Virtualna zajednica

Naslovnica Forum Razno Ležerno… Virtualna zajednica


-…….Kao ovdi nova vidin da sedam veličanstvenih nije izdržalo….
….valjda ih sezona tako umara….l noć [cry]

Nije to "sedam veličanstvenih" nego "sedmorica mladih"
[wink]
E, baš me neka "flora" ubila pa sam zaspal

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Evo i moje cigle u zidu:
Moj vlak kreće, baby
Odlazak bez rastanka, mračni ponoćni vlak neugodnog mirisa i pogled u crnu kutiju naše ljubavi. Je li sve zabilježeno?
*
«Život se premotava samo naprijed», rekla si.
«Ohhh, kako bi život bio savršen kad bi imao backwards funkciju i kad bismo ponovo mogli odigrati neke scene i uloge. Ja bih ponavljala samo one sretne… dok me čvrsto držiš i grliš poput one davne u kojoj sam izgledala kao Movie Star iz sredine prošlog stoljeća…proljetni pejzaž, svilena marama oko mog vrata lelujala se na vjetru… filmski klasici, žanr melodrama….»
«Dam se kladiti da znam što bi ti želio ponovo odigrati!»
«Ne odgovaraš?»
«Zar te ne zanima mogu li pogoditi scene koje bi ti želio ponovo odigrati?»
**
Moj vlak kreće, baby. Svijeća se gasi. Nemamo vremena lijepiti i popravljati istrošene filmove pobrkanih kadrova. Samo bez previše pompe i ispraznih fraza. Za patetiku sam i sâm dovoljan. Neka finale bude kao i život: skroman. Sjedalo do prozora me je rijetko zapalo. Vlak vozi me kući.
Mnogi moji prijatelji već su tamo. Mjesto me čeka. I mir čempresa.

Evo jedne aktualne….za Čobankovića
[wink]

Mlinar v krčmi

Žena išla v melin, nesla vreče,
mlinar pak jo dzodi požegeče.

Naj me, dragi mlinar, žegetati,
kaj mi nebo fertof ves meljnati.

Mlinar ono jemle kaj ga nejde,
zato pak mu se bez hasna prejde.

Mlinar hodi se okoli šanca,
zabil je na kolo deti lanca.

Mlinar ljubi snehe i devojke
rajši nek bi trdil v kompu spojke.

Gazda dene na vreče zlamenje,
mlinar pak potvarja se kamenje.

Mlinar f krčmi navek halaburi,
a vu kompu voda več brburi.

Mlinar f krčmi pije, halaburi,
melin pak vu vodi navek šlafuri.

Mlinar ne za drugo kaj ga škropil,
vezda mo se bode melin ftopil.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Evo jedne aktualne….za Čobankovića

Mlinar v krčmi

Žena išla v melin, nesla vreče,
mlinar pak jo dzodi požegeče.

Naj me, dragi mlinar, žegetati,
kaj mi nebo fertof ves meljnati.

Mlinar ono jemle kaj ga nejde,
zato pak mu se bez hasna prejde.

Mlinar hodi se okoli šanca,
zabil je na kolo deti lanca.

Mlinar ljubi snehe i devojke
rajši nek bi trdil v kompu spojke.

Gazda dene na vreče zlamenje,
mlinar pak potvarja se kamenje.

Mlinar f krčmi navek halaburi,
a vu kompu voda več brburi.

Mlinar f krčmi pije, halaburi,
melin pak vu vodi navek šlafuri.

Mlinar ne za drugo kaj ga škropil,
vezda mo se bode melin ftopil.

Da se nadovežem …mislim poruci Čobankoviću !

"Brižni ljudi kat smi;
saki štupido da njin naudi
i saka nova gnjida
da njin zapovida !!!

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

MiniBar, nisam još ponorel al ak ne otpeljam na morje, vsaku vuru sam vse bližje.
Bumo vidli kaj nam Vlada veli denes, pisal je netko. Al kaj bu velila, gruntam si ja? Oni sve lehko zrihtaju da nam bu zanavek zemla kak baba v pustoj hiži. Od njih sirota nigdar ne bu imela niš. Kaj će nam polja, kaj će nam sela i gradi kad v njima človek kak cucak gladan spi?
Dobro si rekel, mlinar je v birtiji vesel, peva i ruži pa grem i ja…morti me pajdaši pozabili nisu..

