VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dakle mogu?
Pod 1. prodaje se samo parking (nikakva kuća ni garaža tamo ne postoji, bio sam u Aninoj 2 i osobno vidio) a njega nitko ne želi kupiti.
Pod 2. U zaključku o prodaji vrijednosnica, pod točkom 3. navedeno je da ako se ne proda po 2/3 vrijednosti, sud će obustaviti postupak.
Pod 3. sve što si linkao tiče se plurisa, koji je u stečaju, a postoji zakon o stečajnom postupku. U kojem članku tog zakona piše da će se vjerovnici plurisa naplačivati ovrhama jamaca stečajnog dužnika?

1.
ako se ne varam ti gore tvrdiš da ovo donje u Financijski imovini Validusa ne postoji?:
Dugotrajna ulaganja u materijalnu imovinu za prodaju i iznajmljivanje
(u tisućama kuna)
Opis nekretnine Površina Vrijednost
Poslovni prostori u zgradi ĐĐ Holding (9,10 i 11 kat), Sl. Brod 2.239 m2 6.911
Grañevine i zemljište u Sinju – kožara, klaonica, skladište, dvor 25.318 m2 7.363
Zemljište u Starom Gradu, Hvar 12.207 m2 24.281
Zemljište u Švici 650
Zgrada, dvorište, parkiralište i garaža u Aninoj, Varaždin 1.740 m2 22.502
Ukupno vrijednost nekretnina za prodaju i iznajmljivanje 61.707

te da su podaci u svezi ZK uložak 12950
Katastarska čestica 2017/3, 2027 , a koji su svima javno dostupni, isto po osnovi tvoje tvrdnje netočni da ne kažem krivi ??
http://www.katastar.hr/dgu/papl.php?so=331325&ff=0

ako gornje ne postoji onda iz FI treba logički brisati barem gore navedeni iznos navedene imovine u iznosu od 22.502.000 kn koja po tebi ne postoji??’
te da ZSE i Opčinski sud u Varaždinu objavljuju krive informacije u svezi imovine Validusa?
http://www.zse.hr/default.aspx?id=38938
Validus d.d. – Održano ročište u Općinskom sudu u Varaždinu

9.2.2012 6:58:33

Dana 8. veljače održano je ročište u Općinskom sudu u Varaždinu u ovršnom postupku posl.br.Ovr-1584/10 koji se po prijedlogu HBOR-a vodi protiv Validusa d.d. Ročište je određeno radi utvrđenja vrijednosti nekretnine u Aninoj 2 u Varaždinu, a koja je dijelom u vlasništvu Validusa d.d. Punomoćnica HBOR-a predala je Verifikaciju procjene vrijednosti predmetne nekretnine, no sud ju je pozvao da se očituje glede tržišne vrijednosti svake pojedine etaže. Po primitku navedenog očitovanja, Validus d.d. će se na njega očitovati u roku 15 dana.

2. nisi naveo sve što piše…
3. pa lijepo si sam pojasnio: U kojem članku tog zakona piše da će se vjerovnici plurisa naplačivati ovrhama jamaca stečajnog dužnika…? a tko je glavni ili sl. jamac Plurisa u stečaju kao dužnika…? Zar nije glavni jamac Validus? ili je revizor sve krivo naveo…?
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/VLDS-fin2010-1Y-REV-K-HR.pdf
Lp






Zadnji datum prijave za otpis kamate po poreznom dugu je bio 28.04.2012 jer sam i sam predao zahtijev, a rok za naplatu: STRIKTNO 30 DANA OD DONOŠENJA RIJEŠENJA koje takober bude za tjedan gotovo!

kolega šta mi imamo sa tvojim poreznim dugom
[/quote]
Nemaš ništa ali mislim da svakom MORA BITI STRIKTNO PLAČANJE U ROKU 30 DANA, a ne partikularno!!!!
[/quote]
Cijenjeni kolega, ovdje je striktno plaćanje svakih 6 godina. A prije 6 godina bila je FIMA grupa, koja se raspala na 3 dijela, a validus je sljednik te grupe, pa su sve nakalemili njemu. Zakaj nebi i Horvat (FIMA GLOBAL INVEST) platil nešto…….pa on se najviše nakrao?
[/quote]
upravu si
potpuno se slažem
Horvat treba snosit dio poreznog duga VLDS-a
[/quote]

Pa ako im se dokaže krivnja… snosit će kazneno Horvat & Bača…
http://www.dorh.hr/vara2608

Ovo postaje zanimljivo raspravljanje između pojedinih forumaša ,ali stečaja neće biti jer 2 puta odgoda pa se nije desilo ništa značajno u svezi ove dionice.Ovih mjesec dana će dionica stagnirat između 5-6kn kao i prošli put kad je odgođena sudska rasprava,a komentara će biti pozitivnih i negativnih,ali to mnoge neće previše zabrinjavat jer već u ovoj dionici broje godinu dana sa crnjim prognozama nego su trenutno na vidiku.Jedino preostaje dokup i mozak na pašu a forumaši kao ZZ neka pišu šta žele nije ovo Grčka još..Uživajte do 11.06…. [lol]


Dakle mogu?
Pod 1. prodaje se samo parking (nikakva kuća ni garaža tamo ne postoji, bio sam u Aninoj 2 i osobno vidio) a njega nitko ne želi kupiti.
Pod 2. U zaključku o prodaji vrijednosnica, pod točkom 3. navedeno je da ako se ne proda po 2/3 vrijednosti, sud će obustaviti postupak.
Pod 3. sve što si linkao tiče se plurisa, koji je u stečaju, a postoji zakon o stečajnom postupku. U kojem članku tog zakona piše da će se vjerovnici plurisa naplačivati ovrhama jamaca stečajnog dužnika?

