VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…očito da to nekome odgovara, pa mu se na taj način pogoduje da iskrca svoje papiriće…a kad ih sve uspije iskrcat, onda se otvara i službeno stečajni postupak….

ako nije tako poništi će današnje trgovanje, ali vjerojatno je tako

zao mi je onih in…
al….
trgovanje i zahebancija kakvu provodi hanfa nije samo ovdje nego u najvecoj mjeri INGRA

prvo ujedinjenje gradjevinaca….pufff..odleti pa se netko iskrca….
pa onda ddjh kupuje al u jednoj stavci pise da moze odustat ako se pokrene stecaj…
i bum…opet se neko iskrca naivcima….
svakako budite oprezni…ova vlada je lukava….izbit ce svakome sto god se da…jel novih izvora nema…
lp

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Vaš link

Vjerojatno još nije gotovo, evo primjera

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima






Bid 2700 kom……..Ask 194000………..i neće po bidu. Dobri ste [thumbsup]
Ovo je kao da pecam u bunaru.

metni ih na 5, pa pecaj
[/quote]
I što misliš da će na 5 biti udri po prodaji, moš mislit,kom se žuri van dat će i po 4,al na žalost već danima ne ide
[/quote]
Tu više nema prodaje napisao sam vam poslije one sudske rasprave da će dionica kotirat između 5-6kn do 11.06. a poslije tko zna šta će budući vlasnici odlučit…Jedino može kupovat dioničar pod br 3. jer možda želi biti većinski vlasnik pa na skupštini ako se bude održavala u narednom vremenu budi bitni čimbenik o poslovima ove firme.Jer sumnjam da već nije u kontaktu sa firmom koja trenutno upravlja VLDS..
[/quote]
Kolega, da pojasnim odnose i trenutno mi dostupne informacije vezano za vaš post.
Da bi se održala gl. skupština društva, istu može (a po ZTD-u i mora se održati) sazvati dioničari, koji posjeduju 20% izdanih dionica. Pošto su dionice (skoro milijun komada) oduzete plurisu (odlukom trgovačkog suda u Varaždinu) skupštinu će morati sazvati Geneza, jer kontrolira nikomat (direktor nikomata je isto Ilijevski David) koji ima 12,70% vlasništva. Nešto su i kupovali, ali to je ispod top10…….tako da u vlasništvu imaju samo 15-estak posto. Sa mojih 4% vidljivih i 1% ispod top10, skupština se može sazvati. Naravno da sam u kontaktu sa Genezom, to nisam nikada ni poricao.

Stanje i poslovanje društva (po meni dostupnim informacijama)
Da ne radimo euforiju od 11.6. odmah ću reći, da se ništa tada neće desiti, a niti promijeniti. Porezni dug je bio 23 mil. kn……..nešto je plaćeno, kao znak dobre volje (oko 3 mil.kn.) ostalo je 20 milja. Od tih 20 mil. 10,5 mil. je Horvatovog duga, koji je trebao biti prenešen na njegovu firmu, raspadom FIMA grupe……međutim, nije…….sve je ostalo validusu na teret. Taj dio Geneza traži da se otpiše, a ostalo će platiti…….na tome inzistira i neće popustiti, tako da je izgledno još jedno ročište.
U firmama, gdje je vlds većinski vlasnik, napravljen je pomak na bolje……to će se vidjeti nakon turističke sezone, a i FI za 2012 bi trebao pokazati navedene pomake.
Osobno bi bio vrlo pozitivno iznenađen, kada bi se problem sa poreznom riješio 11.6…….ali nisam ja te sreće. Mišljenja sam da straha od možebitnog stečaja, više ne treba biti.
Evo, ovo je objektivno stanje validusa d.d.
Sva nova saznanja, bila ona pozitivna ili negativna, objavljivaću na vrijeme.
LP
[/quote]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Vaš link

Vjerojatno još nije gotovo, evo primjera

Daj prvo pročitaj članak, pa onda opet napiši komentar.
Iskreno i meni je žao svih koji su ostali unutra. I sam sam pred koju godinu bio unutra, na kraju kad podvučem crtu, izašao sam tada sa malim minusom kad sam vidio što se sprema. Nema ovdje više povratka nažalost.
Previše lopova se muvalo oko Validusa…

ma da a kolika je ono procijenjena stečajna cijena vlds 6,75 kuna ako se ne varam
znam da je mnoge zabolio stomak i grč u želucu ,ali ljudi budite pametni i realni
ne dozvolite da vam drugi umetaju svoja mišljnje
ovo nije nagovor hoćete li udariti po ask-u ili bid-u
samo vam govorim da prespavate odluku

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



Vaš link

Vjerojatno još nije gotovo, evo primjera

Daj prvo pročitaj članak, pa onda opet napiši komentar.
Iskreno i meni je žao svih koji su ostali unutra. I sam sam pred koju godinu bio unutra, na kraju kad podvučem crtu, izašao sam tada sa malim minusom kad sam vidio što se sprema. Nema ovdje više povratka nažalost.
Previše lopova se muvalo oko Validusa…
[/quote]
Pa pročitao sam članak, ovi su u međuvremenu podmirili porezni dug, kao da je ovdje neizvedivo da plate 9 i po milja poreznog duga,a 10,5 da se nakalemi Horvatu.Naravno da je to samo mogućnost, ali postoji. Napisao sam da ne mora definitivno biti konačan stečaj, ali vidjet ćemo kako će i da li će Geneza reagirati.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Vaš link

Vjerojatno još nije gotovo, evo primjera

Daj prvo pročitaj članak, pa onda opet napiši komentar.
Iskreno i meni je žao svih koji su ostali unutra. I sam sam pred koju godinu bio unutra, na kraju kad podvučem crtu, izašao sam tada sa malim minusom kad sam vidio što se sprema. Nema ovdje više povratka nažalost.
Previše lopova se muvalo oko Validusa…
[/quote]
ja sam unutra i ne izlazim i još nije kraj
ovo je prvo poluvrijeme
cakajmo sutrašnji dan da se Geneza ocituje pa cemo bit svi pametniji

@Joka 14
Kraj je Joka,kraj.
Stečaj je stečaj .
Suočite se sa realnošću.
Pozdrav


ma da a kolika je ono procijenjena stečajna cijena vlds 6,75 kuna ako se ne varam
znam da je mnoge zabolio stomak i grč u želucu ,ali ljudi budite pametni i realni
ne dozvolite da vam drugi umetaju svoja mišljnje
ovo nije nagovor hoćete li udariti po ask-u ili bid-u
samo vam govorim da prespavate odluku

Za razliku od INGRE, DIOKIJA …. ova dionica ako i ode definitivno (zse) u stečaju bi mogla podmiriti i dioničare al ne preko 6,75 kn.

Doduše prije objave na zse-u već je bilo insajd informacija i neko je cijenu spustio za 25%

Kakva smo mi burza i država, mogli bi sutra i u + 20 % (vidi DIOKI,INGRA….)

Od prošle godine nisam vlasnik ove dionice…

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


@Joka 14
Kraj je Joka,kraj.
Stečaj je stečaj .
Suočite se sa realnošću.
Pozdrav

kolega priznajem poraz al se još ne predajem
stečaj može bit i novi početak
pricekajmo žalbeni rok
sutra ce se Geneza ocitovat
al eto za vaše zadovoljstvo bili ste u pravu

Alabama danas nema komentara a najveći mali dioničar?Zanimljivo… [lol]

New Report

Close