VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa upravo u tome je kvaka… HBOR neće otpisati dug Plurisu… već preuzet min. cca 678.000 kom dionica Validusa, ako tome pridodamo zatezne kamate od cca početka svibnja 2010… onda će logički HBOR preuzeti ccc skoro svih cca 980.000 kom dionica Validusa… plaćenih/preuzetih po 100 kn!!!
zašto je HBOR indirektno "ni kriv ni dužan" platio – neotplaćene dionice Validusa od Plurisa 100 kn… piše vam ovdje:

Validus d.d. – odgovor na upit Zagrebačke burze

26.5.2010 15:19:17
Nastavno na upit Zagrebačke burze po pitanju sudužništva društvo Validus d.d. je dostavilo slijedeći odgovor:
"na vaš upit vezan uz napise u medijima ističemo da je društvo Validus d.d. sudužnik po dugoročnom kreditu G-19/05 sklopljenom 2005. godine između FIMA Holdinga d.d. (danas Pluris d.d.) i HBOR-a.

Obzirom da je zbog istog kredita društvo blokirano za iznos preostalog duga od 67.712.728,63 kn , društvo Validus d.d. je zatražilo relevantno pravno mišljenje te trenutno intenzivno radi na rješavanju predmetne problematike s posebnim naglaskom na utvrđivanju ništetnosti Ugovora za samo društvo."

Zar će HBOR tzv. kupljeno po 100 kn… prodavati za par kuna…????


Hoće,prodat će za par kuna po dionici ako ih može dobiti jer to nije jedino što je založeno.
U stečajnom postupku-postupcima pokušat će suglasno pravilima stečajnog postupka vratiti kolko je god moguće.
Ako ima koje izlučno pravo ili hipoteke ,preko redovnih sudova će prodati i tu imovinu.
I tako sve dok ima bilo kakve unovčive imovine do namire osnovnog duga,kamata i troškova postupka.
Pozdrav


mene muči zašto si cacic ne smanjuje prosjek 😀

možda jer mu Mamička radi besplatno… budući da je povukla stečajni prijedlog… možda joj je upravo Čačić… onako PR uzvratno… šapnuo da povuće prijedlog iz nekih njemu znanih budućih
xy razloga…
pa zar nije Čačić tek tzv. pred neki dan imenovan u NO HBOR-a… a HBOR preuzima Plurisove dionice te postaje TOP br. Validusa… sa min. cca 25,06, a sa zateznim kamatama možda čak i cca 36% vlasništva nad istim…

To niko nezna šta če biti od toga ali svi smo svjesni da je to špekulantska dionica i svako od nas je reskirao kad je ulazio u nju. nema o tome previše rasprave…
ja sam samo rekao da tamo piše STEČAJNI POSTUPAK..

I moje je mišljenje da Validus ide u stečaj šta je normalni sljed događanja…

A šta se tiče stečajne cijene 4 kn ? Pogledajte malo magmu ….. šta je stečajna cijena ako sve ode u propast ? koliko je to ? 3 ? 2 ? 1 ? ili ???

Nepostoji stečajna cijena kad imovina Validusa nije sigurno vrijednija od 500 mil kuna koje duži za Pluris + dug samog Validusa ? hm

Sve je ovo moje mišljenje i niko se nemora složiti samnom ali realno gledajuči opet kažem nesluti na dobro.


http://radimir-cacic.hns.hr/clanak.php?id=138874

***VALIDUS D.D. – VARAŽDIN, 93187 DIONICA, 100,00 KN SVAKA DIONICA, POVJERENIKA RATKA ŽURIĆA***

http://www.nacional.hr/clanak/14168/60-vrhunskih-odvjetnika

RATKO ŽURIĆ – DRUŠTVO ŽIP, Zagreb – građansko
Ratko Žurić stariji je partner u odvjetničkom društvu Žurić i partneri. Smatraju ga doajenom zagrebačkog odvjetništva. Pravni je konzultant na području ugovornog i trgovačkog prava, spajanja i preuzimanja banaka i trgovačkih društava. Društvo je sudjelovalo u privatizaciji Dubrovačke i Croatia banke te osiguravajućih društava u Hrvatskoj. Imaju visok rejting u međunarodnim krugovima.

zna li se po kojoj je cijeni stjecao?

baš sam malo računao na tu količinu samo da skine 10000 sa aska do 5,5Kn smanjio bi si prosjek za skoro 10Kn ako je stjecao po nominali 🙂

slijedi nam precesija

Besmisleno je da HBOR preuzima dionice društva nad kojim se otvara stečajni postupak.
To je doista apsurdna i bizarna teza po meni.
Pozdrav


Besmisleno je da HBOR preuzima dionice društva nad kojim se otvara stečajni postupak.
To je doista apsurdna i bizarna teza po meni.
Pozdrav

možda stecaj bude povucen do 28.2 ako se dogovore o obrocnoj otplati

Tko je jedan od novih predloženih članova NO Validusa?
Jel to možda ovaj Gašpar Ante?
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=PUNT-R-A
kakve veze ima Pounje sa VLDS…? možda nikakva ili…?
Kakve veze ima HBOR sa Pounjem…?
možda ove…:
HBOR spasio jedino poduzeće u Pounju
"…Da bi spasila jedinu tvornicu koja radi na području Pounja, i koja jedina zapošljava 200-tinjak radnika, Hrvatska banka za obnovu i razvoj odlučila je pomoći tvornici trikotaže Pounje. HBOR je, naime, u kolovozu postao vlasnik 20% dionica Pounja tako što je kredit Pounja kod te banke prenesen u udio u vlasništvu…"
http://limun.hr/main.aspx?id=6239&NadID=6220

Nikakve veze nema Pounje s Validusom.
Osim toga Pounje zapošljava dosta radnika i nije u stečaju.
Pozdrav


zna li se po kojoj je cijeni stjecao?

baš sam malo računao na tu količinu samo da skine 10000 sa aska do 5,5Kn smanjio bi si prosjek za skoro 10Kn ako je stjecao po nominali 🙂

A koliko bi tek smanjio gubitak da umjesto po asku okine po bidu?

Obzirom na moju odokativnu procjenu trenutne i buduće vrijednosti vaše omiljene uzdanice.

čovjek je investitor, ima ga i ovdje
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=BLJE-R-A

slijedi nam precesija



jel se zna tko traži stečaj?

ministarstvo financija navodno
radi desetk milijuna kuna duga prema državi zbog neplaćenih poreza
ali ide se na nagodbu i na obrocu otplata
ako se dogovore stecaj se povlaci

[/quote]

DTTC d.o.o. Consulting i revizija Varaždin
Revizijsko izvješće o financijskom izvještaju HELIOS FAROS d.d. Stari Grad, od strane 1 do 26
Dubrovnik, travanj 2011. godine
str. 24
"..Validus d.d. Varaždin, kao večinski vlasnik Društva vodi sudski postupak za naplatu .tete od Republike Hrvatske u novo utvrnenom tu.benom iznosu od 39.491.004,56 kuna (postavljeno po.etno 50.129.472 kuna) zbog direktne i indirektne .tete u svezi prognanika i izbjeglica u razdoblju od 1991. do 2000. godine u Hotelu Helios d.d. Stari Grad. Pregovori da se tu.ba povu.e u zamjenu da se kod dru.tva Helios Faros d.d. Stari Grad obavi dokapitalizacija pretvaranjem potra.ivanja koja ima Vlada RH s osnova pla.enih jamstava u ime i za ra.un Helios Faros kreditoru Privrednoj banci d.d. Zagreb i HBOR-u su u stanju mirovanja…"

New Report

Close