Virtualna zajednica

Naslovnica Forum Razno Ležerno… Virtualna zajednica

PAŽNJA PAŽNJA
BREAKING NEWS
oprostite sto Vas dekomidiram na ovaj nacin i vracam ponovno u surovu stvarnost ali ste mi Vi jedini istinski prijatelji
kao sto znate ja sam na odlasku na drugi svijet i skoro pa sam sve obavio samo sam zametnuo pozivni broj od drugog svijeta a htio bih ga okrenuti pa da me netko tamo doceka od mojih mnigobrojnih prijatelja
ako ima netko pozivni neka mi ga dostavi na PM a ne javno jer su mi se pocele neke kolege javljati da bi isli samnom
unaprijed hvala
pofukov duh

NAJBOLJA ESPRESO KAVA U MOM ŽIVOTU

Noćas sam učio. Zato sam jutros umoran, neispavan. Veselim se espreso kavi koju ću popiti u kafiću pored škole, prije nastave. Na izlasku iz tramvaja – ispružena ruka. Napipam u džepu četiri kovanice, sve što mi je ostalo od zadnjeg džeparca. Kad popijem kavu, neće mi ostati za sendvič pod velikim odmorom.

Odvajam jednu, tri će mi biti dosta za kavu u onom drugom kafiću, koji nije tako udoban i nalazi se malo dalje. Žena u dronjcima kaže: “Bog te blagoslovio!”

Idem prema školi i razmišljam: “Možda je varalica, iskorištava lakovjerne poput mene. Možda ima više novaca nego ja. Ali, možda i nema. Možda ju kod kuće čeka gladno dijete. Možda će za moju kovanicu kupiti pola kruha. A što ako ima dvoje, troje djece?”

Vraćam se i istresam ženi sve svoje preostale novčiće na dlan. Bojažljivo me gleda, nijemo, ne zatvara ruku. Okrećem se i odlazim, stidim se pričekati njenu zahvalu. Pun sam adrenalina, osjećam se sretnim. Možda sam prevaren, ali vjerojatno sam upravo učinio najbolje od svih dobrih djela – pomogao bližnjem.

I ta kava koju nisam popio bila je najbolja espreso kava u mom životu.

Ivica Smolec, 2005.

istjerivanje ovisnosti na ZSE……………….

samo što nije...

PONOC
VIJESTI
pofukov duh ovdje
nisam znao sta bi sa sobom pa sam si mislio idem ja na fudbal nekog zdribljati kak su mene zdribljali na burzi
zovem S.O.S. prijatelja i pitam cuj kompa ima kakav nogac danas
on meni veli dojdi na sah,a ja ga steram u onu stvar
vidi on frka je ,pofuk je u komi i veli meni da se javim njegovom S.O.S. prijatelju
i tak ja zavrsim na fudbalu
i krene tekma
buduci da nikog neznam stanem se kao kad sam iso u 5.b razred prvo na gol jer sam prvi put sa skvadrom
i oni meni odi igraj pofuk
i tak Vam ja malo pimplam ,dodajem i nakon nekog duzeg perioda (cca 30 sekundi) idem zdribljat bar jednog igraca jer sam doso sam tom namjerom
i kaj se desi
zavrsim na podu a prvi igrac do mene udaljen 3 i pol metra
i sad ja onak kurvinski zovem penal da malo zakuham nogomet kad ono svi skoce(i moji i protivnici) i vele meni pofuk ti si prvi sve ti pucas penal
uzas…..
to se tek zove dno dna kad ti i nepoznati ljudi prilaze da ti pomognu kad vide da si u totalnoj komi i jos me lazu da je bilo penal a ja sam lago bolje nego molijer
fuj
stvarno si odvratan ti pofukov duse
pofukov duh
p.s. i ko bog su skuzili da ja nisam pofuk nego pofukov duh ali su se pravili lila da me ne uvrede jer su imali lepo misljenje o pofuku do jednog momenta
ali o tom momentu drugom zgodom kad crobex jos potone
laka Vam noc svima i sutra sretno kako na burzi tako i u privatnome zivotu


