Vlada će plaćati 2/3 kamata za kupnju novog stana

Naslovnica Forum Komentari članaka Vlada će plaćati 2/3 kamata za kupnju novog stana

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

jel zna netko od autora gornjih redaka što znači subvencija????

Stvarno, da li ce ova drzava napokon donositi jasne transparentne zakone.
Ja sam kupio stan. Nikakve olaksice nisam imao.
samo jedan primjer; podigao sam 65 000 eur-a u CHF., a sada sam duzan , nakon cca 4 g 81 000 Eur-a ( kamata, tecajna razlika)
Pitam ja ovu Vladu; gdje to jos ima, da kada nesto kupujete, da niste stali iza malog covjeka koji puni budzet – kako je moguce da je dozvolila i da dozvoljava da nesto sto je kostalo 100 sada kosta 150…

Nema smisla…., ja vama nista vise ne vjerujem…..

Subvencija (engl. subsidy, subvention, njem. Subvention) je oblik financijske pomoći koju država daje ustanovama i gospodarstvenicima (poticanje proizvodnje, zaštita standarda stanovništva) za strogo određenu namjenu. Ovisno o svrsi razlikuje se velik broj subvencija: prema trajnosti (stalne i povremene), prema vrsti organizacije/korisnika (privrednim i neprivrednim organizacijama), prema izvoru sredstava (iz budžeta, iz različitih fondova), prema namjeni (dotacije, regresi, premije za cijene pod društvenom kontrolom, izvozne premije, razvojne premije, porezne olakšice, oslobađanje poduzeća od plaćanja poreza, doprinosa, carina i sl.). Subvencije su svojevrsni instrumenti ekonomske i socijalne politike.

u ovim mjerama nema ekonomije ili ekonomske opravdanosti a najmanje socijalne politike
problem je što se štiti pograšna strana na pogrešan naćin
potrebno je bilo uvesti porez i to značajan na mrtvi kapital (izgrađene a neprodane stanove koji imaju nerealnu cijenu odnosno vrijednost a sve zbog tog što su investitori u sprezi sa bankama pumpali cijene u kalkulacijama da bi mogli u startu izvlaćiti novac iz kredita i ulagati dalje i stvoriti hiperprodukciju u tom segmentu a trpila je kvaliteta proizvoda njegova gotovost itd) tako da se prisile banke i proizvođaći da isto stave na tržište po tržišnim cijenama (sad pitaj a znali ko što su to tržišne cijene pa si sve rekao o sebi kosi i štosi) a moguće gubitke ili loše bilanse namire od dobiti koju koju su več davno pospremili u vanjskim bankama
ovako se teret i rizik prebacuje na građane i guši tržišno natjecanje a pogoduje špekulantima

ministrice financija Dalić
lupite šakom od sto i recite dosta sad ja ja pričam popijać odi mi donesi kavu ti Ma… idi iskopiraj u prizemlje ove papire
10 s šutite i ostale gledajte odreda u oći mirno ali čvrsto
mirno i tihim glasom im saopćite za poćetak čemo staviti porez na sve nekretnine trenutno a prvenstveno na one novoizgrađene a neprodane jeg to je zamrznuti kapital koji koči tržište i tržišno natjecanje dok je tako neće biti nove gradnje i investiranja ko nebude plaćao ovrha nekretnina pa čemo mi dati na tržište po tržišnoj cijeni koju tržište želi platiti
osim onih koje su u funkciji stanovanja i rada jer iz njih dobijamo prinos kroz drruge oblike najam plaćanja itd.
PDV če biti 24% neka se izvole preraćunati i izraćunati uklopiti cijenama maržama i očekivanim dobitima
za danas je to sve idemo raditi gospđa premijerka če to na presici u podne objaviti manimo se ispraznih sastanaka pregovora mismo vlada i mi vladamo
kao struci jasnovam je da su to dva ekonomski opravdana i moguća poteza koja donose korist

ministrice financija Dalić
sad nemojte šakom lupiti od sto nego otvorenom rukom oli dlanom i to po dokuumentima od prošle sjednice i pomaknite ih u stranu (uz komentar pošto smo ovo odradili idemo dalje) napravite prostor ispred sebe za nova dokumenta
popijaća upitajte što čeka što ne ide po kavu ( upozorite ga da ovaj put pazi da vam donese kavu u koju neče pljnuti jer če izgubiti posao ) a Ma…. uputite da ovaj put kad kopira vodi računa da aparat može obostrano kopirat i da sa popijaćom ne klaffra gluposti na stubištu kao i da kopira samo jedan primjerak za pisarnicu a ne dva i za HUP jer će izgubiti posao
kada se navedena gospoda udalje mirnm i tihim glasom saopćite da je napravljen kratki plan puustroja HRT na naćin da če 1 program biti državni progtam sa vjetima reg. događanjima i obrazovnim informacijama i financiran iz proraćuna 2 program sport zabava i sve drugo isto če biti državni program ali če se morati sam financirati iz svog poslovanja i da normalno ukida se predplata
sve ostalo resursi HRT na ržište u najam koncesiju i sredstva u proračun čifa 1 programa imenuje vlada jer ga i plaća 2 program javni natječaj
HPB če biti dokapitalizirana i u večinskom vlasništvu države (to čemo sa rohatinskim s dogovoriti) vjerovatno čemo kapitalne resurse HBOR-a (ne ljudske) utopiti u efektivu HPB o tom više na sljedečoj sjednici tržište kapitala je hirovito teško se dogovaramo država mora imati svoju baku kroz koju može plasirati i socijalne programe možda i plaće državnih uposlenika itd.
predsjedica vlade če sve to objaviti u večernjem dnevniku da narod kad ode na spavanje ode sa spoznajom da vlada vlad a ne bavi se sluganstvom bjelosvjetskom hoštopleraju

Ministrice Dalić jeste dobro i zdravi (nisu Vas došli glave pa Vas pretvorili u knjigovođu zbog onih kava i kopiranja) viste ministrica financija RH čekamo (kljućevi blagajne i odgovornost za isto su kod Vas) vijesti o promjenama i mjerama od Vas i vašeg resora (jer su bitne za bilo kakav ozbiljniji pomak na tržištu kapitala i ulaganja)

New Report

Close