VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

graditelj, 26.01.2010. u 20:53

Sve iznad 20 kn je odlična prilika za izlaz, kad počnu FIMA, Horvat i Pluris s rasprodajom, ide to na 10-12 kn. Pa pogledaj gdje su veliki nalozi na kupnji, sve na 12 kn! Znaju iskusni i čekaju na pravom cijeni, a naivci ulijeću i plaćaju sad preko 20 kn [bye]

Ovakve postove mogu napisati samo likovi koji trguju sa 100-200 komada. U jednoj rečeni si napisao 3 gluposti. Tako nikada nećeš moći kupiti 10000 komada. Samo vi čekajte na 12 kn a ja sam siguran da nema dovoljno ponude s obzirom na potražnju da cijena padne ispod 20 kn.

A dobro šta sam Vam ja rekao? Ide to do 19-20kn i neće ispod.


Dioničari Validusa ne mogu nikako izgubiti u ovoj trakavici sa Podravkom, dapaće mogu dosta dobiti ukoliko u Validus umjesto Fime uđe strateški partner. Ne znam po koliko se prodaje Fimin udio (ako se prodaje) ali relano bi se dalo postići 50-60% NAV-a a to je preko 60-70 kn po dionici. Ovdje će se brzo dogoditi rasplet, u sljedećih par mjeseci, i ukoliko cijena još padne narednih dana (izlaze likovi kao netko iz ranijeg posta) to će biti odličan posao. Prinos od 100-200% u kratko vrijeme je dosta primaljiv a rizik ukoliko gledamo na duži rok skoro da ne postoji.
kada si tako siguran da će ovo rast, jesi dokupljivao po ovim "smiješnim" cijenama?
90% dionica u novoj godini odradio neki rast, a validus, pušing

[thumbsup]


Anonimno, 26.01.2010. u 21:21

Sve iznad 20 kn je odlična prilika za izlaz, kad počnu FIMA, Horvat i Pluris s rasprodajom, ide to na 10-12 kn. Pa pogledaj gdje su veliki nalozi na kupnji, sve na 12 kn! Znaju iskusni i čekaju na pravom cijeni, a naivci ulijeću i plaćaju sad preko 20 kn [bye]

Ovakve postove mogu napisati samo likovi koji trguju sa 100-200 komada. U jednoj rečeni si napisao 3 gluposti. Tako nikada nećeš moći kupiti 10000 komada. Samo vi čekajte na 12 kn a ja sam siguran da nema dovoljno ponude s obzirom na potražnju da cijena padne ispod 20 kn.
[/quote]

Samo 3? Pa ti u svakom postu napišeš 4 gluparije pa nikom ništa [lol]
A to da nema dovoljno ponude da ode ispod 20 kn gadno griješiš, kad sud krene rasprodavati Plurisove dionice (imaju preko 1 mlijuna komada VLDS) vidjet ćeš kako nema dovoljno ponude. [lol]
Umjesto bahatosti prisjeti se one rasprodaje na 13 kn kad su prošle ogromne količine VLDS. Povijest će se ponoviti [thumbsup]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Ja sam meknija nalog oko 12-13kn, pa molin dobre ljude da brže to prodaju da uzmem zera ovoga.

VLAJ - PONOS NACIJE

graditelj, 26.01.2010. u 21:41

Umjesto bahatosti prisjeti se one rasprodaje na 13 kn kad su prošle ogromne količine VLDS. Povijest će se ponoviti

Kako bih to mogao zaboraviti. Tada sam zaradio u 3 dana preko 100% na prilično velikoj količini.

Dobro je ovo danas palo i to na finom prometu za ovu dionicu. Nerado ovo kažem ali mislim da ću ovdje morat smanjivati prosjek ulaza, a kako izgleda možda se zaista bude s malo love dalo značajno poboljšati ulaz [undecid]

Mean people suck and nice people swallow!


Ja sam meknija nalog oko 12-13kn, pa molin dobre ljude da brže to prodaju da uzmem zera ovoga.

