Virtualna zajednica

Naslovnica Forum Razno Ležerno… Virtualna zajednica

RIJEKA ME UMORILA….

Pakao upisa na faks je iza nas.Oporavljam se od dva dana hodanja, stajanja, znojenja , čekanja,
toplo-hladnih temperaturnih šokova i Grada Rijeke…
Običnom čovjeku, koji recimo dođe petnaesti put u Rijeku, sve je u Rijeci slično…Prometni
redovi na cesti u centru, kaskadne ulice sa naglim završetkom,turisti na špici i radovi na cestama
gdje ne bi trebali baš sada….Spasio nas je GPS uređaj na mobitelu, nervoza do faksa i
onda SEDAM sati čekanja na upis svega……..Faks je impozantan,studenti pomoćnici jako
ljubazni,parkinga nigdje, atmosfera vrlo dobra usprkos svemu…
Našli neki restoran u Gradu bliže špici, hrana jeftina, usluga solidna.Agentica za stan, nije spremna
za pokazivanje, tek idući dan…
Odosmo u Novi, liječit rane….
Slijedeće jutro, naš prijatelj suputnik, ide na upis na Filozofski..ajd, pomažemo…GPS nas vozi na Trsat, sjetim se Bakicaaa-e i mislim , kako ću doći na kavu u onaj dio gdje sjede turisti…Kampus predivan, pitam se zašto Medicina nije ovdje…
Jurimo u Agenciju , agentica u strogom centru maše na ulici..ukrcavamo dvoje agenata i gledamo
prvi stan- 7.Kat-58 m2..300,00 / sa režijama/Eura…. ne dolazi u obzir, odbijam čim vidim zgradu…nagovaraju me da ipak stan pogledam, depresija živa…zlo mi je od visine…hoćemo nešto u Centru-Korzo…bolje, dajte nam nešto bolje…agenti se dogovaraju, ima jedan stan iza Bonavia hotela..Dođemo, 35 M2, odlično za jednog studenta,300 Eura +režije,kuhinja sa kaučom , TV,
posebno soba za spavanje, velika kupaonica, savršeno….Uzimamo.
Spuštamo se na kavu na Špicu u lijepi kafić,već mi je bolje, Rijeka mi se počinje sviđati, kad te vode
domaći ljudi, odjednom je sve lakše…
Čekamo pravnika u agenciji. Slažu Ugovore o najmu, dogovaramo rok useljenja, želimo prazan stan, da ga sami opremimo svojim namještajem, polažemo :
– DEPOZIT U VISINI 300 eura- jedne najamnine – NAJMODAVCU
– PRVU RATU NAJMA ZA MJESEC DANA – 300,00 eura – NAJMODAVCU
-PLAĆAMO AGENCIJSKU PROVIZIJU U VISINI JEDNOMJESEČNOG NAJMA 300,00 EURA – AGENCIJI
/ dobivamo račun /

Najmodavac plaća ISTO:
– 300 , eura PROVIZIJE – AGENCIJI ZA POSREDOVANJE

ZGRAŽAMO SE, AGENCIJA je dvostruko naplatila PROVIZIJU – 300 njemu i 300 nama…I on dobiva
račun…. Odlazimo do javnog bilježnika. Varamo državu, i stavljamo u ugovor 1/3 cijene.Ostalo
dajemo na ruke gazdi. Meni je svejedno, njima nije, i što se tu može.
Odlazimo na kavu s gorčinom dvostruke provizije stana…pitamo se , da li je to legalno ?

Pa, ako može Bakicaaa, odgovori mi: jel to o.k. ?

Još se oporavljam od napora…… Pozdrav svima.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

…miami draga…pa kud tolika žurba… [rolleyes]

…mogla si malo polakše pa bi prošla jeftinije…a i kaficu smo mogle popit… [smiley]

…što se tiče provizije…sve je legalno,al baš te briga ako si ti sa uslugom zadovoljna… [wink]

…što se ostalog tiče,valjda ovo Linić ne čita… [sad]

nije pročitao Linić, ali sam ja,

i obziroma da mi danas predstoje neke najavljene obaveze,

nemam se vremena time pozabavit, možda sutra!!!

uh to je subota, neradni dan, a do ponedjeljka ću već sve to najvjerojatnije i zaboravit…

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Znaš zakaj sam to napisala …? Zato, jer se kod nas u našoj Poreznoj – TO NE MOŽE!
Ti, zapravo možeš napisati najamninu koliko hoćeš- ALI, TE POREZNA ODERE PO
ODLUCI GRADA ….i naplati ti porez – prijavu na dohodak – PO ODLUCI, a ne onak kako ti napišeš u ugovoru ……..Blago Vama u Rijeci…. !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

■“Bolje je poslovati s ljudima koji nešto žele nego s onima koji su postigli što žele.”

