VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala na odgovoru, al mogla se i uprava očitovat šta su dogovorili ili je ovo druga ingra


Hvala na odgovoru, al mogla se i uprava očitovat šta su dogovorili ili je ovo druga ingra

Uprava? Pa budimo iskreni…..bar sam ja stekao taj dojam da upravu mjenjaju kao čarape. Ne kontaktiram sa upravom (a i jaka im uprava od jednog člana) jer istu je postavio tko? Ima li on zakonsko pravo da više postavlja upravu? Zašto se ne sazove gl. skupština društva i utvrdi vlasnička struktura?
Žalosno je da bitne stvari saznajem od odvjetnika, ne od uprave. Žalosno je da se presude drže po ladicama par mjeseci, a meni se govori da je sve o.k. a ja magarac samo kupujem. Nasadili su me zadnji puta, kada sam nadokupio 20000 kom……..a drugi dan izađe rješenje o ovrsi……2 mjeseca staro. Ima još toga….ali neka……neki su uspjeli otići (pobjeći) iz vlds, predhodno napravivši nepopravljivu štetu za društvo. Pa zar oni misle da sam ja stupidan i da će se izvući. Neće. Neki su u zatvoru……a za neke ću se potruditi da tamo završe. Znam da i oni ovo čitaju……i da me vole baš kao i svi vi u vlds koji mislite da je Alabama kriv za cijenu dionice.
U najgorem slučaju, ostati će sigurno nešto od vlds. Bio bih lud da to ostavim…..kako vi kažete "upravi" ili Beljanu. O sutrašnjem danu ovisi i njihova sudbina……bude li rasprodaje šaljem im uskok u utorak.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Da banke uđu u vlasništvo je toliko normalna i logična stvar da bi sve drugo bilo abnormalno.
Pa nemogu se ponašat ko pijani ruski milijarderi,naročito ne HBOR. Ako su dali lovu ,pa neće to sad valjda spušit? To je njihovo ulaganje ,tu lovu si moraju povratit nazad i ne samo ulog nego i kamate jer zbog njih i daju kredite.Ako HBOR nemože nać strateškog partnera pa ko onda može? Mislim da bi probleme Validusa riješili u 2 poštena sastanka da žele.Mi laici vidimo riješenja pa onda će valjda i vrli bankarski stručnjaci.
Moguće je da ima želje za rješavanjem tog problema čim se otvorio stečaj plurisa za dug od 1600 kn.Da su ga htjeli stopirat mogli su.

Kad sam doznala da je Beljan šogor od Kutlea pao mi je mrak na oči.Ne dati da se Vaba proda po 70 nego po 52 kn je sve samo ne čista radnja.Ako im opet prođe i ova makonacija sutra ,onda ih stvarno treba strpati u zatvor po mogučnosti zauvijek.Jer evo Kutlea su izgleda prebrzo pustili na slobodu pa opet vlada preko svojih krakova.

@sveps
ako vas doista zanima prvi, drugi ili treće ligaški možebitan… odmah promptni ili ne promptni odgovor… predažem vam da sutra ujutro u 9:00 sati nazovete ili posjetite:
InterCapital vrijednosni papiri d.o.o.
Masarykova 1
10000 Zagreb
tel: 01 4825 890, 4825 892, 4825 894
jedan od uvijek vrlo ljubaznih operatera, možda vam odmah, a možda tek nakon konzultacija… odgovori na pitanje… po kojoj su formuli i pravnim osnovama izračunali da je dionica VABE…
a naravno samo po osnovu njihovog mišljenja… na dan 20.02.2011 vrijedila 52,82 kn… a ne po javnom i službenom tromjesečnom prosjeku ZSE 80,74 KN…?? Jest, možda sutra zbog toga bude iznenada odgođena dražba, jer možda već netko isto izračunao i stopirao ili sl. … pa će možda biti sve zataškano, ako je bilo možebitnih slučajnih ili inih nepravilnosti prilikom izračuna mišljenja vrijednosti cijene VABE…. No, mišljenja sam, da nije samo došlo do tzv. možebitne greške prilikom izračuna cijene VABE, već i kod cijene trezorskih dionica VLDS-a… za koje je Interkapital, naravno ponovo po osnovi mišljenja… za dan 20.02.2011… ustvrdio cijenu od 6,74 kn po dionici, a na službenim stranicama ZSE se da isčitati da je VLDS tada po osnovi tromjesečnog prosjeka vrijedio 9,85 KN
kako god da bilo… nakon objave dražbi…. tj. od 09.01.2012…. isparile su možda sve ili min. cca 2/3 trezorskih dionica VLDS-a, jer istih više nema među TOP 10, a TOP 10 ih ima cca 18.500 kom… tj. nakon 09.01. kupljeno/prodano je 110561 kom VLDS po prosječnoj cijeni od 5,86 kn… tko je profitirao? kupci ili prodavači?… ako je INTERKAPITAL možebitno greškom krivo izračunao cijenu VLDS… tko će koga tužit ili tražit možebitnu pravdu… naknadnu štete… kupci ili prodavači…?