Brbljavac me naučio muku, fanatik snošljivosti a okrutnik dobroti.
Čudno, ni prema jednome ne osjećam nikakve zahvalnosti…

Khalil Gibran


jako su ga dobro naucili samo na njima tone koristi taj ucenik
pofuk


MiniBar, nisam još ponorel al ak ne otpeljam na morje, vsaku vuru sam vse bližje.
Bumo vidli kaj nam Vlada veli denes, pisal je netko. Al kaj bu velila, gruntam si ja? Oni sve lehko zrihtaju da nam bu zanavek zemla kak baba v pustoj hiži. Od njih sirota nigdar ne bu imela niš. Kaj će nam polja, kaj će nam sela i gradi kad v njima človek kak cucak gladan spi?
Dobro si rekel, mlinar je v birtiji vesel, peva i ruži pa grem i ja…morti me pajdaši pozabili nisu..

Nema straha dok Jaca posudu na ruke opere.
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

…….ah……….
joj kaj me glava boli
pofuk
nisam ni pito
jutro
kak ste Vi?



MiniBar, nisam još ponorel al ak ne otpeljam na morje, vsaku vuru sam vse bližje.
Bumo vidli kaj nam Vlada veli denes, pisal je netko. Al kaj bu velila, gruntam si ja? Oni sve lehko zrihtaju da nam bu zanavek zemla kak baba v pustoj hiži. Od njih sirota nigdar ne bu imela niš. Kaj će nam polja, kaj će nam sela i gradi kad v njima človek kak cucak gladan spi?
Dobro si rekel, mlinar je v birtiji vesel, peva i ruži pa grem i ja…morti me pajdaši pozabili nisu..

Nema straha dok Jaca posudu na ruke opere.
[wink]
[/quote]
pa covjece ja vec drugi dan za redom perem sudje i ne samo da mi nikaj na pamet ni palo nego imam dojam da sam dobio reumu,nazeble mi ruke
pofuk
nis probal bum jos neko vreme ici tom znanstvenom metodom ali mi se sve cini da bum dobil na capama plivace kozice ko njufaundler



MiniBar, nisam još ponorel al ak ne otpeljam na morje, vsaku vuru sam vse bližje.
Bumo vidli kaj nam Vlada veli denes, pisal je netko. Al kaj bu velila, gruntam si ja? Oni sve lehko zrihtaju da nam bu zanavek zemla kak baba v pustoj hiži. Od njih sirota nigdar ne bu imela niš. Kaj će nam polja, kaj će nam sela i gradi kad v njima človek kak cucak gladan spi?
Dobro si rekel, mlinar je v birtiji vesel, peva i ruži pa grem i ja…morti me pajdaši pozabili nisu..

Nema straha dok Jaca posudu na ruke opere.
[wink]
[/quote]

Evo jedne prigodne [lol]
Vaš link

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

@Mare
Jadranka suđe peraše

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

..dajte ljudi , pa ima žena posla..
http://www.youtube.com/watch?v=cYqpUNHDo2w&feature=PlayList&p=44CD300780965F12&index=10 [rolleyes]




Prijavak sledi: ajmo….
Bakica…………
Bećarina………
Karla………….
Luđak…………
Mare………….tu sam.
Minibar……….. nazočan, ali idem na kotu alfa-delta-bravo-sevn-bravo
Pofuk………….

[/quote]

Si vidio ko se jedino javio, ha?!?!
[/quote]

za svaki sastanak se šalju pozivnice …ja nisam dobila niš [lol] ….drugi put ak trebam biti nazočna prosim lepo na vrijeme mi javiti jer na navračam više ovde često kak prije jer nisam više dijoničarka [rolleyes]..zgubila sam interes za burzu…trenutno [undecid]

New Report

Close