Vlada uvodi natpise i na ćirilici u najmanje 20 općina?

Naslovnica Forum Komentari članaka Vlada uvodi natpise i na ćirilici u najmanje 20 općina?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

нека си купе речник aко не разумију Хрватски.

Jutros sam primio mail iz Kine na Hrvatskom jeziku i pisan latinicom , nude mojoj tvrtki svoje proizvode…

.

Ovo je odlicna vijest.Uveo bi ovo u svim gradovima Hrvatske,ne samno u ovih 20tak.Ovo bi mogla biti jos jedna od mjera nase Vlade u poticanju gospodarstva i rastu BDP.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

ne znam zasto bi to bio problem.
to su samo natpisi.
ako mozemo imati natpise na drugim jezicima, mozemo i cirilicne. Ako nam ne smeta engleski u svakodnevnom govoru, a Englezima ni traga, zasto ne bi mogli imati i koji natpis na pismu ljudi koji zive s nama!?

…znam madjarski je jezik, a cirilica pismo, ali to nema veze
ljudi su tu i imaju pravo, na kraju krajeva, mi smo im dali to pravo

pa jeste li vi normalni ministre ili samo još mamurni

branaa, da to bi bio veliki problem a vi ste izgleda jako mladi ili stariji zaboravljivi ili vam samo to paše i odgovara

pepe7

Na svim uredima vlade i druge državne uprave od ministarstava do najmanje općine u donjoj pripizdini treba uvesti napise na najmanje tri jezika, materinom bosanskom, tradicionalnom kineskom i hindu jeziku. U Hrvatistanu ima više bosanđerosa i kineza nego srba-šajkačoida

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

tomo, ne mozemo jedno govoriti a drugo raditi.
Ne ide to
Dali smo im to pravo i ne mozemo ga osporavati nikome, ili cemo imati velikih problema.
Siguran sam da Vi to znate bolje od mene.

Imam tocno toliko godina da provedem vise od pola zivota u OS RH…kao obicni ali ponosni pjesak.
Ne znam kako bi mi uvodjenje dvojezicnih natpisa odgovaralo ili pasalo, jer jedva citam i latinicu…samo kazem – Ako mogu svi, onda moraju moci i oni.
Nismo se ni s Talijanima ni Madjarima uvijek slagali pa…

@brana, vladavina Talijana ili Mađara nije vladavina manjina.I zašto cijeli poslovni svijet nije uveo ćirilicu, kad ju toliko braniš, hebo te Ćiro

Jutros sam primio mail iz Kine na Hrvatskom jeziku i pisan latinicom , nude mojoj tvrtki svoje proizvode…

@Pero7, i kako im kaniš odgovoriti, na ćirilici?

Pero 7
Jutros sam primio mail iz Kine na Hrvatskom jeziku i pisan latinicom , nude mojoj tvrtki svoje proizvode…

dionis
@Pero7, i kako im kaniš odgovoriti, na ćirilici?

Ne.

Odgovoriti ću im na latinici i engleskom (“da me ceo svet razume”)

.

Nije čirilica nikom ništa kriva, dapače jezik i pismo su bogatstvo

http://hr.wikipedia.org/wiki/%C4%86irilica

New Report

Close