VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@gordy
po vašem zadnjem pisanju ne da se zaključiti dali ste nadalje in ili ste od nedavno (možda od danas…) out… no, to nije uopće bitno… svatko ulazi/izlazi iz svakog posla/ulaganja itd. … kad mu se učini zgodnije…
nadovezno na vaše gore navedeno citiram : "… bez obzira na dogovore dug treba Raifici vratit…" mislim da RBA svoja potraživanja može samo još sutra prijaviti Stanku Mlakaru… pa možda ipak uspije dio ili sva potraživanja iz stečajne mase Plurisa naplatiti… naravno, ponavljam prethodno navedeno je samo moje mišljenje, ali… pročitajte si dio ove donje javne obavijesti bivše Uprave VLDS-a, HANFI i ZSE… pa vam možda neke stvari budu jasnije… tj. koliki je zapravo direktan vlastiti dug VLDS-a po osnovi blokade računa tada bio… ok, narastao je za zatezne kamate te sada sa istima, nakon cca 1,5 god možda cca iznosi 11.500.000 -12.000.000 kn…
Validus d.d.
KLASA: UP/I – 451-04/10-27/3
UR. BROJ: 326-321/10-3
Varaždin, 6. svibnja 2010.g.
HANFA
MIRAMARSKA 24B
10 000 ZAGREB
ZAGREBAČKA BURZA
IVANA LUČIĆA 2A
10 000 ZAGREB
Poštovani,
obavještavamo vas o slijededim činjenicama:
Račun Društva blokiran je u sveukupnom iznosu od 109.532.411,80 Kn, od čega 11.196.555,82 Kn otpada na dugovanja koja Validus d.d. duguje kao glavni dužnik (banke 10.858.226,63 kn i ostali vjerovnici 338.329,19 kn), dok je za iznos od 98.230.554,75 Kn društvo Validus d.d. Validus blokirano s osnova jamstva ili sudužništva (banke 97.587.058,83 kn i ostali vjerovnici 643.495,92 kn).
Napomena: za vrijeme trajanja blokade prodajom dijela imovine dug se smanjio za iznos od 2.518.935 kn.
… "

danas se ništa ne komentira al je na bidu neka gužva, šta bi to moglo bit

slijedi nam precesija


danas se ništa ne komentira al je na bidu neka gužva, šta bi to moglo bit

Goldman Sachs kaže buy…. [lol]

http://bernews.com/2012/01/analysts-buy-rating-for-validus/

Tolko’ sam mogao iskopati….

doobra



danas se ništa ne komentira al je na bidu neka gužva, šta bi to moglo bit

Goldman Sachs kaže buy…. [lol]

http://bernews.com/2012/01/analysts-buy-rating-for-validus/

Tolko’ sam mogao iskopati….

[/quote]
[lol]

@zzizi
Još sam unutra i neću uskoro van. Ne sve do tada dok nebudemo imali potpunu i jasnu sliku tog našeg validusa.Dok svi kosturi ispadnu iz ormara i dok ne saznamo koliko imovine ima vlds koja nije založena (jer smo nedavno saznali da nije sva imovina pod hipotekama).Očito je da u stečaj neće,a neće se ni na dražbama prodat(očito).Dobro si rekao u jednom postu da će banke spašavajući sebe usput i nas spasit.
To što sam napisala da će se Rajfica kad tad morat naplatit pa to je istina,sve banke će se morat naplatit.Kežmana sam povezala sa time i prodajom Vabe ali to su sve samo razmišljanja na "glas" kad službene informacije nema ni za lijek.Jedva čekam da se Pluris riješi,onda ćemo sve znat,mislim da se svi potajno nadamo da će HBOR biti TOP 1 svi znamo što bi to značilo.


@zzizi
Još sam unutra i neću uskoro van. Ne sve do tada dok nebudemo imali potpunu i jasnu sliku tog našeg validusa.Dok svi kosturi ispadnu iz ormara i dok ne saznamo koliko imovine ima vlds koja nije založena (jer smo nedavno saznali da nije sva imovina pod hipotekama).Očito je da u stečaj neće,a neće se ni na dražbama prodat(očito).Dobro si rekao u jednom postu da će banke spašavajući sebe usput i nas spasit.
To što sam napisala da će se Rajfica kad tad morat naplatit pa to je istina,sve banke će se morat naplatit.Kežmana sam povezala sa time i prodajom Vabe ali to su sve samo razmišljanja na "glas" kad službene informacije nema ni za lijek.Jedva čekam da se Pluris riješi,onda ćemo sve znat,mislim da se svi potajno nadamo da će HBOR biti TOP 1 svi znamo što bi to značilo.

V/ Pozivaju se razlučni i izlučni vjerovnici da pismeno obavijeste stečajnog upravitelja na adresu iz točke III/ ovog rješenja o postojanju svojih razlučnih i izlučnih prava i to u dva primjerka u roku od 30 dana od dana objave oglasa u Narodnim novinama ( čl. 54. st. 4. u svezi s čl. 173.st. 4. do 6. SZ-a).

