Virtualna zajednica

Naslovnica Forum Razno Ležerno… Virtualna zajednica

"Sve što je veliko i lijepo na ovom svijetu rađa se iz jedne misli ili jednog osjećanja. Djela minulih dana koja danas vidimo bila su, prije nego što su izašla na vidjelo, skrivena misao u svijesti nekog čovjeka ili lijepo osjećanje u duši neke žene.
Velike revolucije, u kojima je krv potocima tekla i koje su slobodu uzdigle do božanstva, bile su drhtav san smješten među vijuge čovjeka okruženog hiljadama drugih. Strašni ratovi koji su svrgavali kraljeve i rušili kraljevstva bili su misao u glavi jednog čovjeka. Uzvišena učenja koja su mijenjala tokove ljudskog života bila su pjesničko stremljenje u duši jednog čovjeka koji se svojim genijem izdvaja iz okoline.
Nečija misao podigla je piramide, nečije osjećanje srušilo Troju, misao nečija stvorila religiju, riječ nečija zapalila aleksandrijsku biblioteku.
U tišini noći misao ti dođe u posjetu, da bi te odnijela na put slave ili u ludilo…"

a.n.

"Ljudi su naša misao i slika o njima. Mi sanjamo život i svijet. A kako možemo sačuvati svoje i tuđe snove? Drugi vide nas, mi vidimo druge, i sve se otkriva kao u šaljivoj igri sa maskama, samo što ovo nije šaljivo.
Jednom se probudimo, i pogledamo se zaprepašteno: što se to desilo s našim snovima?"

Meša Selimović "Tvrđava"


…..ah………
sta se desilo sa nasim snovima?????
…..ah…………
….ah…….
kao da smo ih prespavali pa smo sad non -stop budni ne bi li se snovi vratili a nikako da shvatimo da stvarno moramo biti životni maheri da bi budni vratili snove,,,,,,,,….
pofuk………..kisna jesen 2008.g negde izmedju neba i zemlje…..tj.negde izmedju neba i pod zemljom
pofuk


…a baš me zanima ovaj frustrirani koji dijeli jedinice…pa zar je toliko loše…

sta bi bilo loše i sta bi covek bio izfrustriran??????
mozda covek samo nema osecaj za vrednost
pofuk

Kap vode koja padne na usijano željezo, isparit će.
Ista kap, ako padne na lotosov cvijet, blistat će kao perla,
a ako padne na školjku, postat će biser.
Tako i čovjek postaje ono s čim se udružuje…

Indijski mudrac

Dobro jutroo!!
Ako je po jutru suditi,biti će ovo jako lijep dan…pa uživajte i dobro ga iskoristite. [smiley]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Kap vode koja padne na usijano željezo, isparit će.
Ista kap, ako padne na lotosov cvijet, blistat će kao perla,
a ako padne na školjku, postat će biser.
Tako i čovjek postaje ono s čim se udružuje…

Indijski mudrac


a ako padne na školjku, postat će biser.
nesto me taj indijski mudrac podsjeca na mog caleta kad mu majka prigovara sta je zapiso wc skoljku
pofuk

OBAVIJEST
PISMO PRIJATELJU
OSVRT NA TRGOVINSKI DAN
zgb o9.11. 2008.
draga bakicaa
evo javljam ti se da sam i dalje lose
proveo sam nedjelju kao i inace
zbudio sam se da oprostis tak nadrkan da bi bilo bolje da se uopce nisam zbudio
onda sam bio tako lose volje da mi je bilo sve losije
citav dan sam buljio u glupi tv jer mi je bilo stvatno lose
i sad kad na kraju dana radim osvrt na provedeni dan i skim sam proveo vrijeme nasao sam se u velikoj nedoumici
nis mi vise nije jasno
od 14 do 15 sati sam se druzio sa acom i dr.jure
oni su nesto lijepo cakulali i shvatio sam da dr.jure uvijek pobijedjuje i to mi je jasno,ali daj mi molim te odgovori zasto onaj mel gibson uvijek pobijedi…..
to mi nikak nije jasno
pa sad sam gledo na rtlu nekakv film sa njim i to po 10 ti put isti film i frajer je opet pobijedio
molim objasnjenje da li je to stvarno tak
unaprijed hvala
pofuk

p.s. da i nisam napomenuo draga Bakicaa
buduci da vjerujem kako si sentimentalno vezana za mel gibsona sumnjam da ces dati racionalno objasnjenje (do sad si sve i vise nego racionalno objasnila) pa ti predlazem da kresnes neki citat kako bih rijesio ovu za mene nepremostivu dilemu (moze neki citat gdje se mostovi spominju sto spajaju i razdvajaju ako imas)
unaprijed hvala
pofuk

PONOCNA OBAVIJEST
ovim putem Vas obavjestavam da Vam zelim svima laku noc jer idem ubit oko
pofuk

…..em ti mel gibsona
taman zahrko kad me netko zbudi…..
uzas zaboravio zgasit tv kad ono mel gibson urla ko stekli opet
pa kaj taj covek nikad ne miruje????????
pofuk

…evo nešto za pofuka…

"Najteža stvar u životu je znati koje mostove treba prijeći, a koje treba srušiti."

a.n.

…i još jedna…

"Onaj koji ne iznosi nježni cvijet svoje duše na vjetrove iskušenja,
pa ma ga i cijela spasio i prenio do kraja, tome je kao da ga nikad nije ni imao."

(Ivo Andrić)

New Report

Close