VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega Escalator postoje i niži targeti od 23,2kn.
A prvi je tamo gdje stoji onaj nalog kupnje od 10000 komada, dakle oko 19kn.

Tome od 10k komada se targeti nešto često mijenjaju pa se ne bih baš pouzdao u njega. Isto tako kao što se ne bih pouzdao u ovo strašilo od 3k na prodaji. Ovdje treba biti strpljiv jer kad vijest o prodaji banke, turizma ili Mirne dođe na burzu, neće više biti količina na prodaji. A treba biti svjestan da Validus od bilo koje nabrojene prodaje može inkasirati minimalno trenutnu tržišnu kapitalizaciju.


Sve se cini da su Kvart i Split prodali i sad bi da cijena malo popusti,.. mogu ih razumjeti,. Ljudski je kad covjek proda da zeli da cijena padne. No to u zivotu obicno ide upravo suprotno…

Ne znam otkud ti ideja da sam prodao dionice samo zato sto kazem koliko bi ulozio u njih kad bi cijena kojim slučajem pala na target koji sam spominjao…..
U tom slucaju to bi bila fantasticna prilika, sto ne znaci da na ovim razinama nije itekako profitabilno ulaganje….

Pa ako je prodati VLDS i dići nekih 9% na Luci Rijeka promašaj dok tvoj Validus ne mrda ond ipak moram ispraviti netočne tvrdnje kolege Darza.
Profit od LKRI od 9% zajedno s glavnicom sam preusmjerio u Magmu i napravio nekih 6% na njoj.
I stignem je još 1 okrenuti prije nego se vratim u VLDS po 23kn.
Brutalno zarađivanje 15% dok VLDS miruje. Ma nek leti u nebo što se mene tiče. Bit ću baš prije tog trenutka unutra, dotle ipak ne. Jer osnovno na burzi jest ne plaćaj skuplje nego moraš.


Pa ako je prodati VLDS i dići nekih 9% na Luci Rijeka promašaj dok tvoj Validus ne mrda ond ipak moram ispraviti netočne tvrdnje kolege Darza.
Profit od LKRI od 9% zajedno s glavnicom sam preusmjerio u Magmu i napravio nekih 6% na njoj.
I stignem je još 1 okrenuti prije nego se vratim u VLDS po 23kn.
Brutalno zarađivanje 15% dok VLDS miruje. Ma nek leti u nebo što se mene tiče. Bit ću baš prije tog trenutka unutra, dotle ipak ne. Jer osnovno na burzi jest ne plaćaj skuplje nego moraš.

Kolega vi mora da imate nadnaravne sposobnosti pošto otvarujete tolike prinose, tako dobro sve tempirate i nikada ne griješite. Ja bi na vašem mjestu prodao kuću, babu, auto i uzeo par margina i sve uložio kad bi bio toliko siguran. Bez obzira na to gotovo sam 99% siguran da ću samo sa Validusom do kraja godine ostvariti daleko veći prinos nego vi na svim trejdovima zajedno. Pritom je stres na nuli imam puno slobodnog vremena i uopće ne pratim burzu već tu i tamo bacim pogled čisto iz dosade. Radi se o drugačijim pogledima na špekuliranje. Oba dva mogu biti podjednako uspješna i teško je reći koji je bolji, NHF. Pozdrav.

Zašto se nitko nije osvrnuo na jedan članak otprije 10-tak dana u Vl ili JL, ne sječam se točno kojem, o velikom dugovanju fime prema podravci i da če se "dati nalog brokerima" da se nađe način da se te manje likvidne dionice prodaju. Ako laže autor članka lažem i ja. Imho vlds netko koči jer čeka da se ti "brokeri" iskrcaju. Koga zanima nek prosurfa po tim dnevnim novinama, valjda imaju negdje na netu starije brojeve.

Evo da se ne mučite, našao sam :

http://209.85.129.132/search?q=cache:erWIz7vDUvEJ:www.savjest.com/intervjui1.php%3Fs_vjest_id%3D1135+podravka+fima+likvidnost&cd=7&hl=hr&ct=clnk&gl=hr

"I sve to će platiti Podravka?

– Da, moramo platiti, a od Fime i drugih ćemo tražiti naknadu. Fima nema likvidnih sredstava niti likvidnih dionica, ali ima imovine, poput manje likvidnih dionica. Dat ćemo nalog brokerima da nam za njih nađu kupce."

Ja nigdje ovdje ne vidim FIMU [wink]
VALIDUS D.D./REDOVNA VLDS-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. PLURIS D.D. 1.055.717 39,08 Osnovni račun
2. NIKOMAT D.O.O. 380.998 14,10 Osnovni račun
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 78.145 2,89 Skrb. račun
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89 Osnovni račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 49.887 1,85 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 34.775 1,29 Skrb. račun
7. HORVAT MILAN 34.372 1,27 Osnovni račun
8. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 32.872 1,22 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 27.120 1,00 Skrb. račun
10. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89 Osnovni račun
Ukupno: 65,48

Mean people suck and nice people swallow!

– Da, moramo platiti, a od Fime i drugih ćemo tražiti naknadu. Fima nema likvidnih sredstava niti likvidnih dionica, ali ima imovine, poput manje likvidnih dionica. Dat ćemo nalog brokerima da nam za njih nađu kupce."

Baš me zanima kako će to Jurčić tražiti od Fime da da svoje dionice za koje će onda njemu brokeri naći kupca. Priča gluposti. Može eventualno sudskim putem tražiti nekakvu naknadu štete, a to će onda trajati godinama.
A drugo, VLDS nema više veze sa Horvatom, tako da se ne morate bojati da ćete zbog Jurčićove priče jeftino kupovati.

ma jurčić je tipičan primjer ekonomista iz socijalizma koji nije ništa novo naučio zadnjih 30 godina, a da stvar bude gora smatra se relevantnim stručnjakom. ja mu ne bih povjerio dvije nacrtane ovce na čuvanje

Ne znam dal je ovo u kakvoj vezi s validusom ili nije. Samo želim dati informacije za koje mislim da imaju neke veze s dionicom. Ako mislite da nema sve 5, zato forum i sluzi za raspravu i rješavanje nedoumica, zar ne, a ne druk ide to xxx gore ili dole…. možda nekome olakša prodaju, a nekome kupnju.


ma jurčić je tipičan primjer ekonomista iz socijalizma koji nije ništa novo naučio zadnjih 30 godina, a da stvar bude gora smatra se relevantnim stručnjakom. ja mu ne bih povjerio dvije nacrtane ovce na čuvanje

Ehm, nije da znam mnogo o ekonomiji i dotičnom, al ja sam za 180 stupnjeva promijenio mišljenje o njemu. Njemu je najbitnije da se država izvuće iz g…a, bilo to pod palicom sdp-a ili bilo koga drugog. Da je više takvih ljudi vjerojatno bi nam bilo bolje.
Ovo je već van teme pa oprostite na tome.

Interesantna igra danas, od jučer imam bid na 23,6 i čim sam ga maknuo transakcije do 23,04…

New Report

Close