VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



validus nece u stecaj i ovo rociše je održano samo da se utvrdi koliko ce trebat Validus platit poreznog duga
zašto bi Validus placao neciji porezni dug koji nije napravijo
a stecaj možete objesit macku o rep

Joka, iznos poreznog duga je još lanjske godine u lipu utvrđen tj. na dan 03.03.2011. Validus je dugovao ravnih 20.579.920,27 kn po osnovi neplaćenih javnih davanja:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/4c9E68j2udrUB6pAyTGZwg==.pdf
očito + zatezne kamate jer iste nisu navedene…
E sada, a po osnovi zahtjeva Uprave Validusa da se otpišu kamate na porezni dug, Porezna uprava će postupit po osnovu zadnjeg ZAKONA O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O POSEBNOJ MJERI NAPLATE POREZNOG DUGA UZROKOVANOGA GOSPODARSKOM KRIZOM
a čiji dio vezan za otpisa kamata kaže:
»OTPIS DUGA S OSNOVE KAMATA

Članak 10.a

(1) Pisani i obrazloženi zahtjev za otpis poreznog duga s osnove kamata sukladno ovom Zakonu poduzetnici mogu podnijeti u roku 60 dana od dana stupanja na snagu ovoga Zakona.

(2) Zahtjev za otpis duga s osnove kamata se podnosi nadležnoj ispostavi Porezne uprave.

(3) Zahtjev za otpis duga s osnove kamata zaprimljen nakon roka iz stavka 1. ovoga članka neće se uzeti u razmatranje.

(4) Poduzetnik koji podnese zahtjev za otpis duga s osnove kamata ne može istodobno podnijeti zahtjev za reprogramiranje naplate poreznog duga.

Članak 10.b

(1) Poduzetnik koji je podnio zahtjev za otpis duga s osnove kamate, dužan je stanje duga uskladiti s nadležnim tijelom.

(2) U skladu s ovim Zakonom kamate će se otpisati ako poduzetnik u roku od 30 dana od dana usklađenja stanja duga na propisane uplatne račune prihoda proračuna i obveznih doprinosa uplati glavnicu poreznog duga za koji podnosi zahtjev za otpis kamata, dospjelu za plaćanje do 31. siječnja 2012.
(3) Dugom dospjelim za plaćanje do 31. siječnja 2012. smatrat će se i porezni dug iz članka 1. ovoga Zakona čije je plaćanje odgođeno.

Članak 10.c

(1) O zahtjevu za otpis duga s osnove kamata odlučuje se rješenjem koje donosi Ministarstvo financija.

(2) Pravo na staž osiguranja na temelju uplate iz članka 10.b stavka 2. ovoga Zakona utvrđuje Zavod za mirovinsko osiguranje u skladu s posebnim propisima.«.

http://narodne-novine.nn.hr/default.aspx

Shodno gornjem logičkog sam osobnog mišljenja da će Porezna Uprava 11.06. povući zahtjev za pokretanja stečaja te naplatu zateznih kamata ukoliko Validus do 11.06. plati gore navedeni porezni dug. Ukoliko ne porezna bi mogla inzistirat na pokretanju stečaja…
Naravno, ponavljam – ovo je samo moje osobno viđenje ove, a ne ostale problematike Validusa…
Lp

[/quote]
sve štima VLDS ce platit porez ali ne u tom iznosu
sve ce ti bit jano 11.6
ali ne razumijem zašto toliko ovdje drukaš kad nemaš dionice VLDS-a
i sam znaš da si pogrešijo i izašao van iz VLDS-a i neceš priznat poraz
nego tu se opterecuješ sa nekim glupostima koji ne utjecu na VLDS
iduce rocište ce samo bit da se utvrdi koliko ce VLDS platit poreza
a od stecaja nema ni rijeci i dobro to znaš
radje skupi snage i uleti u VLDS dok imaš vremena da nebi opet kupovo po 12kn

Smirite strasti. Geneza ne traži da joj se otpišu kamate, nego dio duga koji je porezna uprava pogrešno obračunala. Ostatak će se morati i biti će plaćen.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@Joka
nemam više dionica VLDS-a zbog ovoga donjeg… a ako je bilo išta donje neistinito onda me konkretno ispravi – da ne ispada da drukam… a ja ću se ispričati za netočno prenešene informacije…:
1.
Detaljni pregled predmeta
Sud Općinski sud VARAŽDIN

Broj predmeta Ovr-174/11
Katastarska općina VARAŽDIN
Nadležni katastar PODRUČNI URED ZA KATASTAR U VARAŽDINU
ZK uložak 12950
Katastarska čestica 2017/3, 2027
Vrsta predmeta Kuća
Površina 2.142 m2
Vrijednost 2.317.606,80 kn
Naselje Varaždin
Općina Varaždin
Županija Varaždinska
Adresa Anina ulica
U naravi predstavlja dvorište, garaža, kuća.