VI/ Ročište vjerovnika na kojem će se ispitati prijavljene tražbine vjerovnika (ispitno ročište), određuje se za dan

28. ožujka 2012. godine u 09,00 sati
kod ovog suda Braće Radića 2/II kat, Varaždin

VII/ Ročište vjerovnika (izvještajno ročište) na kojem će se na temelju izvješća stečajnog upravitelja odlučivati o daljnjem tijeku ovog postupka održati će se odmah na istom mjestu nakon ispitnog ročišta određenog pod točkom VI/ ovog rješenja

To je datum do kada su hbor-ove dionice blokane. Tek iza toga može se upisati.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@Alabama
jest… sve stoji… ali sam znaš da ti, ja i xy ostalih (mali i veliki…) smo in… zbog ovog… i još ponekih (nekima nejasnih…) stvari i činjenica… :
VLDS: SUBJEKT PLURIS d.d. "u stečaju"
PRAVNI ODNOSI
U postupku odvajanja s preuzimanjem (čl.550 r. ZTD-a), skupštinskom odlukom od 31.08.2009. odobren je Ugovor o podjeli društva PLURIS d.d., Varaždin, Anina ulica 2, upisano u registar Trgovačkog suda u Varaždinu pod brojem MBS: 080144704, kao društva koje se dijeli s preuzimanjem društava koja već postoje i to STOG d.o.o., Varaždin, Anina 2, upisano u registar trgovačkog suda u Varaždinu pod brojem MBS: 070088524, WEISSBARTH I PARTNERI d.o.o., Varaždin, Anina 2, upisano u registar Trgovačkog suda u Varaždinu pod brojem MBS: 070088469, i FIMA ALFA d.o.o., Varaždin, Stanka Vraza 25, upisano u registar Trgovačkog suda u Varaždinu pod brojem MBS: 070089121, kao društva preuzimatelja. a nadovezno na ovo SUBJEKT PLURIS d.d. "u stečaju" OSTALI PODACI Upozoravaju se, temeljem čl. 542. st. 1. Zakona o trgovačkim društvima, vjerovnici društava koja sudjeluju u pripajanju da imaju pravo tražiti osiguranje svojih tražbina ako se u tu svrhu jave u roku od šest mjeseci od objave upisa pripajanja u sudski registar u koji je upisano društvo čiji su vjerovnici, ali ne mogu tražiti da im se tražbine podmire.
Upozoravaju se, temeljem čl. 550.o st. 2. ZTD-a vjerovnici društva koje se dijeli da imaju pravo tražiti osiguranje svojih tražbina u roku od šest mjeseci od objave upisa podjele u sudski registar. itd.itd. …
npr. ZAKON O OBVEZNIM ODNOSIMA tj. ODNOS VJEROVNIKA I JAMCA…

[lol]
btw: koliko puta moram ponavljati… zašto se nitko ne pita zbog čega su, od svih dražbi od neki dan…dražbe skoro pa cijele imovine VLDS-a … u samo nekoliko sati isparile "samo"(izuzev, čini mi se cca 9000 kom VART-a)trezorkse dionice VLDS-a te niti jedna druga… čak niti jedna VABE po diskontu od preko 30%… ajd, neka sada/sutra netko ponovo kupi 40-50.000 kom VLDS u tzv. nekoliko sati po prosjećnoj cijeni od cca 7 kn… ako je to u stanju… mislim da je to ponovno mission imposible… zašto… znat će mnogi uskoro… naravno prethodno navedeno je samo moje osobno mišljenje..

@zizi
Ja sam samo htio reći da HBOR nije zaboravio svoja prava, a nema namjeru ni otpisati dugove…..ni plurisu ni validusu. Da li će se upisati, kada se za to stvore pravne mogućnosti? Hoće, ne brini.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@zizi

Ja sam samo htio reći da HBOR nije zaboravio svoja prava, a nema namjeru ni otpisati dugove…..ni plurisu ni validusu. Da li će se upisati, kada se za to stvore pravne mogućnosti? Hoće, ne brini.

znam/pretpostavljam da hoće… ali isto tako znam/pretpostavljam… da zbog xy stvari… HBOR, zbog Plurisovog duga u svezi dokapitalizacije… itd. ili sl. …, u nekoj pravnoj konačnici… ne bi smio/pretpostavljam položiti pravo na niti mikro cm/2 VLDS imovine…

@zizi
Grijesi nelegalne dokapitalizacije obično se iskupljuju legalnom dokapitalizacijom.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@zizi

Grijesi nelegalne dokapitalizacije obično se iskupljuju legalnom dokapitalizacijom.

pa naravno… posebice kad dokapitalizator na svaku svoju 1 uloženu kunu dobiva 1 kunu tzv. HBOR povratnog poticaja… radi gospodarskog razvoja.. veni, vidi, vici… povijest Pletera znamo… , a dan danas u djelomičnom svojstvu VLDS-a nadalje postoji… [lol] [thumbsup]
http://www.hbor.hr/Default.aspx?art=1651&sec=1685&dm=2 [rolleyes]

nitko neda 😀
ni za burek! 🙂

slijedi nam precesija

New Report

Close