VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.finviz.com/futures_charts.ashx?t=SB&ty=c&ta=1&p=d

Secer je lijepo poskočio. I sve bi bilo super da defacto Viro nije bankrotirao i ušao u nekakav vlasnički aranžman u kojem dionicari ne znaju kakva im je budućnost i koji im vlasnički udjel pripada u novoj firmi. Nadajmo se da će se firma ipak izvuci, a dionicari neće značajnije biti razvodnjeni.


https://www.finviz.com/futures_charts.ashx?t=SB&ty=c&ta=1&p=d

Secer je lijepo poskočio. I sve bi bilo super da defacto Viro nije bankrotirao i ušao u nekakav vlasnički aranžman u kojem dionicari ne znaju kakva im je budućnost i koji im vlasnički udjel pripada u novoj firmi. Nadajmo se da će se firma ipak izvuci, a dionicari neće značajnije biti razvodnjeni.


Tako novi nick a vec znalac.
Pise koliko ce viro a koliko partner. Omjeri su poznati.

A dionicara Vira ostaju vlasnici Vira i kroz viro vlasnici su hiza
Kolega Neo.
Drago mi je da to vidite. Nadam se da stignete danas uletiti i zaraditi koji dinar

Dionicari vira su vlasnici probušenog baluna. Zamisli sad situaciju da HiŠ ostvari dobit (koliko god to trenutno bilo nemoguce ili malo moguće) i da vlasnici žele podijeliti dividendu, kome ide taj novac dioničarima Vira ili dioničarima HIŠ-a?

Dakle, dionicari Vira tenutno mogu samo posredno uživati blagodati bilo čega. Ja očekujem da će ipak u nekom trneutku dionicari Vira postati dionicari HIŠ-a izravno, al kroz taj postupak očekujem i da će ih razvodniti. I zato unatoč rastu cijene šećera, ne vidim još nist dobro za stare Viraše.


https://www.finviz.com/futures_charts.ashx?t=SB&ty=c&ta=1&p=d

Secer je lijepo poskočio. I sve bi bilo super da defacto Viro nije bankrotirao i ušao u nekakav vlasnički aranžman u kojem dionicari ne znaju kakva im je budućnost i koji im vlasnički udjel pripada u novoj firmi. Nadajmo se da će se firma ipak izvuci, a dionicari neće značajnije biti razvodnjeni.

Kolega, Vi me uvijek nasmijete.
Volio bih vidjeti neki Vaš post na stranim multinacionalnim spajenjima.
Recimo Peugeot Chrysler Fiat.
Vi bi im rastjerali sve dioničare.
Vaša “razvodnjavanja” kod udruživanja firmi su opasnost za svjetski kapitalizam.

Još kad tome dodate da je dobivanje kredita za udruživanje i financijsko restrukturiranje = bankrotiranje, dobivamo razlog da ugasimo pola svjetskih firmi.

Ajde, barem se nadate da ćemo se svi izvući.
Lijepo od Vas.

ima li kakav izvještaj iz trgovina, kakva je danas cijena šećera, jel možda krenula nestašica

Pa kaze ovako:
EU spot market prices are rising and will rise further: Spot sugar prices today are said to be 440Eur/t in France,450 Eur/t in Belgium,Netherlands and Germany,510 Eur/t in the north of Italy and 530 Eur/t the suoth of Italy and in Spain.An increase in the EU’s reported price is expected to be shown higher for December and sharply for January.(Objavljeno 29.1. na str. julianprice.com).
Eto tko hoce da kupi,jos stigne 😉


https://www.finviz.com/futures_charts.ashx?t=SB&ty=c&ta=1&p=d

Secer je lijepo poskočio. I sve bi bilo super da defacto Viro nije bankrotirao i ušao u nekakav vlasnički aranžman u kojem dionicari ne znaju kakva im je budućnost i koji im vlasnički udjel pripada u novoj firmi. Nadajmo se da će se firma ipak izvuci, a dionicari neće značajnije biti razvodnjeni.

HIŠ će se vjerojatno izvući, ali ne bih se kladio da to vrijedi i za dioničare vira jer nije ekipa ovo s HIŠ-om napravila da malima bude bolje, nego njima! znamo kako mali prolaze kod takvih spajanja i prespajanja

budapest !

ja neki dan napisao da bi uzo 5kila po akcijskoj, pa me obrisalo, valjda će i danas, jer izgleda nema niš na policama


Dionicari vira su vlasnici probušenog baluna. Zamisli sad situaciju da HiŠ ostvari dobit (koliko god to trenutno bilo nemoguce ili malo moguće) i da vlasnici žele podijeliti dividendu, kome ide taj novac dioničarima Vira ili dioničarima HIŠ-a?

Dakle, dionicari Vira tenutno mogu samo posredno uživati blagodati bilo čega. Ja očekujem da će ipak u nekom trneutku dionicari Vira postati dionicari HIŠ-a izravno, al kroz taj postupak očekujem i da će ih razvodniti. I zato unatoč rastu cijene šećera, ne vidim još nist dobro za stare Viraše.

identično mojem razmišljanju



Dionicari vira su vlasnici probušenog baluna. Zamisli sad situaciju da HiŠ ostvari dobit (koliko god to trenutno bilo nemoguce ili malo moguće) i da vlasnici žele podijeliti dividendu, kome ide taj novac dioničarima Vira ili dioničarima HIŠ-a?

Dakle, dionicari Vira tenutno mogu samo posredno uživati blagodati bilo čega. Ja očekujem da će ipak u nekom trneutku dionicari Vira postati dionicari HIŠ-a izravno, al kroz taj postupak očekujem i da će ih razvodniti. I zato unatoč rastu cijene šećera, ne vidim još nist dobro za stare Viraše.

identično mojem razmišljanju
[/quote]
Obojica ste cudaci.

Zamisli sad situaciju da HiŠ ostvari dobit (koliko god to trenutno bilo nemoguce ili malo moguće) i da vlasnici žele podijeliti dividendu, kome ide taj novac dioničarima Vira ili dioničarima HIŠ-a?


Pa valjda vlasnicima HISa
A to je viro i ipkk
A njihovi se vlasnici znaju.
Molim prestanite spamat i biti zavisni sto raste.

U jednoj transakciji 24xx komada.
Mogli bi dobiti novog u top10
Vjerojatno ce se sakriti iza skrba.

šećer luduje prema 450, tko je jučer kupovao ne mora danas

New Report

Close