Bekon

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.

San u kamenu

Samo sunce, sunce, sunce
i galebovi svrate u letu
u tvoj san
na kamenoj kosi Mosora.

O vjetrovi, vjetrovi, vjetrovi,
samo vjetrovi znaju toplinu tvojih obraza,
dah
i disanje trava u vrtačama.

Bure i kiše
pjevaju ti uspavanku
bure i kiše.

Samo sunce, sunce, sunce
i galebovi svrate u letu
u tvoj san
na kamenoj kosi Mosora…

Jure Kaštelan

Silvestre, svrati malo do Zadra i Splita, pa na kavu u Dubrovnik…….da se malo brže pune
državne kace ….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Gdje će ove godine ljetovati uspješni i manje uspješni dioničari Zagrebačke burze ……..?

Mljet-Zadar-Novi.

To su destinacije koje ću svaku maksinalno do 5 dana obići, jer nemam više vremena za ljetovanje.
Mljet, jer nisam nikad još bila, sramota me je reći, ali je tako…Zadar , jer su mi tamo roditelji i
Novi, ,jer tamo imamo kuću.

A Vi kolege, da li ste uštedjeli nešto novaca….? Kakva je situacija?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

“Mašta je jedino oružje u ratu protiv stvarnosti.”

Ž. de Gotije.

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.

Svi koji u ovoj tekućoj godini napune 73 godine i imaju više od 50 godina radnog staža, dobijaju subvencije za kupovinu novih invalidskih kolica. Na subvenciju imaju pravo svi koji invalidska kolica koriste na radnom mjestu.

Juče popodne je drski 78-godišnjak, kome nedostaje još dobrih 18 godina do penzije, bezočno opljačkao banku "Naša posla d.o.o" u Glavnoj ulici. Nepoznati mladi 78-godišnjak je u službenim invalidskim kolicima upao u banku "Naša posla d.o.o" i od službenica banke tražio novac. Mlađa službenica (69-godišnja M.P.), se nije uplašila, već je odmah pozvala policiju. Na mjesto događaja su se dovezli 77-godišnji policajac Jeremija P. i godinu dana mlađi Mate K., koji je vozio policijsko vozilo i nespretno parkirao u obližnjem lokalu. Drski lopov je bez plijena zbrisao u invalidskim kolicima!

Pri obnavljanju fasade ozbiljnije je povrijeđen Ivan H. (74) iz Muća. Mladi radnik je zbog nedostatka radnog iskustva pao sa građevinske skele na 83-godišnjeg šefa gradilišta, koji je tražio svoju zubnu protezu, a koja mu je ispala zbog kašlja. Tom prilikom su povrijeđena obojica. Obojicu radnika građevinskog poduzeća "Starina d.o.o" su
prebacili u bolnicu.

88-godišnjem kirurgu Bošku M. se juče dogodio nemio događaj. Oobavljao je operaciju trbušne duplje. Tokom operacije mu je u trbušnu duplju pacijenta ispala zubna proteza, što je primjetio tek nakon operacije.
Liječnikje zaprijetio tužbom, ako mu pacijent ne podmiri troškove nove proteze


Silvestre, svrati malo do Zadra i Splita, pa na kavu u Dubrovnik…….da se malo brže pune
državne kace ….

uh Draga Miami, pa možda, možda do Sukošana na koji dan…
pregovori u tijeku, iako kako sam pisao prije cca mjesec dana…BETONIRAM,

a sad ga moram močit i močit….

godišnji mi nedaju jerbo nemam vikendicu na moru, i sad kad su fiksirali kamatu,
najozbilnije razmišljam da kupim nekaj….

ne kužim zakaj mi se to događa uvijek u srpnju i kolovozu, ali tak je, možda ima kaj u apoteci protiv toga, a bez recepta, nemam volje posjećivat one doktore..

no možda se zaletim za vikend koji u kolovozu, jel žena je dobila……godišnji, a ja si mogu iskombinirat smjene…

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

…evo i mene u rajzenfiberu…ne znam samo što da ponesem,kupaći kostim ili skijaške štapove… [rolleyes]

New Report

Close