Hvala na odgovoru, al mogla se i uprava očitovat šta su dogovorili ili je ovo druga ingra

Uprava? Pa budimo iskreni…..bar sam ja stekao taj dojam da upravu mjenjaju kao čarape. Ne kontaktiram sa upravom (a i jaka im uprava od jednog člana) jer istu je postavio tko? Ima li on zakonsko pravo da više postavlja upravu? Zašto se ne sazove gl. skupština društva i utvrdi vlasnička struktura?
Žalosno je da bitne stvari saznajem od odvjetnika, ne od uprave. Žalosno je da se presude drže po ladicama par mjeseci, a meni se govori da je sve o.k. a ja magarac samo kupujem. Nasadili su me zadnji puta, kada sam nadokupio 20000 kom……..a drugi dan izađe rješenje o ovrsi……2 mjeseca staro. Ima još toga….ali neka……neki su uspjeli otići (pobjeći) iz vlds, predhodno napravivši nepopravljivu štetu za društvo. Pa zar oni misle da sam ja stupidan i da će se izvući. Neće. Neki su u zatvoru……a za neke ću se potruditi da tamo završe. Znam da i oni ovo čitaju……i da me vole baš kao i svi vi u vlds koji mislite da je Alabama kriv za cijenu dionice.
U najgorem slučaju, ostati će sigurno nešto od vlds. Bio bih lud da to ostavim…..kako vi kažete "upravi" ili Beljanu. O sutrašnjem danu ovisi i njihova sudbina……bude li rasprodaje šaljem im uskok u utorak.
[/quote]
Konačno da si shvatio da bez tebe nemogu puno muljat osim ako nisu zaključili da si nekakav šonjo pa im nije bitno što si 3 dioničar u VLDS.Sad ovo što si napisao i ja se malo zapitam da u današnje vrijeme Remetica nije se igrat sa takvima jer uskok jedva čeka prave prijave pogotovo u gospodarskom kriminalu jer dobivaju na rejtingu a imaju svijedoka koji nije glup i nešto se kuži o VLDS.Ja da sam 3 dioničar sa toliko dionica zahtijevao bih određene inf.a ne da rade njih par tajno i kako im odgovara,ako nežele surađivat postoje odvjetnici i ostale službe.Toliku količinu imaš a nitko te neferma nizašto?Ja se ove dionice neću ostavit bez obzira na ishod ročišta budućih ili sutrašnjih,jednostavno vijerujem u ovu dionicu.Moraš biti kao N.B iz Korfa on im nije dao disat ipak je on 4 dioničar tamo.Skupština bi bila pravo riješenje za nas male dioničare..e sad..

@zizi
Sve to stoji. Pa čemu je služio onaj H nalog od 4x kn. na BPBA-R-A (vaba banka)?
Već sutra iza 10h biti će jasno da li će dražbe biti ili neće……ako će biti kupovanja na vabi……znači dražbe će biti i namještena je po nižoj cijeni za nekoga. Pa gospodo, izvolite….muljajte dok možete……g. xy je u vijesniku poručio svojim upravama da ih promatra….ja sam se na vlds napromatrao uprava…….vrijeme je za djelovanje. Godinu dana mi je trebalo da shvatim šta su radili 20 godina od kuponske privatizacije pa nadalje. Kronologija je tu (u podebljem fasciklu) i ja sam spreman……..da li ste i vi?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@Alabama
jesam… sutra ujutro u 8:30 tako i tako ide moje prethodno navedeno pitanje:
1. direktoru/ici tržištu kapitala ZSE
2. HANFI
cc: Interkapitalu…
btw. malo sam ljut sam na sebe što nisam odmah, a tek danas… igrom slučaja…
išao računat/provjerit točnost dražbovnih cijena koje je Interkapital – naravno po nekom očito njihovom xy mišljenju, formuli i matematici, izračunao…

@zizi
Pod spremnost sam mislio na Gilića, Beljana , Bubala, Banožića. Ali hvala u svakom slučaju. Kako god bilo, znam da će nas ubrzo pozvati u Varaždin, jer bez nas sami više nemogu.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@Alabama
Interkapital i xy-loni… već od prekjučer zna/ju dali ima ili nema ponuda za VABU… a čija možebitna dražba ne ide putem redovnog trgovanja ZSE…naime:

1.3. NAČIN I UVJETI PRODAJE
"…Ponudu u ime i za račun ponuditelja podnosi ovlašteno investicijsko društvo koje zastupa ponuditelja. Ponude se podnoseINTERKAPITALU na dan 30. siječnja 2012. od 8:00 sati do zaključno 16:00 sati, na za to propisanom obrascu – nalog za kupnju (dalje: Obrazac ponude), koji je sastavni dio ovog Poziva (Prilogu 1) i uz priloženu dokumentaciju u skladu sa uvjetima ovog Poziva, putem elektroničke pošte, na adresu ovrhe@intercapital.hr …"

1.4. NAMIRA TRANSAKCIJA
"…Kupac ili investicijsko društvo koje zastupa kupca obvezni su novčani iznos potreban za kupnju dionica, te trošak brokerske provizije ukoliko kupca zastupa INTERKAPITAL, uplatiti na račun za posebne namjene INTERKAPITAL broj 2360000-1300057276 u Zagrebačkoj banci d.d. Zagreb s pozivom na broj (OIB) pri čemu novčani iznos potreban za kupnju mora biti vidljiv na računu INTERKAPITALA najkasnije do 27. siječnja 2012. godine u 23:59 sati. Ukoliko uplata ne bude vidljiva do prethodno spomenutog trenutka, smatrati de se da takva ponuda nije niti podnesena i označit de se kao nevažeća…"

slučajno ili ne… ima li neka "bivša" ili možda nadalje tajna veza…
http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/23975/Nastaje-najveca-brokerska-kuca-u-Hrvatskoj.html


slučajno ili ne… ima li neka "bivša" ili možda nadalje tajna veza…
http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/23975/Nastaje-najveca-brokerska-kuca-u-Hrvatskoj.html


Na validusu ništa nije slučajno. Sve je smišljeno,precizno ,namjerno uništavanje.

New Report

Close