NAJBOLJA ESPRESO KAVA U MOM ŽIVOTU

Noćas sam učio. Zato sam jutros umoran, neispavan. Veselim se espreso kavi koju ću popiti u kafiću pored škole, prije nastave. Na izlasku iz tramvaja – ispružena ruka. Napipam u džepu četiri kovanice, sve što mi je ostalo od zadnjeg džeparca. Kad popijem kavu, neće mi ostati za sendvič pod velikim odmorom.

Odvajam jednu, tri će mi biti dosta za kavu u onom drugom kafiću, koji nije tako udoban i nalazi se malo dalje. Žena u dronjcima kaže: “Bog te blagoslovio!”

Idem prema školi i razmišljam: “Možda je varalica, iskorištava lakovjerne poput mene. Možda ima više novaca nego ja. Ali, možda i nema. Možda ju kod kuće čeka gladno dijete. Možda će za moju kovanicu kupiti pola kruha. A što ako ima dvoje, troje djece?”

Vraćam se i istresam ženi sve svoje preostale novčiće na dlan. Bojažljivo me gleda, nijemo, ne zatvara ruku. Okrećem se i odlazim, stidim se pričekati njenu zahvalu. Pun sam adrenalina, osjećam se sretnim. Možda sam prevaren, ali vjerojatno sam upravo učinio najbolje od svih dobrih djela – pomogao bližnjem.

I ta kava koju nisam popio bila je najbolja espreso kava u mom životu.

Ivica Smolec, 2005.


auuu draga bako
stvarno dobar citat si izabrala
svaka cast
pofukov duh

OBAVIJEST ranojutarnja
obavijest zvana u pjetlovo kukuriku vrijeme
kao sto smo predvidjali totalni ponor u Aziji
mislim da Vas sutra na svoju zalost i Vasu radost(JER SAM VAS I PREVIE GNJAVIO SA SVOJIM GLUPOSTIMA I KVAZI SMISLIM ZA KVALITETNO CAKULANJE)napustam i pisem u 16.00. svoj zadnji post
pofukov duh
p.s. taj vjerojatno zadnji post pisem ako se sutra uopce zbudim
p.p.s.čuvajte mi i njegijte forum i nedajte ga nizasto
p.p.p.s. sve Vas volim i nadasve cijenim i primite izraze iskrenog zaljenja ako sam nekog svojim stilom(AKO BI SE UOPCE TO MOGO NAZVATI STIL PISANJA;JER STE I SAMI ZAMIJETILI OD MOG PRVOG POSTA DA SAM ZAGLIBIO SVEGA DO NIVOA SINTAGME ALFA;BETA U KOMUNIKACIJI)
uvijek Vas i jednio Vas
pofukov duh

Prvo je pravilo truditi se da ti dušu ništa ne muči.
Drugo je pogledati činjenicama u oči i shvatiti što one zapravo jesu.
Neka se tvoj duh ne kinji tijekom događaja.
Oni se na to mučenje duše neće obazreti.
Kako je smiješno i neobično čuditi se ičemu što se može dogoditi u životu.

Marko Aurelije

neka nam zauvjek živi Pofukov duh!

Oj, budi svoj! Ta stvoren jesi čitav,
u grudi nosiš, brate, srce cijelo;
Ne kloni dušom, i da nijesi mlitav,
Put vedra neba diži svoje čelo!
Pa došli danci nevolje i muke,
Pa teko s čela krvav tebi znoj,
Ti skupi pamet, upri zdrave ruke,
I budi svoj!

Oj, budi svoj! Znaj, tvoja glava mlada
Nebolike ti zlatne sanke budi,
Ko sivi soko uzvini se nada,
Al svijet je svijet, i ljudi tek su ljudi
Da, zbilja goni s uzglavlja te meka,
U sebični te zovuć svijeta boj;
Ma što te, brate, u životu čeka:
Ti budi svoj!

