VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PODRAVKA D.D./REDOVNA DIONICA PODR-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. FIMA AMI LTD 576.880 10,64 Osnovni račun
2. HZMO 575.598 10,62 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 534.170 9,86 Osnovni račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 450.898 8,32 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 349.974 6,46 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 325.163 6,00 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 324.291 5,98 Skrb. račun
8. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 321.804 5,94 Skrb. račun
9. PODRAVKA D.D. (1/1) 177.511 3,28 Osnovni račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND

Ovdje se teško može zaključiti što je dobro a što nije.
No kao najveći vlasnik dionica upisana je FIMA AMI ltd, koja je osnovana od strane Fima grupe d.d., što znači da dionice valjda postoje, a trenutna vrijednost dionica je (576.880 x 343,43) =198.117.898,40kuna. Podravka će tužiti Fima grupu d.d., da vrati dug po kreditu koji je u iznosu od =102.609.752,86. Zasada nema drugog potraživanja prema Fima grupi d.d. te je razlika u sredstvima = 95.508.145,54. U ovom trenutku ispada da je Fima grupa u plusu odnosno da se dugovanje može namiriti iz Vlasništva istih. (MOŽDA).
ZNA LI NETKO KAKO OVO, GLEDANO S PRAVNE STRANE IDE.

Uglavnom vjerujem da se ne može naplačivati iz vlasništva Validusa, već se eventualno može naplatčivati udjelom u vlasništvu, čime dionice mijenjaju vlasnika a "vrijednost" firme ostaje jednaka.




pun mi je kufer ove dionice, di je taj dugoočekivani rast? izlazim ja iz ove dionice [cry]

Sve iznad 20 kn je odlična prilika za izlaz, kad počnu FIMA, Horvat i Pluris s rasprodajom, ide to na 10-12 kn. Pa pogledaj gdje su veliki nalozi na kupnji, sve na 12 kn! Znaju iskusni i čekaju na pravom cijeni, a naivci ulijeću i plaćaju sad preko 20 kn [bye]
[/quote]

Vidim pisanje ti je puno argumenata.
Najsmješnije u cijeloj priči je činjenica da ti je dionica u stečaju super dionica, a Validus ne valja. Heheheh, dobar si nema šta. Svakakvi likovi se smucaju po forumima. Većini Vam jedan dan dionica valja (kad ju imate), drugi dan ne vrijedi ništa i pljujete po njoj (jer ste prodali).
Iskreno me uvijek iznenadi što su ljudi spremni napraviti kako bi dobili mogućnost da zarade par tisuća kuna. Prostituirate se za novac [lol]
[/quote]
E moj Bill Gates,ničim izazvan išli ste pametovati na temu DKVS i sad vam je nikolson iskoristio jednu vijest koja ne mora imati nikakvu vezu sa Validusom da proširi paniku i izdruka pad.Neargumentirano ali kvalitetno to radi.Pa sad ti budi u istoj dionici sa pametnjakovićima(Bill Gates) na ovom našem plitkom tržištu.
Vama g-dine nikolson zamjeram (iako vas razumijem) neargumentirani druk jer tako oštećujete i ostale dioničare VLDS koji nisu Bill Gates.Moglo bi se i vama to vratiti u budućnosti.
Pozdrav

klodovik





pun mi je kufer ove dionice, di je taj dugoočekivani rast? izlazim ja iz ove dionice [cry]

Sve iznad 20 kn je odlična prilika za izlaz, kad počnu FIMA, Horvat i Pluris s rasprodajom, ide to na 10-12 kn. Pa pogledaj gdje su veliki nalozi na kupnji, sve na 12 kn! Znaju iskusni i čekaju na pravom cijeni, a naivci ulijeću i plaćaju sad preko 20 kn [bye]
[/quote]

