VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo gdje će!!
Vaš link

cash je cash,a sve ostalo je sex!

Nešto se valja iza brda,dobroga,dobroga…Vaš link

pa onda opet ova objava u 22:00 Vaš link

bit će sutra veselo zeleno! [thumbsup] [thumbsup] [cool]

p.s.čitam šta Alabama piše,(šta je bilo),kad gle čuda, slična se stvar meni upravo desila na p.m. od istog aktera ZZ….!to potvrdjuje da smo samo na dobrom putu Alabama!!

cash je cash,a sve ostalo je sex!

Samo naivni misle da će republika Hrvatska poslati Validus u stečaj. A netko drugi da će se usuditi tako nešto dok država čeka da se situacija riješi…aha…malo morgen. No …..ne znači da naivnih nema…nisam ja to rekao [smiley]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Sve u svemu i ova panika je dobro došla da se smanji prosjek

Geneza-Hoteli preuzimaju Helios Faros
Autor/izvor: SEEbiz / Slobodna Dalmacija
Datum objave: 08.05.2012. – 08:32:36

HVAR – Hotelska tvrtka "Helios Faros" objavila je poziv za glavnu skupštinu Društva koja će se održati 15. svibnja u Starom Gradu.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Vaš linkOvdje upišite svoj komentar…

cash je cash,a sve ostalo je sex!

@a sada spektakl….

validus nece u stecaj i ovo rociše je održano samo da se utvrdi koliko ce trebat Validus platit poreznog duga
zašto bi Validus placao neciji porezni dug koji nije napravijo
a stecaj možete objesit macku o rep

@joka
Ma ne trudi se…….briga trejdere hoće ili neće biti stečaja. Ne lupa li se po asku, pola sata iza toga, prodati će po bidu. Daleko je 11.6……………neka je srokaju.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

burekđije koje su jučer kupili i pjevali borbene, danas tuku po bidu i bježe van [lol]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ja jednostavno nevjerujem da će Čačić dozvoliti da mu dionice propadnu ako ništa drugo.
Po koliko je ono kupovao. [smiley]?


validus nece u stecaj i ovo rociše je održano samo da se utvrdi koliko ce trebat Validus platit poreznog duga
zašto bi Validus placao neciji porezni dug koji nije napravijo
a stecaj možete objesit macku o rep

Joka, iznos poreznog duga je još lanjske godine u lipu utvrđen tj. na dan 03.03.2011. Validus je dugovao ravnih 20.579.920,27 kn po osnovi neplaćenih javnih davanja:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/4c9E68j2udrUB6pAyTGZwg==.pdf
očito + zatezne kamate jer iste nisu navedene…
E sada, a po osnovi zahtjeva Uprave Validusa da se otpišu kamate na porezni dug, Porezna uprava će postupit po osnovu zadnjeg ZAKONA O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O POSEBNOJ MJERI NAPLATE POREZNOG DUGA UZROKOVANOGA GOSPODARSKOM KRIZOM
a čiji dio vezan za otpisa kamata kaže:
»OTPIS DUGA S OSNOVE KAMATA

Članak 10.a

(1) Pisani i obrazloženi zahtjev za otpis poreznog duga s osnove kamata sukladno ovom Zakonu poduzetnici mogu podnijeti u roku 60 dana od dana stupanja na snagu ovoga Zakona.

(2) Zahtjev za otpis duga s osnove kamata se podnosi nadležnoj ispostavi Porezne uprave.

(3) Zahtjev za otpis duga s osnove kamata zaprimljen nakon roka iz stavka 1. ovoga članka neće se uzeti u razmatranje.

(4) Poduzetnik koji podnese zahtjev za otpis duga s osnove kamata ne može istodobno podnijeti zahtjev za reprogramiranje naplate poreznog duga.

Članak 10.b

(1) Poduzetnik koji je podnio zahtjev za otpis duga s osnove kamate, dužan je stanje duga uskladiti s nadležnim tijelom.

(2) U skladu s ovim Zakonom kamate će se otpisati ako poduzetnik u roku od 30 dana od dana usklađenja stanja duga na propisane uplatne račune prihoda proračuna i obveznih doprinosa uplati glavnicu poreznog duga za koji podnosi zahtjev za otpis kamata, dospjelu za plaćanje do 31. siječnja 2012.
(3) Dugom dospjelim za plaćanje do 31. siječnja 2012. smatrat će se i porezni dug iz članka 1. ovoga Zakona čije je plaćanje odgođeno.

Članak 10.c

(1) O zahtjevu za otpis duga s osnove kamata odlučuje se rješenjem koje donosi Ministarstvo financija.

(2) Pravo na staž osiguranja na temelju uplate iz članka 10.b stavka 2. ovoga Zakona utvrđuje Zavod za mirovinsko osiguranje u skladu s posebnim propisima.«.

http://narodne-novine.nn.hr/default.aspx

Shodno gornjem logičkog sam osobnog mišljenja da će Porezna Uprava 11.06. povući zahtjev za pokretanja stečaja te naplatu zateznih kamata ukoliko Validus do 11.06. plati gore navedeni porezni dug. Ukoliko ne porezna bi mogla inzistirat na pokretanju stečaja…
Naravno, ponavljam – ovo je samo moje osobno viđenje ove, a ne ostale problematike Validusa…
Lp

New Report

Close