Oj budi svoj! Taj svijet ti nije pako,
Ni raj ti nije; rodi trnom, cvijetom;
Ni desno, ni lijevo, da se nisi mako,
Već ravno pođi, dok te nosi, svijetom;
Koracaj bez obzira krepko, živo,
Sudbina dok ne rekne tebi; Stoj!
I pravim drži pravo, krivim krivo,
I budi svoj!

Oj, budi svoj Ta Božja ti je zamet,
Al" Bog sve mrzi što je laž i varka;
I neka ti ja vazda vedra pamet,
I srce vrelo, duša čista, žarka;
Nek ravno um i srce važu,
Tek tako bit ćeš čovjek, brate moj!
Da zli i dobri ljudi smjerno kažu:
Da, on je svoj!

Oj, budi svoj! Al" brat si budi braći,
I radi za svijet, al’ ne slušaj pljeska;
I ljubi svijet, al’ ne nadaj se plaći,
Jer hvala ljudska voda je vrh pijeska,
U tvojoj svijesti hvala ti je trudu,
S poštena lica teče pošten znoj,
I nijesi, brate, živio zaludu,
Kad jesi svoj.

Oj budi svoj, i čovjek ljudskog zvanja!
Pa diži čelo kao suce čisto;
Jer kukavica tek se rđi klanja,
Tvoj jezik, srce nek su vazda isto.
Za sjajnim zlatom ko za Bogom gledi
Tek mićenika ropskih podli roj;
Ti gledaj, da l’ i duša zlata vrijedi,
Pa budi svoj.

Da, budi svoj! Pa dođe l’ poći hora,
Gdje tisuć zvijezda zlaćanih se vije,
Kad čovjek račun si završit mora,
I ti ga svršuj, nek ti žao nije,
Jer tvoje srce šapnuti će ti:
Oj mirno, brajne, sad si račun zbroj!
Poštenjak, čovjek na zemlji si bio,
Bio si svoj!

August Šenoa

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!



….prije nego što odeš na drugi svijet, evo jedna za tebe Pofuče

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/9puF09LgFu8&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/9puF09LgFu8&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>


hvala Vam najljepsa od srca
moram priznati da sam u zadnje dane dobio dosta poklona jer ipak ljudi znaju da odlazim na drugi svijet ali mi je ovo jedan od najdrazih uz ponudu sto mi je dao nas jedan cijenjeni kolega forumas da sa sobom ponesem stogod njegovih dionica optime na drugi svijet kako bi imali sto bolju i brzu kontakt vezu
hvala Vam
p.s.sad mi je tek jasno da gipsi kingsi nisu pokrali onog sindikalnog mafijasa sa ovom stvari nego nadasve simpaticne i nezasticene pingvine
pofukov duh
[/quote]

drugi svijet…da nije to sinonim za neku drugu burzu? ova ti je dosadila pa ideš…dalje

samo što nije...