Vidim pisanje ti je puno argumenata.
Najsmješnije u cijeloj priči je činjenica da ti je dionica u stečaju super dionica, a Validus ne valja. Heheheh, dobar si nema šta. Svakakvi likovi se smucaju po forumima. Većini Vam jedan dan dionica valja (kad ju imate), drugi dan ne vrijedi ništa i pljujete po njoj (jer ste prodali).
Iskreno me uvijek iznenadi što su ljudi spremni napraviti kako bi dobili mogućnost da zarade par tisuća kuna. Prostituirate se za novac [lol]
[/quote]
E moj Bill Gates,ničim izazvan išli ste pametovati na temu DKVS i sad vam je nikolson iskoristio jednu vijest koja ne mora imati nikakvu vezu sa Validusom da proširi paniku i izdruka pad.Neargumentirano ali kvalitetno to radi.Pa sad ti budi u istoj dionici sa pametnjakovićima(Bill Gates) na ovom našem plitkom tržištu.
Vama g-dine nikolson zamjeram (iako vas razumijem) neargumentirani druk jer tako oštećujete i ostale dioničare VLDS koji nisu Bill Gates.Moglo bi se i vama to vratiti u budućnosti.
Pozdrav
[/quote]
Slažem se sa kolegom klodovikom da ne bi trebali djelovati po Starom zavjetu:Oko za oko,zub za zub.Iz svega toga možemo imati zardničku štetu,Ali kako sam zaluta u DKVS i već vjerovatno
iznervira aktivne forumaše na toj temi, jer sam se prepucava sa Bilom,Splitom,Feđom.Oni su bili
destruktivni u svojim komentarima,ali to je bila i prlika za argumentirano kontrirati.Vrijeme sve
stavi na svoje mjesto.I VLDS i DKVS su jako jeftini.
Validus se trži na šestinu NAV i za strpljive je zicer,ali da može niže.Uvijek može.DKVS se trži po 10 kn
tj na tridesetinu BV jer je u stećaju i zato nije zicer jer se može izgubit sve.Za ziheraše VLDS,
za hazardere DKVS.Ja sam izaša iz VLDS po 24 sa gubitkom od 3% i uša na VLDS prosječno
zadnjih 1000 kom po cca 20 i tu spušija dodatnih 50%.Za sada pušim li ga pušim.

Uvaženi kolega klodovik, točno je da sam ovdje napisao par komentara u svezi Podravke i Validusa potaknut prvenstveno sraćkanjem Billa na temi DKVS kojemu nije dosta da je cijena te dionice pala s 200 na 10 kn nego je sad nastoji zatući na 1 lipu..ali pustimo sad to , tema je VLDS.
Ovo što sam napisao o Validusu bila je reakcija na Billovo provociranje na DKVS jer se inače ovdje ne bih ni javljao, ali ono što sa napisao tako i mislim.

Činjenice:
1. Podravka je jučer kreditom Erste banke platila 102 milijuna kuna jer je Erste Factoring pozvao Podravku da kao jamac isplati obvezu po Ugovoru o financiranju temeljem mjenice, sklopljenom sa Fima Grupom kao klijentom i Podravkom kao avalistom.
2. istovremeno s plaćanjem duga kao jamac, Podravka je izjavila da će pokrenuti postupak za naplatu navedenog iznosa od Fima Grupe odnosno njenih pravnih sljednika, korištenjem regresnog prava.
3. Pravni sljednici bivše Fima grupe su FIMA, Pluris i ako se dobro sjećam-još jedna tvrtka.

Sve te tvrtke pravni su sljednici i solidarno odgovaraju za plaćanje tih 102 milijuna kuna Podravci. FIMA kao što znamo u teškoj je gabuli, Horvat je u zatvoru, para nema, imovine još nešto ima. Obeštećenje će pokušati najprije naplatiti u kešu, a onda će se morati prodavati sva lividna imovina, u prvom redu dionice.
Točno je da Validus osobno s time nema ništa, ali poanta je da će vrlo izvjesno dionice Validusa biti prodane radi namirenja duga jer spadaju među rijetku lako utrživu imovinu pravnih sljednika. Po trenutnoj cijeni tih nešto više od milijun dionica vrijedi nešto preko 20 milijuna kuna i pokrilo bi samo oko 20% duga prema Podravci. Pitanje je hoće li netko platiti tu tržišnu cijenu ili će najprije na burzi cijenu srušiti da kupi što jeftinije. Već smo gledali veliki iskrcaj dionica Validusa po 13 kn, pa vjerujem da ćemo to gledati opet. Zato sad ne kupujem, ali namjeravam kupovati na 12-13 kn.
To je sve o tome od mene, a sve što sam napisao, tako doista mislim.

