VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jubito:zdravi rast…gric po gric…

šećer pomalo raste, ali Viro se ne da, nekome je jako bitno da se održi nizak tromjesečni prosjek

treba sačekati FI za 4 Q pa će biti jasnije je li vrijeme za rast dionice ili za dodatni pad

Jel od VIROa ostalo nešto više od prazna školjke nakon stvaranja HIŠ?

Koji dio poslova će obavljati i naplaćivati baš VIRO?

meni se to netransparentno spajanje isto čini kao veliki prostor za manipulaciju, naročito nakon najave delistiranja IPKK, čini mi se da i ovdje igraju prljavo

Možda netko pegla porez na kapitalnu dobit

Dok je akcija treba to iskoristit.

Šećer na domaćem tržištu je potegao 30-40% u odnosu na dno prošle i ranije ove godine, s tendencijom daljeg rasta. Šećer u Londonu upravo probiva 13.6, što je 30% od dna prije godinu dana. A kad je šećer bio cca 11, dionica Vira je bila iznad 100. Sad kad je šećer narastao 30%, dionica Vira je pala 30%. Logično…

kao što kolege kažu-sačekajmo FI pa ćemo vidjeti što će ovdje biti….jer dok izađe FI, šećer opet može okrenuti duboko u crveno…s druge strane, potpuno je nejasno ovo sa spajanjem šećerana i što će to donijeti dioničarima, pogotovo malima, tj. hoće li zaraditi na tome ili po dobrom HR običaju – izgubiti….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Jucer smo dobili obavjest da je izvoz secera iz Tajlandskih secerana povecan dvostruko u studenom u odnosu na prethodni mjesec i ocekuje se trend rasta i u prosincu.
Dobro je to za njihove firme jer je cijena veca,a zalihe se pomalo smanjuju,ali,po meni,nije dobro za EU ,jer secer iz secerne repe nikako ne moze konkurirati secernij trski.

Ma “lako za secer i njegovu cijenu”, ovdje je sada važnije pitanje budućnosti manjinskih dionicara. Meni je izgledno da bi po uzoru na Termes grupu njih već isplatili, al unutra su mirovinci pa se očito malo pažljivije pristupa tematici, a i ti udjeli su znatno veći nego od dionicara u Termesu i nominalno i relativno. No, kako god, očekujem sličnu stvar i na Viru, kakvu smo gledali i na Termes grupi i da vremenom ta dionica potpuno nažalost zgasne. Naime, vise neće postojeci dionicari biti vlasnici Vira direktno nego posredno tako sto će biti vlasnici druge firme HIŠ, a ako eventualno sve to spoje i dioničarima Vira daju izravno dionice HIŠ-a, a obzirom na “krvnu sliku” novog poduzeća i moguće pretvaranje duga u kapital (vidimo da se dug u Termesu mijenja za novi dug), očekujem pad njihova udjela ispod očekivanog odnosno dosadasnjeg alikvotnog udjela. To mi sugerira ponašanje na Termes grupi gdje su se već riješili dionicara, a ostatka dionicara u Viru bi se mogli rješavati na malo elegantniji način. Naprosto jer u Viru sad nemaju novac ni da ih isplaćuju po ovim cijenama, a pitanje je mogu li takvo sto i legalno provesti, sve i da hoće, obzirom na pad kapitala i probleme u poslovanju.

Nadam se da će ipak dionicari biti na kraju fer obeštećeni, no ja se na njihovom mjestu ne bih previše nadao u smislu da će to obeštećenje biti vece od propisanih prosječnih cijena na trzistu.


Ma “lako za secer i njegovu cijenu”, ovdje je sada važnije pitanje budućnosti manjinskih dionicara. Meni je izgledno da bi po uzoru na Termes grupu njih već isplatili, al unutra su mirovinci pa se očito malo pažljivije pristupa tematici, a i ti udjeli su znatno veći nego od dionicara u Termesu i nominalno i relativno. No, kako god, očekujem sličnu stvar i na Viru, kakvu smo gledali i na Termes grupi i da vremenom ta dionica potpuno nažalost zgasne. Naime, vise neće postojeci dionicari biti vlasnici Vira direktno nego posredno tako sto će biti vlasnici druge firme HIŠ, a ako eventualno sve to spoje i dioničarima Vira daju izravno dionice HIŠ-a, a obzirom na “krvnu sliku” novog poduzeća i moguće pretvaranje duga u kapital (vidimo da se dug u Termesu mijenja za novi dug), očekujem pad njihova udjela ispod očekivanog odnosno dosadasnjeg alikvotnog udjela. To mi sugerira ponašanje na Termes grupi gdje su se već riješili dionicara, a ostatka dionicara u Viru bi se mogli rješavati na malo elegantniji način. Naprosto jer u Viru sad nemaju novac ni da ih isplaćuju po ovim cijenama, a pitanje je mogu li takvo sto i legalno provesti, sve i da hoće, obzirom na pad kapitala i probleme u poslovanju.

Nadam se da će ipak dionicari biti na kraju fer obeštećeni, no ja se na njihovom mjestu ne bih previše nadao u smislu da će to obeštećenje biti vece od propisanih prosječnih cijena na trzistu.

Šta je ovo?? Google translate sa Svahilia?

Delistiranje Vira?
Ne.
Pogledajte strukturu dioničara i od toga nema ništa.
Francuzi,Robič i Zaba mirovinac imaju 40% dionica Vira.
Viro je to pokušavao i prije nekih 10.god. ali ništa od toga.
Ne kužim ovu ekipu šta pišu i baljezgaju gluposti na ovoj dionici.

New Report

Close