Ročište za predmet
Datum dražbe 24.05.2012 09:00
Adresa dražbe Općinski sud u Varaždinu, soba br. 109/I.
Uvjet prodaje Nekretnina se ne može prodati ispod 1/3 utvrđene vrijednosti
Razgledavanje 22. i 23. svfibnja 2012. od 13,00 do 15,0,0 sati.
Jamčevina 10% vrijednosti nekretnine uplatiti na broj: 2390001-1300000154, poziv na broj: 05-19-02-17411.
Datum odluke o prodaji 10.02.2012

2.
rok od 30 dana je prošao, a ako se ne varam od svega u prilogu navedenog prodane su samo 3515 kom trezorskih dionica Validusa. Shodno tome logički je za pretpostaviti da ide uskoro 3 dražba… po cijeni?
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/83NwAJ4g6WlrFv8EoGvc8Q==.pdf
http://www.intercapital.hr/upload/ICPripocenje.pdf
3.
Ročišnik
4. Srpnja, 2012

3 St-271/11
Stečajni postupak: PLURIS d.d. u stečaju, Varaždin
Sudac: Jasna Lekić (soba br. 226/II)

Glavni jamac Plurisa je po osnovi ovoga izvješća – Validus…:
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/VLDS-fin2010-1Y-REV-K-HR.pdf
Plurisov dug gotovo 500 mil. kn
http://www.poslovni.hr/vijesti/plurisov-dug-gotovo-500-mil-kn-193717.aspx

@zizi
Mogu ja……..da ne daviš Joku?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@zizi

Mogu ja……..da ne daviš Joku?

ma ne davi me
samo plaši druge forumaše
ma i sam Zizi zna da od stecaja nema ništa
i svjestan je toga ali koji mu je moto ne kužim

Dakle mogu?
Pod 1. prodaje se samo parking (nikakva kuća ni garaža tamo ne postoji, bio sam u Aninoj 2 i osobno vidio) a njega nitko ne želi kupiti.
Pod 2. U zaključku o prodaji vrijednosnica, pod točkom 3. navedeno je da ako se ne proda po 2/3 vrijednosti, sud će obustaviti postupak.
Pod 3. sve što si linkao tiče se plurisa, koji je u stečaju, a postoji zakon o stečajnom postupku. U kojem članku tog zakona piše da će se vjerovnici plurisa naplačivati ovrhama jamaca stečajnog dužnika?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.




@zizi

Mogu ja……..da ne daviš Joku?

ma ne davi me
samo plaši druge forumaše
ma i sam Zizi zna da od stecaja nema ništa
i svjestan je toga ali koji mu je moto ne kužim
[/quote]
Ma meni je baš fora objašnjavati mu. Šteta samo kaj moderator poslije sve obriše. Poz, Vjeko [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



Zadnji datum prijave za otpis kamate po poreznom dugu je bio 28.04.2012 jer sam i sam predao zahtijev, a rok za naplatu: STRIKTNO 30 DANA OD DONOŠENJA RIJEŠENJA koje takober bude za tjedan gotovo!

kolega šta mi imamo sa tvojim poreznim dugom
[/quote]
Nemaš ništa ali mislim da svakom MORA BITI STRIKTNO PLAČANJE U ROKU 30 DANA, a ne partikularno!!!!




Zadnji datum prijave za otpis kamate po poreznom dugu je bio 28.04.2012 jer sam i sam predao zahtijev, a rok za naplatu: STRIKTNO 30 DANA OD DONOŠENJA RIJEŠENJA koje takober bude za tjedan gotovo!

kolega šta mi imamo sa tvojim poreznim dugom
[/quote]
Nemaš ništa ali mislim da svakom MORA BITI STRIKTNO PLAČANJE U ROKU 30 DANA, a ne partikularno!!!!
[/quote]
kolega ovo je specificni slucaj u VLDS-u nitko ne negira da nema poreznog duga
ali problem je šta to nisu samo porezni dugovi VLDS-a
i sad se treba odvojit žito od kukolja
i vidjet ceš da ce se na iducem rocištu nac riješenje
koje ce bit prihvatljivo za poreznu i Genezu




Zadnji datum prijave za otpis kamate po poreznom dugu je bio 28.04.2012 jer sam i sam predao zahtijev, a rok za naplatu: STRIKTNO 30 DANA OD DONOŠENJA RIJEŠENJA koje takober bude za tjedan gotovo!

kolega šta mi imamo sa tvojim poreznim dugom
[/quote]
Nemaš ništa ali mislim da svakom MORA BITI STRIKTNO PLAČANJE U ROKU 30 DANA, a ne partikularno!!!!
[/quote]
Cijenjeni kolega, ovdje je striktno plaćanje svakih 6 godina. A prije 6 godina bila je FIMA grupa, koja se raspala na 3 dijela, a validus je sljednik te grupe, pa su sve nakalemili njemu. Zakaj nebi i Horvat (FIMA GLOBAL INVEST) platil nešto…….pa on se najviše nakrao?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.





Zadnji datum prijave za otpis kamate po poreznom dugu je bio 28.04.2012 jer sam i sam predao zahtijev, a rok za naplatu: STRIKTNO 30 DANA OD DONOŠENJA RIJEŠENJA koje takober bude za tjedan gotovo!

kolega šta mi imamo sa tvojim poreznim dugom
[/quote]
Nemaš ništa ali mislim da svakom MORA BITI STRIKTNO PLAČANJE U ROKU 30 DANA, a ne partikularno!!!!
[/quote]
Cijenjeni kolega, ovdje je striktno plaćanje svakih 6 godina. A prije 6 godina bila je FIMA grupa, koja se raspala na 3 dijela, a validus je sljednik te grupe, pa su sve nakalemili njemu. Zakaj nebi i Horvat (FIMA GLOBAL INVEST) platil nešto…….pa on se najviše nakrao?
[/quote]
upravu si
potpuno se slažem
Horvat treba snosit dio poreznog duga VLDS-a


Smirite strasti. Geneza ne traži da joj se otpišu kamate, nego dio duga koji je porezna uprava pogrešno obračunala. Ostatak će se morati i biti će plaćen.

Moje mišljenje je da je ovo ispravno 100% tj realno moguće

New Report

Close