VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Treba postaviti pitanje: Zašto netko tko očito ima velik broj dionica ne dopusti njen rast, a i nema namjera prodati?

Jer s druge strane želi jeftino dokupiti? [wink]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Opet sam naravno ja taj koji je pun neznanja, a fino sam spominjao 23,2kn i išlo je i niže iako se cijena na kraju dana vratila na 23,25kn, dakle jako približno mojoj prvoj prognozi.
E sad je stvarno pitanje kuda ide ova dionica jer postoje 2 scenarija.
Bolja varijanta daje rast do 25,55kn i ona je jako optimistična, bazira se na rastu Crobexa iduće dane.
Što i nije nemoguće. Lošija varijanta pokazuje padajući trokut sa targetom cca 20kn.
E sad radi se o padu od 15% što po meni i nije malen pad.
Ostaje vidjeti gdje ćemo. 99% sam siguran da će uskoro VLDS-R-A biti na 21,55kn, e sad hoće li niže prema 20kn ili ne to ne mogu tvrditi. U tijeku je RETEST.

Gornji targeti: 25,5kn ; 26,30kn ; 28,6kn ; 31,3kn

Nije nemoguće da se ostvare i gornji targeti, tako da molim štovane forumaše da ne misle kako ja drukam. Poanta je TA će pokazati sve. Logično je da bi najveća istresanja bila oko 22,65kn i stoga mislim da je i pokušaj lažnog probijanja dolje moguć, a u stvari se radi o lažnom dnu. Preko 40 dana VLDS-R-A je u rastućem trendu i dok se ne slomi potpora od 22,6kn ostaje vjerovati da je trend i dalje rastući.

Split, jučer si nešto pričao kako su super izašao iz VLDS, pa ušao u LKRI, pa izašao, pa ušao u Magmu.
Daj kad se već hvališ napiši i s kojom lovom to radiš, ako nije tajna naravno. Nešto mi nijedna od tih dionice nije prelikvidna, pa se bojim da se ovdje bahati ekipa koja kupuje i prodaje par stotina komada.


Split, jučer si nešto pričao kako su super izašao iz VLDS, pa ušao u LKRI, pa izašao, pa ušao u Magmu.
Daj kad se već hvališ napiši i s kojom lovom to radiš, ako nije tajna naravno. Nešto mi nijedna od tih dionice nije prelikvidna, pa se bojim da se ovdje bahati ekipa koja kupuje i prodaje par stotina komada.

Pa osobno sam imao 500kom VLDS-R-A i govorio sam o trgovanju s tim dijelom portfelja, dakle o dijelu portfelja koji je bio u dionici VLDS-R-A.
Nadam se da sam bio jasniji.
A uostalom žao mi je kolega ako ovo vidite kao hvaljenje, nije uopće, samo velim da ne ide vlak isti sekund i da aktivnija trgovina može donijeti dosta dobiti onome tko zna.
Dakle primjer učestale trgovine može donijeti extra plus.
Od 1.1.2010. do danas moj portfelj je na aktivnoj trgovini kompletnog portfelja porastao 20%, a Vaš kolega?

Inače VLDS-R-A je manji dio mog portfelja bio, al dakako da sam trgovao i ostalim portfeljem, samo ipak dosta stvari o kupnjama i prodajama ne pišem, jer nekome 2-3% ne znači ništa, ja to koristim ako postoji i najmanja prilika.
Dapače sa trgovanjem portfeljem do 100k kuna može se i dnevno zaraditi negdje 1-2% i spremiti sa strane uz naravno pokrivanje brokerske provizije.
Stoga je ipak poželjna disperzija portfelja i nalaženje dionica koje i u padu ostalih rastu, nedavno je to bio primjer BADEL. Slažem se da se tu ne može trgovati sa više od 10k kuna, al takvih 6-7 pickova i eto uspješne trgovine.

Molim Vaš odgovor kolega Gates, koliki je Vaš prinos na kompletan portfelj od 1.1.????
Da li je veći od mojih cca 20%????

.

Ovih je dana sve zanimljivije gledati trgovanje na ovoj dionici.
Očito netko tko se nadao većim cijenama a ima i veće količine izgubio strpljenje.

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Kaj je ovo tu…
Jučer i danas netko udara po bidu!

Kupnja je raspoložena, barem neće biti dosadno.

Plakat će prodavači uskoro. Kupnje kao što se vidi ne nedostaje. I ne pričamo o nekakvih 500 komada s kojima se pojedinci ovdje razmeću i onda još pametuju.

New Report

Close