VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko radnika je zapošljavao Validus a koliko zapošljava sada ? hm

Nema ono veze s ovim sigurno

jedno je spasit tvornicu a jedno je spaštavat .. šta ? …. šta je Validus ?

šta bi država dobila spašavanjem Validusa ?? eto pitanje … Koliko bi ta firma zaposlila ljudi i šta bi oni radili ? Očito da dražva gubi i banke gube ali to je cijena koju moraju platiti .

Opet kažem izgubio sam dosta novaca ali svjestan da je ovo sve veliki reskir.




jel se zna tko traži stečaj?

ministarstvo financija navodno
radi desetk milijuna kuna duga prema državi zbog neplaćenih poreza
ali ide se na nagodbu i na obrocu otplata
ako se dogovore stecaj se povlaci

[/quote]

DTTC d.o.o. Consulting i revizija Varaždin
Revizijsko izvješće o financijskom izvještaju HELIOS FAROS d.d. Stari Grad, od strane 1 do 26
Dubrovnik, travanj 2011. godine
str. 24
"..Validus d.d. Varaždin, kao večinski vlasnik Društva vodi sudski postupak za naplatu .tete od Republike Hrvatske u novo utvrnenom tu.benom iznosu od 39.491.004,56 kuna (postavljeno po.etno 50.129.472 kuna) zbog direktne i indirektne .tete u svezi prognanika i izbjeglica u razdoblju od 1991. do 2000. godine u Hotelu Helios d.d. Stari Grad. Pregovori da se tu.ba povu.e u zamjenu da se kod dru.tva Helios Faros d.d. Stari Grad obavi dokapitalizacija pretvaranjem potra.ivanja koja ima Vlada RH s osnova pla.enih jamstava u ime i za ra.un Helios Faros kreditoru Privrednoj banci d.d. Zagreb i HBOR-u su u stanju mirovanja…"
[/quote]
Ovaj spor nema nikakve veze sa potraživanjem porezne uprave.
Ne postoji nikakva presuda koja bi državu obvezivala na plaćanje ovog "navodnog duga".
Osim toga dug Poreznoj upravi je daleko veći od 10.000.000 kuna kako se pokušava implicirati.
Pozdrav

tko se ovo junački iskipao?

slijedi nam precesija

4k komada po slabašnoj kupnji ne izgleda obećavajuće.

manje je više, a više još više

obrisali su mi post ali evo pitat ću pristojnije
zašto kupujete dionice Validusa?
ako mi može netko objasniti jer ja to ne mogu razmjeti
ne mogu razumijeti zašto bi netko kupovao dionice
koji je pred stečajem i poptuno je beznačajna firma da bi je itko spašavao
zašto?

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/75968/ttl/HNB-objavio-rezultate-poslovanja-banaka/Default.aspx

VABA….


obrisali su mi post ali evo pitat ću pristojnije
zašto kupujete dionice Validusa?
ako mi može netko objasniti jer ja to ne mogu razmjeti
ne mogu razumijeti zašto bi netko kupovao dionice
koji je pred stečajem i poptuno je beznačajna firma da bi je itko spašavao
zašto?


jer ćemo zaraditi novce od knjige, radni naslov je: Sve greške koje sam mogao napraviti

osim toga idetoupup 😉

slijedi nam precesija

Čačić nije u kazni nego radi na katalogu projekata

nov sam na burzi,i pratim kako neki stalno nešto kukaju na svim dionicama,a neki jednostavno pokusavaju biti iskreni i pomoci jedni drugim s nekim pravim informacijama tipa(ZZtop,Alabama,gordy..).Uglavnom, dioničar sam Validusa i koliko god se možda čudno činilo,smatram da Validus neće u stečaj….evo da i nešto pošaljem šta sam iskopa(je staro ali možda može pomoći u budućnosti)………http://www.poslovni.hr/vijesti/validus-bez-naznaka-dogovora-s-hborom-i-podravkom-176092.aspx……”z HBOR-a su na naš upit o statusu razgovora s varaždinskom tvrtkom kratko odgovorili da “još traju pregovori s klijentom u vezi sporazuma o namirenju dugovanja prema Hrvatskoj banci za obnovu i razvitak“. Gdje je točno zapelo u međusobnim razgovorima nije jasno, no i sam čelnik banke Anton Kovačev tvrdio je da će se sporazum s Validusom najkasnije potpisati do kraja veljače.”

cash je cash,a sve ostalo je sex!


nov sam na burzi,i pratim kako neki stalno nešto kukaju na svim dionicama,a neki jednostavno pokusavaju biti iskreni i pomoci jedni drugim s nekim pravim informacijama tipa(ZZtop,Alabama,gordy..).Uglavnom, dioničar sam Validusa i koliko god se možda čudno činilo,smatram da Validus neće u stečaj….evo da i nešto pošaljem šta sam iskopa(je staro ali možda može pomoći u budućnosti)………http://www.poslovni.hr/vijesti/validus-bez-naznaka-dogovora-s-hborom-i-podravkom-176092.aspx……"z HBOR-a su na naš upit o statusu razgovora s varaždinskom tvrtkom kratko odgovorili da “još traju pregovori s klijentom u vezi sporazuma o namirenju dugovanja prema Hrvatskoj banci za obnovu i razvitak“. Gdje je točno zapelo u međusobnim razgovorima nije jasno, no i sam čelnik banke Anton Kovačev tvrdio je da će se sporazum s Validusom najkasnije potpisati do kraja veljače."

kolega link ti ne radi


Koliko radnika je zapošljavao Validus a koliko zapošljava sada ? hm

Nema ono veze s ovim sigurno

jedno je spasit tvornicu a jedno je spaštavat .. šta ? …. šta je Validus ?

šta bi država dobila spašavanjem Validusa ?? eto pitanje … Koliko bi ta firma zaposlila ljudi i šta bi oni radili ? Očito da dražva gubi i banke gube ali to je cijena koju moraju platiti .

Opet kažem izgubio sam dosta novaca ali svjestan da je ovo sve veliki reskir.


Ako smo mi vlasnici dionica koje imamo,onda je i Validus vlasnik onoga što ima u portfelju.
Nekretnine su uvijek interesantno ulaganje naročito kad se mogu jeftino kupit.Zašto HBOR-u nebi bilo interesantno ući u vlasništvo Validusa.To je razvojna banka koja prati investicije i investitore.Otkud znaš da možda nemaju investitora kojeg će pratiti u preuzimanju validusa i tako si spasiti lovu koja bi inače propala.HBOR nije komercijalna banka kao zaba,pbz i dr. njegova je uloga pomagati investiciju,a ne ju ubiti.Pogledaj samo Modru špilju.Cijela Komiža je u gabuli jer ljudi nemaju gdje drugdje tamo raditi,a ko je glavni dioničar?
Dionica je riskantna u to nema sumnje,ali toliko puta najavljivani najcrnji scenarij se nije dogodio što nam daje debelu nadu da oni koji su močni u slučaju Validus misle suprotno od pojedinih kolega na ovom topicu.

možda je preuzimanje upitanju VLDS

New Report

Close