VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@jel zna neko koliko čačić posjeduje dionica validusa? Lp

Ni sam Radimir nezna koliko ima 🙂 Ako se ne varam sluzbeno ima 7500,a nesluzbeno oko 100000.


@jel zna neko koliko čačić posjeduje dionica validusa? Lp

Datum objave:
31.01.2012
"…Značajnu je imovinu imao je uloženu u dionice Validusa, fonda u sastavu nekadašnje Fima grupe Milana Horvata. S obzirom na to da je 2005. tim dionicama trgovalo po 80 kuna, njegov je paket (93.187 komada) tada vrijedio oko sedam milijuna kuna. U međuvremenu ih je uglavnom prodao, a s obzirom na pad cijene na samo četiri kune, preostalih 7.500 komada vrijedi tek 30.000 kuna…"
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/173544/Koliko-je-cacic-narastao-u-sedam-godina.html



@discover

o.k. stavi sutra ponudu na kupnju po 30 lipa…….100000 komada…….bar da je vidim

nisam toliko bezobrazan, a nemam niti novca za 100000 komada…

slijedi nam precesija

Jel prodaje netko? 🙂

puno njih, zar ne vidiš ask

slijedi nam precesija


puno njih, zar ne vidiš ask

Ne vidim nista.prek moba sam na netu


puno njih, zar ne vidiš ask

Kako prodaju, zar ti vidiš neki promet na VLDS?!?
Možda virtualka?

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.


Jel prodaje netko? 🙂

jel kupuje netko? 🙂

moje pisanje je osobno mišljenje, nije investicijsko savjetovanje niti poziv na kupnju ili prodaju dionica



@discover

o.k. stavi sutra ponudu na kupnju po 30 lipa…….100000 komada…….bar da je vidim

@bisakovi

Ne, na vlds nisam bio drzak (prema vama) nego na jednom drugom topicu, političke naravi.
Ako i kada presuda postane pravomoćna, javno ću vam se ispričati……..do tada ne.

@ZZtop

A šta tebi reći? Najbolje ništa. Kako je krenulo, neće vlds biti važan…….linkaćeš ti toga dosta……do stečaja nam lijepe naše. U svakom slučaju želim ti puno poslovnog uspjeha kao i privatnog.

@jole46

Je, rok za predaju je idući ponedjeljak.

O kakvoj ti pravomoćnosti pišeš?

[lol]

Nema ti tu pravomoćnosti, nije ovo kazneni ni parnični postupak. Odluka o stečaju je kako ti kažeš ‘pravomoćna’ da pravomočnija ne može biti. Drugim riječima, nikakva tužba ili prigovor više ne odgađa provedbu stečaja, čak ni povlačenje zahtjeva za stečaj jer su ispunjeni uvjeti za njegovo pokretanje odavno postali važeći. Ako Zakon i predviđa mogućnost žalbe ona u slučaju Validusa zbog višemjesečne blokade nije validan razlog za prekid stečaja. To što tamo neki guzonja iz fonda okolo piskara i šalje na razne adrese nekakve bezvezne pamflete, nema više baš nikakav pravni utjecaj na pokretanje, odvijanje i završetak stečaja. Taj više nema apsolutno nikakve kontrole ni jurisdikcije nad Validusom nakon imenovanja stečajnog upravitelja.

Nažalost, još jednom se jeftinim trikovima navlači one manje upućene i stvara lažna nada da će se trenutna situacija ‘deus ex machina’ iliti ‘vađenjem zeca iz šešira’ promijeniti. Neće, gotovo je, finito, chisuo, fin, ende, the end, kraj. Osim ako im netko nepoznat iz ‘Svemira’ ne pošalje par sto milijuna… I ljubazno molim moderatora da ne dopusti opetovano navlačenje ovakvim provizornim forama i izmišljotinama. Ako što nije jasni, molim konzultirajte stečajni zakon. Lp.

I što misliš zašto su svi davali ostavke u NO i Upravama Validusa?

Pa zbog kaznene odgovornosti jer kao odgovorne osobe nisu proglasile insolventnost i sukladno zakonu, u propisanom vremenu pokrenule stečaj. Zašto? Pa vjerojatno na izravni poticaj vlasnika koji su inzistirali na održavanju statusa-quo bez ikakvog pravnog i poslovnog temelja. No, to neka dokazuju pravosudni organi. Zato su i pronašli rješenje imenujući osobe u upravu kojima očito nije strano neprovođenje zakona i pravnih propisa RH. Ne znam što im je za to obećano, ali oni ili nisu svjesni i ne znaju (u što iskreno sumnjam) ili im je to upravo zadaća da odugovlače s provedbom stečaja. Koji bi normalni i iskusni menadžer svjesno ulazio u ovakav osobni i reputacijski rizik?

Korisniče fahrudin (jer kao što si naveo u prijašnjim postovima, nismo kolege)
Zalaganje za kulturnu komunikaciju ne podrazumijeva guzonje i sl. (a to si obećao)……ali dobro.
Nisam pravnik ni odvjetnik…….ali kolega bisakovi je pravnik, pa (iako i on jedva čeka da žalba bude odbijena) neka nam on pojasni stečajni zakon, na koga se pozivaš, poglavitio na članak 53. stavak 6.

@kolega disc.
Nikada nisam ni rekao da si bio (a vjerujem da i nećeš) bezobrazan. Sam si rekao da nudiš 30 lipa po dionici, a zatim to povukao jer nemaš novaca……..ali o.k.
Nisam te obavijestio o bidarenju po 4 kn.? Pa šta misliš da sam ja za stečaj znao mjesec dana prije? Da sam znao prodavao bih tih mjesec ili tjedan po 4 kn i prodao puno više. Ne, za stečaj sam saznao u četvrtak…….i to prekasno.
Što se naše komunikacije tiče (a odvijala se putem gmail-a) ona je prestala prije 10-tak mjeseci. U našem zadnjem tipkanju (kada si kukumačio da ti je svega dosta i da ćeš prodati) moja zadnja rečenica je bila " pa prodaj onda" tada je cijena bila između 8-9 kn. Znači ne možeš reći da te nisam obavijestio, pa i savjetovao. Da li je ovo što sam napisao istina? Da ili ne? ( mogu je copy- pastati cijelu)

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close