VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MILORAD
3212 dionica je još ostalo šta intercapital prodaje trezorskih dionica VLDS-a


Nisam shvatio čega 3212, molim da mi pojasnite.

Gle, Milivoj…..mogao bih ja tebi puno toga objasniti oko validusa, ali to tebe ionako ne interesira. Tvoj interes je u visu……šta, kada i po koliko. Ali pametan si ti (iako se ovdje praviš blesav) a i strpljiv, pa čekaj…i vis će ti se isplatiti.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Ne znam ne volim kad se ulagačima mažu oči a ovo jepostala sapunica u zvršnim epizodama. Nije happy end mislim za dioničare. Koji Milkivoj ???? Nije mi opet jasno. Pa zar Intercapital smije prodavati za 3,9 kuna ako je 6,7-30%= 4,69 ?????????

WWW.KUCILOORO.COM

[img]http://4.bp.blogspot.com/-YH7a3s6g8Uc/Ta6gx5VvPoI/AAAAAAAAAHI/YMUMSJZddyY/s1600/uskrs_jaja.jpg[/img]

Sretan Uskrs svima i rasporedite jaja…, ne sva u istu košaru….

Zar ne bi mali dioničari Validusa trebali podnijeti skupnu tužbu protiv :

Varteks + Interkapital + Sud koji je donio procjenu VARTEKS dionice na 13.5 kn svega nekoliko mjeseci uoči povećanja vrijednosti imovine za 150 kn po dionici ?

Mislim, samo prijedlog. Ali ako Varteks ode na 50 kn zbog toga , Validus dioničari su oštećeni za 140 000 * 36.5 kn = 700 000 eur / 2 700 000 dionica = 2 kn po dionici

Šta ostaje u Portfelju Validusa nakon rasprodaje
dijela imovine i hoće li nakon toga deblokirat mu račun ?

@cokomilk
Rasprodaja je bila na dionicama varteksa, validusa i brina jer se tu moglo kupovati količine po želji.
Po sudskoj presudi, na drugoj dražbi (kao i na prvoj) ide princip sve ili ništa. Naravno, ako žalba i na županijskom sudu bude negativna. Tada potencijalni kupci imaju pravo kupiti cijele validusove firme za 2/3 prvobitne početne cijene. To na prvi pogled izgleda privlačno i povoljno, ali tada kupac kupuje i dugove tih poduzeća (HEFA oko 150 mil. kn. duga……da sada ne nabrajam) Mišljenja sam da neće biti kupaca (jer za 2,2 mil kn. i ja bih kupio vis…….da nema dugova i obveze javne ponude za ostatak dionica)
Što se deblokade računa tiče, pričekajmo objavu poziva za gl. skupštinu društva……mišljenja sam da će biti većih promjena, počevši od imena validus……pa nadalje, ali račun bi tada bio deblokiran jer će se poslovati kao sa visom, hefom……a i ostalo će se pretvoriti po istom ili sličnom modelu.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Zar ne bi mali dioničari Validusa trebali podnijeti skupnu tužbu protiv :

Varteks + Interkapital + Sud koji je donio procjenu VARTEKS dionice na 13.5 kn svega nekoliko mjeseci uoči povećanja vrijednosti imovine za 150 kn po dionici ?

Mislim, samo prijedlog. Ali ako Varteks ode na 50 kn zbog toga , Validus dioničari su oštećeni za 140 000 * 36.5 kn = 700 000 eur / 2 700 000 dionica = 2 kn po dionici

Sve ovo podsjeća na biblijsku priču.I za haljine Njegove bacaše kocke.
Jučer se Interkapitalk potrudio da proda 50.000 kom dionica BRIN na četvrtinu NAV i vjerovatno nanio štetu Validusu
od barem 1 mil kn.Očito se imovina Validusa preodaje po najmanjoj mogućoj cijeni i zaista bi
dioničari Validusa trebali pokazati zube.Ovo je sve upereno protiv njih.
Međutim,postoji krivica i u upravi Validusa koja nije stavila prigovor na minimalnu cijenu Varteksa i BRIN.
Nadajmo se da HEFA,VIS ,BPBA i Mirna Rovinj neće proći isto.
A najam Visa i Hefe na pet godina su vjerovatno i napravljeni da bi se ohladilo potencijalne kupce-
desna ruka livi žep.
Ali ovo su idealne prilike za krađu jer na žalost na našem tržištu nema transparentnosti i korektnih
izvješća,već se ta izvješća kreiraju prema potrebama većih igrača.Ovdje je utjecaj politike
nezaobilazan.
Kako je moguće da neposredno prije revalorizacije imovine Varteksa cijena dionice bude procjenjena na 13,60 kn a BV je sada preko 170.Zaista se radi o velikom kriminalu i ja mislim da će im gosp.Alabama dobro zapapriti.I to treba napraviti što prije.Neka se i suci malo vrte po poostelji.

