VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Plakat će prodavači uskoro. Kupnje kao što se vidi ne nedostaje. I ne pričamo o nekakvih 500 komada s kojima se pojedinci ovdje razmeću i onda još pametuju.

Misliš?

Pa ko ne bi kupovao ovakvu firmu od povjerenja.

Mozda cak i dividendu koju vec par godina duguju jednom isplate.

Na ZSE bi kao u USA trebalo uvest pravilo Pattern Day Trader, pa da ovi zmukljari moraju imati najmanje 100.000 kn kapitala za trgovanje da bi svojim kupoprodajicama titrali trzistu.

Imao sam "poznanicu" iz DM-a, koja je svaki dan zvala brokera iz Siska da joj kaze u koje dionice uloziti, a na racunu je imala max 10.000 kn. Kad su joj rekli da se takvi oblici savjetovanje posebno naplacuju ili ugovaraju, otisala je napudrati svoj povrijedjeni po-Nos.

Radije trosim vrijeme na okopavanje vrta, nego da kondicioniram svoj burzovni njuh mikro-pokretima elektronickih vrijednosnih zapisa.

NFT - Act as if it were impossible to fail

Nestala kupnja.


Plakat će prodavači uskoro. Kupnje kao što se vidi ne nedostaje. I ne pričamo o nekakvih 500 komada s kojima se pojedinci ovdje razmeću i onda još pametuju.

Pa kad je tako zašto ne opališ onog od 4000kom na prodaji kolega GATES?
Ili vi kupujete po 100kom?

Do kada je rok za prodaju banke u BiH? Zar nije kraj 1 kvartala ove godine? Ima tko kakvu ideju po koliko bi to moglo otići?

Mean people suck and nice people swallow!


Do kada je rok za prodaju banke u BiH? Zar nije kraj 1 kvartala ove godine? Ima tko kakvu ideju po koliko bi to moglo otići?

Mislim da je najrelevatnija tržišna cijena na SASE. U nju je ugrađeno sve što se zna i ne zna. Zadnje je bila nekih 130 maraka ako se dobro sjećam a prodajom bi Validus dobio keša kolika mu je sada kapitalizacija. Pišem iz glave pa mi nemojte uzeti za zlo ako sam što krivo napisao.

@graditelj
Malo sam se igrao, onako aproksimativno, tako da su iznosi cca. Uzeo sam da u bosni imaju 38,4 % udjela po cijeni od 125 km(zadnj cijena) i dobio da to daje 20,5 kn gotovine po dionici Validusa. Jedino nisam siguran u postotak vlasništva (38,4%), ako je više to bolje [thumbsup]. I ako ikome išta znači EMA 100 je probila EMA 200

Mean people suck and nice people swallow!



@graditelj

Malo sam se igrao, onako aproksimativno, tako da su iznosi cca. Uzeo sam da u bosni imaju 38,4 % udjela po cijeni od 125 km(zadnj cijena) i dobio da to daje 20,5 kn gotovine po dionici Validusa. Jedino nisam siguran u postotak vlasništva (38,4%), ako je više to bolje [thumbsup]. I ako ikome išta znači EMA 100 je probila EMA 200

Ovdje samo treba strpljivost. Sad idemo kunu gore, dolje ali kad krene može otići 50-100% u par dana.

Znam, strpljivo čekam i polagano dokupljujem. Biti će ovo OK [wink]

Mean people suck and nice people swallow!

Ne žele Mirnu Rovinj jer je previše zadužena
ZAGREB – Pokušaj prodaje Mirne Rovinj novom kupcu ovih je dana propao. Uprava Mirne puna je tri tjedna pregovarala s Dankom Končarom, vlasnikom tvrtke Kermes. U pregovore je bio uključen i odvjetnički ured Ante Nobila, koji nam je danas potvrdio da Končar odustaje od tog posla. Nakon provedenog financijskog vještačenja kojeg je za Končara provelo nekoliko konzultantskih tvrtki, ispostavilo se da je Mirna Rovinj previše zadužena. Naime, na svakoj od Mirninih nekretnina postoji jedna ili više hipoteka, dok je brend tvrtke već u vlasništvu Podravke, pretvoren u 37,6 posto vrijednosti dionica Mirne. Nekretninski dio koji se sastoji od više zgrada i građevinskog zemljišta u Rovinju, te jednog hotela na Visu, u FIMA-i je procjenjen na 130 milijuna kuna ili 62 posto vrijednosti dionica, ali je opterećen brojnim hipotekama
http://www.jutarnji.hr/polancec-jurcicu–pomoci-cu-ti-da-smanjis-stetu-i-dugove-u-podravki/509413/

who dares, wins

MIRNA D.D./REDOVNA MRNA-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. PLURIS D.D. 155.329 42,20 Osnovni račun
2. VALIDUS D.D. 74.700 20,30 Osnovni račun
3. NIKOMAT D.O.O. 42.852 11,64 Osnovni račun
4. PAVELIĆ RADOVAN 36.800 10,00 Osnovni račun
5. FIMA ALFA D.O.O. 20.302 5,52 Osnovni račun
6. WEISSBARTH I PARTNERI D.O.O. 19.139 5,20 Osnovni račun
7. WEIP SAVJETOVANJE D.O.O. 9.200 2,50 Osnovni račun
8. WEIP PERFECTUS D.O.O. 2.400 0,65 Osnovni račun
9. WEIP NEKRETNINE D.O.O. 1.800 0,49 Osnovni račun
10. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 100 0,03 –
Ukupno: 98,53

praktički FIMA, njezini sateliti d.o.o.-i i fizičke osobe nastali iz nje ovdje drže cijeli top10. ovo će teško validus prodati, a zarade ovdje nema, samo trošak.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close