Virtualna zajednica

Naslovnica Forum Razno Ležerno… Virtualna zajednica

sve se to zaboravi, osim u našim srcima
pa da napišen i nešta još neobjavljeno

VATROGASNA BALADA

čovjek on je bio
ime su mu znali
dok znoj i krv
lice su borali

pun ponosa i časti
što pomaže drugom
sa glavom je u torbi
pred vatru znao stati

kako svemu dobrom
jednom dođe kraj
stihija je bila jača
ostao je samo glas

trubom su ga ispratili
dvje tri suze, topla riječ
poginuo na dužnosti
jedan orden, jedan cvijet

Pego

posvećeno kornatskim heroima

Muke ti ježove !

Ruža
Njemački pjesnik Rilke boravio je neko vrijeme u Parizu. Idući na sveučilište svakog je dana u dvorištu svoje prijateljice Francuskinje prolazio vrlo prometnom ulicom.
Na tom putu, iza jednog ugla, redovno je sjedila neka prosjakinja, koja je od prolaznika tražila milostinju. Sjedila je uvijek na istom mjestu, nepomična kao kip, s ispruženom rukom gledajući u zemlju.
Rilke joj nikada nište nije udijelio, dok je njegova prijateljica znala spustiti koji novčić.
Jadnog dana, mlada žena začuđeno upita pjesnika: "Zašto nikada ništa ne daš onoj sirotici?"
"Trebali bismo udijeliti nešto njezinom srcu, a ne u ruke" odgovorio je pjesnik.
Sljedećeg dana Rilke se pojavio s prekrasnom, tek procvalom ružom. Stavi je prosjakinji u ruku i htjede proći.
Tada se dogodi nešto neočekivano. Sirotica je podigla oči, pogledala pjesnika, brzo ustala, uzela njegovu ruku i poljubila je. Otišla je stišćući ružu na grudima.
Cijelog tjedna nisu je vidjeli. Osmoga dana pojavila se na istom uglu. Bila je nijema i nepokretna kao i uvijek.
"Od čega je živjela sve ove dane, kad nije ništa dobila?" upitala je mlada Francuskinja.
"Od ruže", odgovori pjesnik

…eto,ovakva sam kad sam nervozna… [rolleyes]
http://video.poljubac.com/user/Luche/ot6v80cjhkaoy3q770gvk98ups3bf1l4/


sve se to zaboravi, osim u našim srcima
pa da napišen i nešta još neobjavljeno

VATROGASNA BALADA

čovjek on je bio
ime su mu znali
dok znoj i krv
lice su borali

pun ponosa i časti
što pomaže drugom
sa glavom je u torbi
pred vatru znao stati

kako svemu dobrom
jednom dođe kraj
stihija je bila jača
ostao je samo glas

trubom su ga ispratili
dvje tri suze, topla riječ
poginuo na dužnosti
jedan orden, jedan cvijet

Pego

posvećeno kornatskim heroima


Pego svakim danom mi je više drago da sam te upoznala [proud]….zaista lijepa pjesma [smiley]

[emo_cool]

@Alien
Si siguran? Npr. jesi siguran da bi prezivio da te 2x pokupi auto s motora, pogodi grom, 2 srcana i 1 mozdani udar? A ima toga jos. Zato uvijek jako jako pazi sto si zelis.
wink

…nadam se Alien da je ovo ipak šala [shocked]….ovo za udare…makar si mi ti na listi ljudi koje smatram iskrenima ovdje..


…eto,ovakva sam kad sam nervozna… [rolleyes]
http://video.poljubac.com/user/Luche/ot6v80cjhkaoy3q770gvk98ups3bf1l4/

[lol] ….. a tek vozač….no bakicaaa ga primirila [lol]


…nadam se Alien da je ovo ipak šala [shocked]….ovo za udare…makar si mi ti na listi ljudi koje smatram iskrenima ovdje..

Na moju zalost nije sala. Da je sad ne bi bio na rehabilitaciji u Opatiji. Sto je najgore, to jos nisu sva zesca sranja koja sam prosao no o njima ne zelim javno.

vece

pofuk ovde
dajte molim Vas toliko sam ocajan jer me nitko ne primjecuje
dajte molim Vas
zakeljite mi jednu jedinicu na jedan post i jednu stotku na drugi post da vidim da sam prihvacen od zajednice
unaprijed hvala
pofuk



…nadam se Alien da je ovo ipak šala [shocked]….ovo za udare…makar si mi ti na listi ljudi koje smatram iskrenima ovdje..

Na moju zalost nije sala. Da je sad ne bi bio na rehabilitaciji u Opatiji. Sto je najgore, to jos nisu sva zesca sranja koja sam prosao no o njima ne zelim javno.

[/quote]

naravno Aliene,…i ne moraš..oprosti na mojem inzistiranju…al nekak sam pročitavši to odmah pred sobom imala muža moje prijateljice…isto poslovni čovijek…rastrgan između vlastitog posla i politike s kojom se dosta angažirano bavi…isto nekaj slično…stalna napetost…par predinfarktnih stanja….no to je bilo pred par godina…malo boljom organizacijom života i redovitim odmorima daaaaleko od sveg i više puta kroz godinu …on se dovel u normalu …radi se isto o mlađem čovjeku…tak da pazi se…a mi bumo odsad s tobom samo blago [smiley]

Na moju zalost nije sala. Da je sad ne bi bio na rehabilitaciji u Opatiji. Sto je najgore, to jos nisu sva zesca sranja koja sam prosao no o njima ne zelim javno.

Želim ti sve ono što ne možeš kupiti novcem. Susrete s ljudima koji te mogu potaći i promijeniti, otvorene oči i uši za mnoge prilike koje nam se u životu nude. Svaka od njih je jedinstvena i dragocjena. Ne želim ti veliku sreću i ispunjenje svih tvojih želja, nego sposobnost da prepoznaš male radosti i podijeliš ih s drugima. Želim ti nerazorivu nadu koja ti, unatoč svih razočaranja, daje uvijek iznova vjerovati u dobro u ljudima i u samome sebi. Želim ti vrijeme za život, da ti susreti s drugima ili mirni trenuci sa samim sobom budu važniji od želje za imetkom i pritiska termina.

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


pofuk ovde
dajte molim Vas toliko sam ocajan jer me nitko ne primjecuje
dajte molim Vas
zakeljite mi jednu jedinicu na jedan post i jednu stotku na drugi post da vidim da sam prihvacen od zajednice
unaprijed hvala
pofuk

evo ti dvije stotke…primječujemo mi svakoga ovdje…samo budi drag i dobar i sve bu v redu [wink]
… a vidim isteklo bu vrijeme za besplatan upis na tvoju listu a još nisam dobila zahtjev za prijateljstvo….kaj to znači da ni ti mene ne primječuješ [undecid]

New Report

Close