@lopina
U vrijeme pisanja žalbe (25.01) ja sam bio totalno izoliran od uprave i NO-a. Evo ti moj post iz tog vremena:
29.01.12. | 21:25

Alabama | privatna poruka | profil
korisnik od: 21.03.2007.

ocjena poruke
100%
zajednica

moderatori
cokomilk
Hvala na odgovoru, al mogla se i uprava očitovat šta su dogovorili ili je ovo druga ingra
Uprava? Pa budimo iskreni…..bar sam ja stekao taj dojam da upravu mjenjaju kao čarape. Ne kontaktiram sa upravom (a i jaka im uprava od jednog člana) jer istu je postavio tko? Ima li on zakonsko pravo da više postavlja upravu? Zašto se ne sazove gl. skupština društva i utvrdi vlasnička struktura?
Žalosno je da bitne stvari saznajem od odvjetnika, ne od uprave. Žalosno je da se presude drže po ladicama par mjeseci, a meni se govori da je sve o.k. a ja magarac samo kupujem. Nasadili su me zadnji puta, kada sam nadokupio 20000 kom……..a drugi dan izađe rješenje o ovrsi……2 mjeseca staro. Ima još toga….ali neka……neki su uspjeli otići (pobjeći) iz vlds, predhodno napravivši nepopravljivu štetu za društvo. Pa zar oni misle da sam ja stupidan i da će se izvući. Neće. Neki su u zatvoru……a za neke ću se potruditi da tamo završe. Znam da i oni ovo čitaju……i da me vole baš kao i svi vi u vlds koji mislite da je Alabama kriv za cijenu dionice.
U najgorem slučaju, ostati će sigurno nešto od vlds. Bio bih lud da to ostavim…..kako vi kažete "upravi" ili Beljanu. O sutrašnjem danu ovisi i njihova sudbina……bude li rasprodaje šaljem im uskok u utorak.

Sada je sa Genezom situacija drugačija……ali je šteta nepovratna.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

zašto ja imam osjećaj da su namjerno uništili firmu,a sastojao se od banaka, vrijednih turističkih objekata i prehrambene industrije

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



Zar ne bi mali dioničari Validusa trebali podnijeti skupnu tužbu protiv :

Varteks + Interkapital + Sud koji je donio procjenu VARTEKS dionice na 13.5 kn svega nekoliko mjeseci uoči povećanja vrijednosti imovine za 150 kn po dionici ?

Mislim, samo prijedlog. Ali ako Varteks ode na 50 kn zbog toga , Validus dioničari su oštećeni za 140 000 * 36.5 kn = 700 000 eur / 2 700 000 dionica = 2 kn po dionici

Sve ovo podsjeća na biblijsku priču.I za haljine Njegove bacaše kocke.
Jučer se Interkapitalk potrudio da proda 50.000 kom dionica BRIN na četvrtinu NAV i vjerovatno nanio štetu Validusu
od barem 1 mil kn.Očito se imovina Validusa preodaje po najmanjoj mogućoj cijeni i zaista bi
dioničari Validusa trebali pokazati zube.Ovo je sve upereno protiv njih.
Međutim,postoji krivica i u upravi Validusa koja nije stavila prigovor na minimalnu cijenu Varteksa i BRIN.
Nadajmo se da HEFA,VIS ,BPBA i Mirna Rovinj neće proći isto.
A najam Visa i Hefe na pet godina su vjerovatno i napravljeni da bi se ohladilo potencijalne kupce-
desna ruka livi žep.
Ali ovo su idealne prilike za krađu jer na žalost na našem tržištu nema transparentnosti i korektnih
izvješća,već se ta izvješća kreiraju prema potrebama većih igrača.Ovdje je utjecaj politike
nezaobilazan.
Kako je moguće da neposredno prije revalorizacije imovine Varteksa cijena dionice bude procjenjena na 13,60 kn a BV je sada preko 170.Zaista se radi o velikom kriminalu i ja mislim da će im gosp.Alabama dobro zapapriti.I to treba napraviti što prije.Neka se i suci malo vrte po poostelji.

[/quote]

I ja smatram da je ovime lijepo odigrano. Validus se takoreći morao riješiti tih dionica, pa je bilo možda i popuštanja u cijeni zbog toga.
Naravno za Varteks je ovo neočekivao dobro ispalo (što još neki koji se nisu usudili kupovati ranije ne shvaćaju) i naravno da će profitirati oni koji su uspjeli kupiti dionice prije nego je revalorizacija objavljena. Validus u ovom slučaju oštećen, i kako kaže kolega Vivien, ako je cijena Varteksa na 50 kn uskoro, gubitak je mjerljiv. Međutim, taj opipljivi efekt ne može se tako realno prikazati.

Točan odgovor je...


zašto ja imam osjećaj da su namjerno uništili firmu,a sastojao se od banaka, vrijednih turističkih objekata i prehrambene industrije

a zašto se meni možda čini da je trenutni TOP 1 gubitnik na VLDS-u Stog d.o.o. … :
"… U 2009. godini vlasnici Pluris d.d. Varaždin zaključili su Ugovor o podjeli s preuzimanjem, kojim je Pluris d.d. Varaždin podijeljena, kod čega je Plurisu d.d. ostalo 210.490 dionica Validus d.d. (dio od 24.000 u fiducijalu kod drugih), a 869.227 dionica je pripalo društvu STOG d.o.o. Varaždin. Prijenos vlasništva dionica izdavatelja Validus d.d. sa Pluris d.d. Varaždin na Stog d.o.o. Varaždin nije obavljen do dana izdavanja izvješća…"
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/VLDS-fin2010-1Y-REV-K-HR.pdf

New Report

Close