OBAVIJEST
OSVRT NA TRGOVINSKI DAN NA ZSE
pofukov duh je u nemiru bozjem preminuo dana 23.10.2008.
pofukov duh
p.s. ne bih Vas ni obavjestio ali sam juce obecao da ako cu umrjeti da cu Vas obavjestiti
buduci da je ovo moj zadnji post napravit cu jedan osvrt na trzista kapitala
u zadnjih 3 meseca intezivnog skupljanja iskustva i prelijevanja iz šupljeg u prazno stekao sam neko znanje ali mislim da nema smisla da to iznosim na ovoj stranici a buduci da mi je sa valjanim razlogom zabranjeno pisati na drugim stranicama(nekom vrstom cenzure) zamolit cu Vas da si ispunim sam posljednju zelju jer valda na to imam pravo
dakle pustit cu si jednu vrlo kvalitetnu stvar od jednog nadasve nadarenog i kvalitetnog muzicara,stovise umjetnika sto se danas za malo ljudi moze reci u ovom regionu u svijetu glazbe
ne samo da je bio umjetnik ,nego je bio i čovjek i to kakav čovjek,čovjek bez trunka zločestoce u sebi
kao glazbeni kritičar imao sam čast nekoliko puta biti u njegovom drustvu i moram reci da je necim posebnim zracio kao malo tko
taj umjetnik nije bio virtuoz na instrumentu ali je po masu instrumenata mogao svirati i te kako dobro
taj umjetnik nije imao veliki opseg glasa i vrhunske pjevne predispozicije(stovise kada je sa pratecim bendovima uvjezbavao stvari dosta se ustimavao sa glasom ali je zato imao odlican osjecaj za aranzman i groove)
prije nekih desetak godina sam imao srecu biti na cvjetnom trgu usred zime na -11 stupnjeva celzijevih i on i njegov bend su tako vrhunski odradili koncert da nisam mogao vjerovati
fenomenalno je otpjevao,vrhunske kretnje na pozornici radio,muzicari su ga u rukavicama pratili na instrumentima a publika je bila u transu
necu dalje o tom umjetniku i nadasve dobrom covjeku pisati jer nemam vise snage samo cu za kraj mojeg druzenja sa Vama pustiti najjacu njegovu stvar i Vas pozdraviti
http://www.youtube.com/v/omTO-dU1bm4&hl=en&fs=1"> name="allowFullScreen" value="true">http://www.youtube.com/v/omTO-dU1bm4&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344">
IME TOG UMJETNIKA JE DINO DVORNIK
p.p.s ako se itko ikada sjeti na ovome rajskome mjestu od foruma pofukovog duha neka zavrne za drustvo na forumu ovu muzicku numeru koju sam ja sad zavrtio
zelim Vam svima svako dobro u bilo kojem pogledu i svima se zahvaljujem sto ste me trpjeli ovoliko dugo

Ovaj mučan prikaz današnjeg trgovanja na Zagrebačkoj burzi posvećujem cijenjenom kolegi,šjor Pofuku.

http://www.youtube.com/watch?v=i38X8GA0wAY

Neka mu je lako hrvatsko tržište kapitala koje je toliko volio!
Nikad te nećemo zaboraviti.

Danas vam, predraga braćo i sestre, dolazim kao pastir, nosim vam Radosnu vijest evanđelja.

Pomislio sam da vrijeme nije samo rijeka

Pomislio sam da vrijeme nije samo rijeka, koja se neprestano izlijeva iz korita, tako da čovjek mora bježati, dok ona poplavljuje sve iza njegovih leđa, da ne mora bježati u budućnost, praznih ruku, bez ičega, dok mu rijeka briše tragove sa svakim korakom, neprestano, kada iz jedne sekunde ulazi u drugu. Samo naša beznadežna usklađenost, umor čula, nestvarna snaga sjećanja i navika, koja nas štiti, vidi to nepoznato u očima kada ih otvorimo ujutro, izbačeni valovima na obalu još jednog nepoznatog dana.

Svakog jutra stupamo na nepoznato mjesto, i ostaju nam samo slaba i prevrtljiva sjećanja, koja nam govore tko bismo mogli biti. Nepovezana, pohabana sjećanja, koja više ne prave razliku između svijeta kroz koji smo usput prošli i sjenki koje je on bacio na izbušenu vjetrovitu glavu, dok smo bježali naprijed, sve dalje. Ponekad savladamo strah od spoticanja i okrećemo se da pogledamo posljednji put, jer ne razumijemo to nepoznato što nam ide u susret, i riječi kojima ćemo ga nazvati, ipak će biti beznadežno neadekvatne, i tako bježimo od razaranja vremena, unatrag, dok ne postanemo ništa drugo do priča koja govori o svemu što smo propustili….”

Jens Christian Grondahl
“Tišina u listopadu”

New Report

Close