Ispravak tvoje tvrdnje pod 1. – naravno netočne…:
Nije na dražbi parking – kako ti gore tvrdiš…
već se 24.05.2012. prodaje slijedeće:
Detaljni pregled predmeta
Sud Općinski sud VARAŽDIN

Broj predmeta Ovr-174/11
Katastarska općina VARAŽDIN
Nadležni katastar PODRUČNI URED ZA KATASTAR U VARAŽDINU
ZK uložak 12950
Katastarska čestica 2017/3, 2027
Vrsta predmeta Kuća
Površina 2.142 m2
Vrijednost 2.317.606,80 kn
Naselje Varaždin
Općina Varaždin
Županija Varaždinska
Adresa Anina ulica
U naravi predstavlja dvorište, garaža, kuća.

Ročište za predmet
Datum dražbe 24.05.2012 09:00
Adresa dražbe Općinski sud u Varaždinu, soba br. 109/I.
Uvjet prodaje Nekretnina se ne može prodati ispod 1/3 utvrđene vrijednosti
Razgledavanje 22. i 23. svfibnja 2012. od 13,00 do 15,0,0 sati.
Jamčevina 10% vrijednosti nekretnine uplatiti na broj: 2390001-1300000154, poziv na broj: 05-19-02-17411.
Datum odluke o prodaji 10.02.2012

Prodaje se gore navedeno:
Katastarska čestica 2017/3
Podaci o katastarskim česticama Stanje podataka na dan 07.05.2012

Broj katast.
čestice Broj D.I.
kat.
plana Broj pos.
lista Adresa katastarske čestice
(naziv rudine,ulice,trga i sl.) Način uporabe katastarske čestice/
Način uporabe zgrade, kućni brojevi
zgrade, naziv zgrade Površina
stavke / m2 Posebni
pravni
režimi Primjedba
2017/3 39 20420 ANINA DVORIŠTE 1.748
2017/3 39 20420 ANINA GARAŽA 44

Ukupna površina katastarske čestice 1.792
i
Katastarska čestica 2027
Podaci o katastarskim česticama Stanje podataka na dan 07.05.2012

Broj katast.
čestice Broj D.I.
kat.
plana Broj pos.
lista Adresa katastarske čestice
(naziv rudine,ulice,trga i sl.) Način uporabe katastarske čestice/
Način uporabe zgrade, kućni brojevi
zgrade, naziv zgrade Površina
stavke / m2 Posebni
pravni
režimi Primjedba
2027 39 20420 ANINA KUĆA 120
2027 39 20420 ANINA DVORIŠTE 230

Ukupna površina katastarske čestice 350

ajd sretno ti bilo do 11.06., a naravno i potom…
Lp
[thumbsup]

zizi
U katastru postoji ucrtana stara kuća, koja je srušena i ne postoji. Pa rekoh ti da sam bio tamo….nema kuće, samo parking……imam li ja potrebu lagati? Pitaj nekog iz Varaždina ili odi pa sam vidi.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

zizi.
Neće Čačić dopustit da ostane bez svojih dionica koje je plaćao 20-30 puta skuplje bez da ima iti malo šanse.
A ovdje je ima na pretek,pa i više. [smiley]


Nisam ja rekao ni mislio da lažeš… samo sam prenio javno dostupne podatke… e sad, ako fizički doista ne postoji to što sam prethodno naveo… onda isto ne bi trebalo ili smjelo biti navedeno u imovini/poslovnim/financijskim knjigama Vlds-a… tj. djelomične vrijednosti imovine iskazane u iznosu od 22.502.000 kn … + nepoznata vrijednost one druge Katastarska čestice 2027… prikazane ovdje:
A-13 Dugotrajna ulaganja u materijalnu imovinu za prodaju i iznajmljivanje
(u tišućama kuna)
Opis nekretnine Povr.ina Vrijednost
Poslovni prostori u zgradi .. Holding (9,10 i 11 kat), Sl. Brod 2.239 m2 6.911
Granevine i zemlji.te u Sinju – ko.ara, klaonica, skladi.te, dvor 25.318 m2 7.363
Zemlji.te u Starom Gradu, Hvar 12.207 m2 24.281
Zemlji.te u .vici 650
Zgrada, dvorište, parkiralište i garaža u Aninoj, Varaždin 1.740 m2 22.502Ukupno vrijednost nekretnina za prodaju i iznajmljivanje 61.707
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/VLDS-fin2010-1Y-REV-K-HR.pdf

zar ne ili ispravi me ako griješim…?
pitam samo radi pokušaja dukučivanje istine radi te same svrhe ovog foruma…
A čemu ovaj furum služi valjda svi skupa vrlo dobro znamo…

zizi
Da, slažem se. Nisu smjeli knjižiti pod dugotrajna ulaganja u materijalnu imovinu za prodaju i iznajmljivanje nešto što ne postoji. Nije im to jedini propust. Uostalom, pa i meni kao dioničaru bi odgovaralo da ta famozna kuća tamo stoji, ali zbog istine, ističem da te kuće nema. Ima neka jadna garažica i sve drugo je parkiralište, to je fakt….kako i za koju siću će to prodati, stvarno neznam.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

.Vaš link

Svaka čast na iskrenosti Alabama.


Svaka čast na iskrenosti Alabama.

Nisam pratio TOP 10 kakve su promjene?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Svaka čast na iskrenosti Alabama.

to se vidlo još jučer na asku, na 36, ak se ne varam. ja se samo pitam zakaj je zaštopal neki dan pad na 3,7

New Report

Close