VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://www.poslovni.hr/vijesti/drzava-ce-sanirati-duznike-kao-nekad-partija-205922.aspx
zanimljivo mogao bi se VLDS nac u ovoj shemi

Apsurdno je i pomisliti da će se Validus naći "u ovoj shemi"!!!
Ako je ovo i točno ,to se odnosi na društva sa većim brojem zaposlenih.
A,osim toga,veliko je pitanje da li će od Validusa "nešto ostati" ako ova "shema" zaživi.
Prodaja imovine Validusa uredno se nastavlja.
Pozdrav
[/quote]
Ova "shema" uopće nije bitna. Ne duguje li RH nešto "sitno" hefi…….sada "Geneza hoteli"?
Da, prodao se parking…….ali jaguari su ionako ovršeni…..pa i nije neka šteta.
Evo i vaše prognoze, glede stečaja……još uvijek mislite tako? Pravnik ste, vjerovatno znate da će vlds u stečaj? Ili pitajte kolegu Karduma zašto neće.

22.02.12. | 12:22

bisakovi | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja | ignoriraj korisnika | profil
korisnik od: 29.01.2010.

ocjena poruke
2%
zajednica

moderatori
.

Ma odakle Vam 50-50?
Mislim da nema niti 1% šanse da se izbjegne stečaj.
Pozdrav

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@alabama
Koliko je meni poznato Država ne duguje ništa "hefi",jer nema nikakve pravomoćne presude koja bi obvezivala državu!!!!!
Navedite je ako postoji?
Da, smatram da je stečaj izgledan, jer porezna nije povukla svoj prijedlog.
Sve ide u tom smjeru,polako istina,ali ide.
Pozdrav



@alabama

Koliko je meni poznato Država ne duguje ništa "hefi",jer nema nikakve pravomoćne presude koja bi obvezivala državu!!!!!
Navedite je ako postoji?
Da, smatram da je stečaj izgledan, jer porezna nije povukla svoj prijedlog.
Sve ide u tom smjeru,polako istina,ali ide.
Pozdrav


Ne, nema presude jer nema ni tužbe…….nadamo se dogovoru. Što se porezne tiče, pa tko je tražio (i zašto) odgodu i novo ročište? Porezna ili vlds? I na kraju, pitanje iz struke (vaše mišljenje) Kome bi se isplatio stečaj vlds, odnosno, tko bi se iz njega naplatio?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@alabama
Ako nema tužbe,ako se referira na troškove zbog smještaja prognanika,postavlja se problem-pitanje zastare potraživanja.
Stečaj Validusa bi se isplatio Poreznoj upravi jer ona ima određeno pravo prvenstva u odnosu na neke druge vjerovnike.
I dakako,ne bi se svi naplatili,ali Porezna ima dobre šanse za cjelokupnu ili djelomičnu naplatu potraživanja.
Pozdrav



@alabama

Ako nema tužbe,ako se referira na troškove zbog smještaja prognanika,postavlja se problem-pitanje zastare potraživanja.
Stečaj Validusa bi se isplatio Poreznoj upravi jer ona ima određeno pravo prvenstva u odnosu na neke druge vjerovnike.
I dakako,ne bi se svi naplatili,ali Porezna ima dobre šanse za cjelokupnu ili djelomičnu naplatu potraživanja.
Pozdrav

Hvala na vašem pravnom mišljenju ………..znači, nedvojbeno stečaj. Koliko još imam vremena? [shocked] [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@zizi

Kolega bisakovi je pravnik……razočaran u pravdu i ogorčen na vlds.
Ovim putem, nudim mu okladu za 1 mil. kuna koje ćemo deponirati kod zajedničkog nam poznanika (odvjetnika). Ja se kladim da neće u stečaj. Evo, rukavica je bačena…….na njemu je red da je prihvati ili odbije.

Znaš ti već sve šta će biti sa VLDS..nisi ti bezveze 3 dioničar valjda netko vodi računa o tome. [lol]

Kad je ono dan D za VLDS, idući ponedjeljak?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Evo pronjuškao sam malo unazad, danas je zadnji dan za ukrcaj, eventualno još u ponedjeljak prije podne ili iskrcaj kako se uzme naravno

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

@Mcinha
ako ste in…
a) 11. Lipnja, 2012 … možda ne treba da vas brine…
nema Validusa na dnevnom redu… ?
http://sudovi.pravosudje.hr/tsvz/index.php?linkID=rocisnik&action=edit&date=2012-06-11
b)4. Srpnja, 2012 možda treba da vas brine…
09:00 3 St-271/11
Stečajni postupak: PLURIS d.d. u stečaju, Varaždin
Sudac: Jasna Lekić
glavni jamac Plurisa… za dug od cca 500.000.000 kn, a po zadnjim javno dostupnim info bio/je Validus…
No… vezano za na ZSE info… odgođeni prijedlog stečaja Validusa, a zakazanog za 11. Lipnja, 2012 …
zvrc,zvrc… u ponedjeljak ujutro… Stečajna pisarnica 042-401-921
http://sudovi.pravosudje.hr/tsvz/index.php?linkID=1
Lp

@zizi
[lol] Kako nema ročišta…….da se nije nešto promijenilo?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@zizi

[lol] Kako nema ročišta…….da se nije nešto promijenilo?

kako nema… 04.07. …
LP

@zizi
4.7. nema apsolutno nikakve veze sa validusom…….može i okladica…..za siću…..da vratiš izgubljeno?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close