Čuj kome ovaj jezik ti baš nikako ne ide.
meknija- metnija
zera-zeru
a i ovaj/ova Vlajina više mi nešto vuče na žensku.
Sve u svemu bolje bi ti bilo da se probaš na hrvatski skoncentrirati. Znam da je teško ali isplati se na kraju.

who dares, wins



pun mi je kufer ove dionice, di je taj dugoočekivani rast? izlazim ja iz ove dionice [cry]

Sve iznad 20 kn je odlična prilika za izlaz, kad počnu FIMA, Horvat i Pluris s rasprodajom, ide to na 10-12 kn. Pa pogledaj gdje su veliki nalozi na kupnji, sve na 12 kn! Znaju iskusni i čekaju na pravom cijeni, a naivci ulijeću i plaćaju sad preko 20 kn [bye]
[/quote]

Vidim pisanje ti je puno argumenata.
Najsmješnije u cijeloj priči je činjenica da ti je dionica u stečaju super dionica, a Validus ne valja. Heheheh, dobar si nema šta. Svakakvi likovi se smucaju po forumima. Većini Vam jedan dan dionica valja (kad ju imate), drugi dan ne vrijedi ništa i pljujete po njoj (jer ste prodali).
Iskreno me uvijek iznenadi što su ljudi spremni napraviti kako bi dobili mogućnost da zarade par tisuća kuna. Prostituirate se za novac [lol]




pun mi je kufer ove dionice, di je taj dugoočekivani rast? izlazim ja iz ove dionice [cry]

Sve iznad 20 kn je odlična prilika za izlaz, kad počnu FIMA, Horvat i Pluris s rasprodajom, ide to na 10-12 kn. Pa pogledaj gdje su veliki nalozi na kupnji, sve na 12 kn! Znaju iskusni i čekaju na pravom cijeni, a naivci ulijeću i plaćaju sad preko 20 kn [bye]
[/quote]

Vidim pisanje ti je puno argumenata.
Najsmješnije u cijeloj priči je činjenica da ti je dionica u stečaju super dionica, a Validus ne valja. Heheheh, dobar si nema šta. Svakakvi likovi se smucaju po forumima. Većini Vam jedan dan dionica valja (kad ju imate), drugi dan ne vrijedi ništa i pljujete po njoj (jer ste prodali).
Iskreno me uvijek iznenadi što su ljudi spremni napraviti kako bi dobili mogućnost da zarade par tisuća kuna. Prostituirate se za novac [lol]
[/quote]

Kolega Bill,
danas su vrlo vjerojatno mnogi cijenjeni kolege rasprodali dionice Validusa zbog neznanja i pohlepe.
Ti isti vjerojatno ostvarili minus od cca 10 %.
Nakon prodaje ti isti jeftino drukaju na pad bez argumenata jer se nadaju jeftinoj kupnji.
Epilog svega je da su ti isti investitori trenutno u fazi "burek u svemiru", jer su izgubljeni u prodaji i nadi da će još jeftinije kupiti [lol]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


Dakle, Horvat je u zatvoru, a Podravka danas plaća 100 milja duga FIME.
Uskoro možemo očekviati rasprodaju sve imovine koju FIMA i njene nove tvrtke imaju da obeštete Podravku, počevši od Validusa pa na dalje.
Žestok pad cijene ovdje je više nego očekivan, moguće i do 10 kn kad se FIMA počne iskrcavati [bye]

Zar uistinu misliš ili, jednostavno ne znaš, da će FIMA i njene nove tvrtke rasprodavati imovinu da namire dug Podravci.
Također, nemojmo se zavaravati da će sud preuzeti na sebe obvezu prodaje imovine FIMA grupe, jer za to ne postoje prvane osnove.
Jedino moguće, iako ne previše izgledno, je da se imovina da na javnu dražbu pa da zainteresirani kupac kupi imovinu po ponuđenoj cijeni, a ne na burzi 100 kom, po 100 kom.

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Ušao sam na 19 izašao na 24. Savjet za dalje?!
Tnx

let your money speak for you, punk!

New Report

Close