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Slažem se sa kolegom klodovikom da ne bi trebali djelovati po Starom zavjetu:Oko za oko,zub za zub.Iz svega toga možemo imati zardničku štetu,Ali kako sam zaluta u DKVS i već vjerovatno
iznervira aktivne forumaše na toj temi, jer sam se prepucava sa Bilom,Splitom,Feđom.Oni su bili
destruktivni u svojim komentarima,ali to je bila i prlika za argumentirano kontrirati.Vrijeme sve
stavi na svoje mjesto.I VLDS i DKVS su jako jeftini.
Validus se trži na šestinu NAV i za strpljive je zicer,ali da može niže.Uvijek može.DKVS se trži po 10 kn
tj na tridesetinu BV jer je u stećaju i zato nije zicer jer se može izgubit sve.Za ziheraše VLDS,
za hazardere DKVS.Ja sam izaša iz VLDS po 24 sa gubitkom od 3% i uša na VLDS prosječno
zadnjih 1000 kom po cca 20 i tu spušija dodatnih 50%.Za sada pušim li ga pušim.

Kolega dopustite.

Mislim da ste htjeli napisati;
"Ja sam izaša iz VLDS po 24 sa gubitkom od 3% i uša na DKVS prosječno
zadnjih 1000 kom po cca 20 i tu spušija dodatnih 50%."
Ispričajte me ako griješim ali nije mi jasno da ste mogli spušiti na VLDS 50% ukoliko ste ušli na 20 kn.

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/v8jCArsAH0TNCWuLpSgHBg==.pdf

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Netko očito izlazi bojeći se da će mu dionice biti blokirane. Zato prelazi u cash i vjerojatno u čarapu. Bilo bi zanimljivo vidjeti tko to radi, a onda da se i institucije pobrinu za njegovu lovu…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

nebi želio drukati ,da me pogrešno ne svatite,ali ovdje postoji realna opasnost od rušenja cijene ,do kuda će ići rušenje ili zakulisne igre ako se pojavi ova količina na prodaji -nebi špekulirao -ali definitivno će biti neki dogovor u svezi paketa dionica ako krene na prodaju,ali i za očekivati je da će jedan dio dionica završiti i na burzi -ako ništa drugo onda špekulanti koji će željeti kupiti na nižim cijenam-stoga lagani oprez..


http://zse.hr/userdocsimages/novosti/v8jCArsAH0TNCWuLpSgHBg==.pdf

Hebemu, prerano su reagirali.
Ja bi kupovao na 12.

@Zvrc, vjerujem da svi se slažemo oko imena koje trenutno izlazi na silu. Prikazano jučer u top10. Rješenje je jednostavno, ja se ne mislim boriti, preporučam i ostalima jer znam da jako puno malih ulagača je dnevno na bidu validusa. Pomaknite naloge na bidu niže, ovo je čisto nasilni izlaz i ne vidim razloga zašto da mu se diže cijena. Kada otrese tih 30-tak tisuća dionica (jučer skoro 10k) vratit će se na početne razine vrlo brzo. Nema smisla davati više kad je očito prodavatelj kojemu neću spominjati ime spreman na manje.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Tu će igra par dana potrajati tako da ovo danas ne mora značiti ništa.
Oprezno sa ulaganjem i čuvaj te svoj novac, rekao bi Kardum.

who dares, wins

PREDMET: Priopćenje

Poštovani, vezano uz pojedine napise u medijima te internetskim portalima o odnosima između Podravke d.d. i Plurisa d.d. (bivša FIMA Grupa d.d.) te blokadi tvrtke Pluris d.d., a sa željom da kvalitetno i istinito informiramo javnost, [/u]želimo istaknuti da FIMA Global Invest, društvo za upravljanje investicijskim fondovima nije sudionik poslovnih odnosa navedenih tvrtki te tako nema niti povezanosti s jamstvima i sudužništvima dviju spomenutih tvrtki.[/u]
Svoje poslovanje FIMA Global Invest d.o.o. i dalje obavlja kontinuirano i kvalitetno upravljajući neometano otvorenim investicijskim fondovima FIMA Equity, FIMA Maximum i FIMA West, te zatvorenim fondovima ZIF Breza d.d. i ZIF FIMA Proprius d.d. koje djeluju kao samostalne pravne osobe. Tvrtka nije u blokadi i nema problema sa solventnošću, a također, ne postoji mogućnost da bilo kakav odnos ranije spomenutih tvrtki Podravka d.d. i Pluris d.d., utječe na poslovanje FIMA Global Investa d.o.o.
U Varaždinu, dana 26. siječnja 2010. godine

FIMA Global Invest d.o.o

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

New Report

Close