VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sugar prices 2020 – 2021
Forecast:

Ovo bi bilo vrlo vjerojatno ponašanje cijene kada bi ona ovisila samo o prošlosti prikazanoj u grafu koji se analizira.
Prva i najvažnija varijabla za predviđanje budućnosti su fundamentalne promjene koje se upravo događaju ili očekujemo da će se dogoditi.
Nakon njihovih uključivanja kao osnove, možemo dalje dodavati na graf stvari od manjeg utjecaja.
Na kraju, kada smo sve lijepo posložili, to sve skupa može poslužiti samo kao pomočno sredstvo za neka predviđanja.




Azija radi, pa je Khomburi – KBS ponovo "malo" odradio.
Napravio je kratki peak, pa je "piknuo" malo preko 3,70 a zatim se malo hladi.

https://www.bloomberg.com/quote/KBS:TB

U Tajlandu čitaju naš forum.
U Evropi čitaju naš forum.
Predsjednik Trump čita naš forum.

Čita li Hrvatska naš forum? 🙂


Ajme,ovo je komicno.Ja ostvario profit na KBS-u,manji doduse nego sam mogao ostvariti za nekoliko dana,a Vi "sprzili i dalje przite" velike novce na VIRU i Vi kao nesto znate i docirate nekome tko ipak zaraduje nesto na burzi ,ha ha.
[/quote]

PROFIT I PRŽENJE

07.12.19. ja sam jucer prodao sav KBS sa manjim profitom na 3.22 -cijena na kraju dana pala na 3.16
07.12.19. Ne trebate se Vi bojati za to dali je profit mogao biti veci ili manji.
12.12.19. Prodao je OPTIMU,kako sam shvatio rano i nisko (izgubio veliki profit) i “prebacio se u VIRO” da bi vec sada “sprzio ocito velike novce”,ali on hoce jos “prziti”
13.12.19. Ajme,ovo je komicno.Ja ostvario profit na KBS-u,manji doduse nego sam mogao ostvariti za nekoliko dana,a Vi “sprzili i dalje przite” velike novce na VIRU

PROFIT
KBS – Khonburi : 52 WEEK LOW 3,12
Prodan : 3,22 Kupljen : ne ispod 3,12
Profit : Najviše 3,2 % – provizije

PRŽENJE
Idem spržiti ribice kupljene novcem od nekih prijašnjh profita

[/quote]
Vidim da me pozorno pratite i zarada jest oko 3% u vrlo kratkom vremenskom intervalu(provizija 0.12%).Dakle PROFIT.Moja pozicija ovdje je bila mala,svega oko 40.000 kuna(preracunato).
Vi ste na VIRU u GUBITKU vjerovatno znatno vise od 50% na daleko vecim kolicinama i sa daleko vecim novcem.
Drago mi je da Vam je ostalo nesto novca za przenje girica.


Kredit ide u VIRO ili HIŠ?

Kredit prvo treba dobiti.
Ako stigne, to će biti nešto što je povezano sa refinanciranjem, utjecajem države ( obzirom da se radi o HBOR-u ) na zaštitu domaće proizvodnje, a ovdje povezano i dijela poljoprivrede.

Ili ćemo proslaviti kredit i dalekovidnost svih uključenih, ili …………… zna se !!

Za to pitanje imamo stručnjaka.

13.11.19. Biti ce dobro da VIRO “prezivi”!
21.11.19. I ako u buducnosti secer bude isao na “gore”,za VIRO ce mozda biti kasno.
04.12.19 Ovakav VIRO,po meni,ne moze opstati.
04.12.19. Mene u ovim okolnostima kupovina ove dionice ne zanima po bilo kojoj cijeni!
05.12.19. Ako VIRO opstane u ovakvom okruzenju i sa ovakvim poslovanjem,biti ce dobro!
05.12.19. Mozda ce probati dokapitalizirati tvrtku ako bude za to interesa.
Znamo kako “mali” prolaze pri dokapitalizacijama i razvodnjavanju kapitala!
07.12.19. Za VIRO je bitno ,po meni,osigurati nova likvidna sredstva (dokapitalizacijom)!
07.12.19. Mislim da VIRO bez dokapitalizacije nece opstati!
12.12.19. VIRO je ,po meni,u velikim teskocama i sumnjam da ce ovo proci bez dokapitalizacije ili mozda jos necega goreg ako ponovno dode do blokada racuna.
12.12.19. Za VIRO nisam siguran da ce u stecaj,ali sam uvjeren da ce biti “velikih problema” ,a ako dode do jos koje blokade,biti ce “jako grdo”!

Nadam se da ste svi shvatili što možemo očekivati.

bisakovi : Vidim da me pozorno pratite i zarada jest oko 3% u vrlo kratkom vremenskom intervalu(provizija 0.12%).Dakle PROFIT.Moja pozicija ovdje je bila mala,svega oko 40.000 kuna(preracunato).

bisakovi 12.12.19. Ja sam procijenio da treba uzeti profit kakav god bio i prebaciti se s tim novcem u naftne kompanije sto nije ispalo lose.

Stručnjak za šećer je “uzeo profit” od rasta šećera u svijetu i prebacio “kapital” na naftu.
Posljedice za industriju šećera će se godinama osjećati jer te iznose je teško nadoknaditi.

zanimljiv članak.

https://www.lider.media/poslovna-scena/hrvatska/od-nove-godine-u-hrvatskoj-ce-biti-samo-jedan-proizvodac-secera-129340



@bbkk0000

Hvala Vam na objavi članka.


@wasp

Nadamo se da će kredit biti odobren do kraja godine, dugo to već traje…

Ništa, i drugi puta.. samo da bude vijesti za prenjeti 🙂

Još jedna usporedba sličnosti, ali i razlika u našem globalnom selu.

Dvije dobre i uspješne firme iz šećerne branše:
SZUG – Sudzucker – Evropa
KBH – Khonburi – Azija

https://invst.ly/p3nj9

Vide se očite sličnosti jer je tržište šećera globalno, ali vidi se i razlika u “optimizmu” između Evrope i Azije.
Umjeremi optimizam Evrope počeo je već negdje početkom 2019. god. kada cijena polako prestaje padati, a veći padovi dolaze nakon izvješća sa velikim prikazanim gubitcima u poslovanju, ali i oporavak cijene uskoro nakon izvješća.
Azija svoj optimizam počinje pokazivati tek ovih dana ( ako trenutni rast sa ATL razina prihvatimo kao trajni oporavak ).

Tržištu šećera treba optimizam, a vjerujem da je zbog promjene fundamentalnog stanja pravo vrijeme za globalni optimizam u toj branši.

VIRO više neću uspoređivati sa uspješnim tvrtkama iz branše do trenutka njihovog rješavanja pitanja likvidnosti i prvih financijskih izvješća u 2020. godini.

p.s. Pokušati ću pisati manje na ovoj temi i prestati Vas terorizirati svojm mišljenjima.

Malo se trgnuo šećer:
https://www.investing.com/commodities/london-sugar

halfte trinken, halfte Šarcu geben

jubito:zdravi rast…gric po gric…

Ide vam delistiranje dionica.
PLJAČKA KAO I KOD IPKK.

p.s.
….sve po zakonu


Ide vam delistiranje dionica.
PLJAČKA KAO I KOD IPKK.

p.s.
….sve po zakonu


treba to ukrasti na vrijeme, prije oporavka tržišta šećera

Mislim da sve dionice treba delistirati i male dionicare istisnuti, svejedno ova burza nema smisla postojati!

New Report

Close