozitivan ili negativan za Valiudus procijeniti će burza. Ono što je zanimljivo je naslov gdje pišu neke konkretne brojke o kojima se pregovara ili se pregovaralo. Ne znamo točno što tu sve spada ali sve je to daleko preko trenutne vrijednosti cijelog Validusa.

Drugo, navode se 4 pokušaja prodaje. Po meni nije to toliko bitno. Ako ne uspije iz četvrtog pokušaja uspjeti će iz petog ili šestog ali dionice koje su mi na računu znam da vrijede višestruko samo trebamo dočekati pravi trenutak da tržište to prepozna. Horvat je sada vani,vidjeti ćemo koliko on može sam napraviti ali po svemu sudeći neće ni Polančec biti predugo u zatvoru. USKOK se pobahatio ali na kraju mora na sudu i dokazati nečiju krivicu.

http://www.jutarnji.hr/afera-spice–talijani-zamalo-dali-185-milijuna-kuna–mladen-bajic-sve-prekinuo/681413/

ključ Validusa su Mirna, Mills i Varteks. Talijani/Srbi su bili spremni, da li za kupnju pa rasprodaju prve dvije tvrtke kasnije ili ne, nije bitno, bitno je da bi Validus bio multiplicirane vrijednosti od ove smiješne današnje.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Kolega, ja bih iskreno rekao da su banka i turistički portfelj vredniji od ovih gore koje ste naveli. Sve u svemu, možda je i bolje da se to nije prodalo sve u paketu jer tada bi i diskont bio veći. Po meni je puno pametnije prodavati segment po segment, a sa dobivenim novcima povećavati vrijednost ostatka portfelja.

Pregovori se vode.
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/0TUuRNb11QElcbXseyNMAw==.pdf

graditelj, 01.04.2010. u 11:38

U Varaždinu, 01. travnja 2010. godine

Poštovani,
Vezano na Vaš upit, očitujemo se kako slijedi:
U tijeku su pregovori sa potencijalnim strateškim investitorom koji je iskazao interes za kupnju paketa dionica Validusa u vlasništvu Plurisa d.d.

Ne mislimo da se radi o postojanju materijalnih činjenica koje su značajne investicijskoj javnosti, posebno stoga što nije sklopljen nikakav obvezujudi dokument pa je i potencijalna transakcija upitna.
I ubudude demo Vas promptno izvještavati o svim podacima značajnim za investicijsku javnost u skladu sa našim zakonskim obvezama te obvezama koje proističu iz kotacije.
Sa štovanjem,
Marina Bača
Predsjednik Uprave

185m za Fimin paket 🙂 pa to bi bilo i više nego dobro.


početnik-5, 01.04.2010. u 11:48

U Varaždinu, 01. travnja 2010. godine

Poštovani,
Vezano na Vaš upit, očitujemo se kako slijedi:
U tijeku su pregovori sa potencijalnim strateškim investitorom koji je iskazao interes za kupnju paketa dionica Validusa u vlasništvu Plurisa d.d.

Ne mislimo da se radi o postojanju materijalnih činjenica koje su značajne investicijskoj javnosti, posebno stoga što nije sklopljen nikakav obvezujudi dokument pa je i potencijalna transakcija upitna.
I ubudude demo Vas promptno izvještavati o svim podacima značajnim za investicijsku javnost u skladu sa našim zakonskim obvezama te obvezama koje proističu iz kotacije.
Sa štovanjem,
Marina Bača
Predsjednik Uprave

185m za Fimin paket 🙂 pa to bi bilo i više nego dobro.
[/quote]

To bi bilo odlično!

To je 180 kn po dionici Validusa koju u vlasništvu ima Pluris!

Ipak možda malo previše!

Kaj velite?

Samo da ne bude jedna od novinarskih patki (da ne kažem naručenih članaka) kojih je bilo poprilično u zadnje vrijeme.

gle, pa da je i u pola cijene bilo bi predivno zbog trenutne tržišne cijene 🙂

samo se pribojavam da zbog tolikog zabadanja medija i otkrivanje raznih mogućih informacija (a neznamo da li su 100% točni ili pak samo špekualtivni), da ne otjera te potencijalne kupce…


Samo da ne bude jedna od novinarskih patki (da ne kažem naručenih članaka) kojih je bilo poprilično u zadnje vrijeme.

Nemojte biti smiješni, kolega….
Pa ne mislite valjda da je onaj obnavljajući sa 5000 komada skupljao iz čiste dokolice? [wink]



Samo da ne bude jedna od novinarskih patki (da ne kažem naručenih članaka) kojih je bilo poprilično u zadnje vrijeme.

Nemojte biti smiješni, kolega….
Pa ne mislite valjda da je onaj obnavljajući sa 5000 komada skupljao iz čiste dokolice? [wink]
[/quote]

Nemojte zaboraviti da je neko i prodavao te količine. No, ne želim ulaziti u rasprave tipa kokoš-jaje.
Imam validus i u svakom slučaju mi odgovara trenutna situacija.

eto ti ga NA-odmah u "segmnt promatranja"

http://zse.hr/default.aspx?id=29579

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

New Report

Close