VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ amadeo

Kolega zna gledati.
Akcija nije bilo mjesecima, a Viro šećer se ( još uvijek ) prodaje po 5,49 Kn.

Akcija u Lidlu počela je ovih dana, a slično je i u Kauflandu gdje počinje sutra.
3,99 Kn/Kg


oni forsaju stalno tu neku Kyaru, to je valjda neka uvozna šećerna smjesa, dok je tako jeftina i to kupuju na akciji svojim ženama za kolače, ovi što ne znaju zaraditi na dionicama, pa tješe i sebe i žene kako je to šećer i kako su super prošli, ko i na dionicama

parica:tocno..za svoje novce uzimas sta god oce i po cijeni koja ti odgovara….
da si kojim slucajem kupija 1 dionicu na najnizoj vrijednosti onda se nebi kolega bunija….vjerojatno kolega nije dovoljno skupija dionica vira …


sav promet danas na na VIRO-R-A je 1 dionica s aska na samom zatvaranju čime je ostvaren rast od +6,96%, čista manipulacija na TK.
"sretnog" kupca s veseljem obavještavam da sam malo prije nazvao odvjetnika da podnese prijavu protiv nepoznatog počinitelja zbog manipuliranja na TK. uživaj majstore

Ako ste spremni platiti odvjetnika za takvu tužbu kupiti ću i ja sutra jednu po asku.
Samo prije napravite spread – spustite cijenu.

Sudzucker i VIRO
Sudzucker jučer +2,81%
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_ced49499c3046f13124337c3bf7f7ac2.png

Dionica Sudzuckera porasla oko 20% zbog pozitivnih promjena na tržištu šećera u zadnjih pedesetak dana.
Dalekovidni evropljani vide svjetliju budućnost.
Balkanci čekaju da VIRO padne na 30 ili 3 Kn. Budućnost će doći tek tada.



sav promet danas na na VIRO-R-A je 1 dionica s aska na samom zatvaranju čime je ostvaren rast od +6,96%, čista manipulacija na TK.
"sretnog" kupca s veseljem obavještavam da sam malo prije nazvao odvjetnika da podnese prijavu protiv nepoznatog počinitelja zbog manipuliranja na TK. uživaj majstore

Ako ste spremni platiti odvjetnika za takvu tužbu kupiti ću i ja sutra jednu po asku.
Samo prije napravite spread – spustite cijenu.
[/quote]
He,he,kolega Upupup je “kontras i tjera inat” svakome , za svaku rijec i navod koji mu ne idu u prilog.
Prodao je OPTIMU,kako sam shvatio rano i nisko (izgubio veliki profit) i “prebacio se u VIRO” da bi vec sada “sprzio ocito velike novce”,ali on hoce jos “prziti” i ima neku svoju iracionalnu viziju kretanja cijene dionice i secera na svjetskim burzama.Naravno da se moze samo nadati (suprotno gotovo svim zadnjim istrazivanjima trzista) da ce njegovi snovi postati stvarnost.
VIRO je ,po meni,u velikim teskocama i sumnjam da ce ovo proci bez dokapitalizacije ili mozda jos necega goreg ako ponovno dode do blokada racuna.



@Upupup

Vrlo su pametno prodavali u ta "3 ciklusa",jer da nisu,sada ne bi mogli prodati niti po 20-30 kuna jer bida jednostavno nema.Dakle,koliko je razvidno iz Vaseg teksta prodali su dionice po prosjecnoj cijeni nesto nizoj od 200 kuna i na taj nacin spasili
dosta kapitala,dakle "problem su prebacili drugome"!
Isto su pisali dionicari LEDA kada je RBA fond prodavao.To je potpuno nerazumijevanje funkcioniranja trzista kapitala.
Vjerovatno su na drugim dionicama prosli bolje jer sigurno u portfoliu nemaju samo VIRO.

ERSTE račun koji je dionicu VIRA pretvorio u najvećeg gubitnika ZSE imao je priliku prodati svoje dionice po višestruko većim cijenama da je imao bilo kakvo znanje.
Prodaje ( koje sam vremenski prikazao ) dokazuju da ne znaju predvidjeti početak krize, trajanje, dubinu niti izlazak iz krize.
Po svakoj dionici koju su imali, oni su izgubili višestruko veći iznos nego što trenutni kupci mogu izgubiti ako dionica padne na nulu.

Jedina prednost koju oni imaju je to što oni “spaljuju” tuđi novac i za to još dobivaju provizije za upravljanje – uspješan život na tuđoj grbači bez obzira na rezultate.

BISAKOVI:
Vas post od 12.4.2019 u njemu pisete da ocekujete cijenu RIVP od 25 kn i niže…danas je cijena 37 kn…toliko o vjerodostojnosti vasih procjena…

@Prdekalo:
Napisali ste citiram:
“Vas post od 12.4.2019 u njemu pisete da ocekujete cijenu RIVP od 25 kn i niže…danas je cijena 37 kn…toliko o vjerodostojnosti vasih procjena…”
Da,napisao sam da ocekujem znatan pad cijene uSLIJEDECIH GODINU dana(sto ste zaboravili napisati) i da ja nisam spreman kupovati iznad 25 kuna.Dali je prognoza dobra ili ne,vidjet cemo,morate se malo strpiti do konca 4 mjeseca slijedece godine.
Prognozirao sam ja i za DIOKI,VALIDUS,DAKOVSTINU,BELJE -“Todorke” ,etc . i sve se obistinilo,zar ne?
Za VIRO nisam siguran da ce u stecaj,ali sam uvjeren da ce biti “velikih problema” ,a ako dode do jos koje blokade,biti ce “jako grdo”!




sav promet danas na na VIRO-R-A je 1 dionica s aska na samom zatvaranju čime je ostvaren rast od +6,96%, čista manipulacija na TK.
"sretnog" kupca s veseljem obavještavam da sam malo prije nazvao odvjetnika da podnese prijavu protiv nepoznatog počinitelja zbog manipuliranja na TK. uživaj majstore

Ako ste spremni platiti odvjetnika za takvu tužbu kupiti ću i ja sutra jednu po asku.
Samo prije napravite spread – spustite cijenu.
[/quote]
He,he,kolega Upupup je "kontras i tjera inat" svakome , za svaku rijec i navod koji mu ne idu u prilog.
Prodao je OPTIMU,kako sam shvatio rano i nisko (izgubio veliki profit) i "prebacio se u VIRO" da bi vec sada "sprzio ocito velike novce",ali on hoce jos "prziti" i ima neku svoju iracionalnu viziju kretanja cijene dionice i secera na svjetskim burzama.Naravno da se moze samo nadati (suprotno gotovo svim zadnjim istrazivanjima trzista) da ce njegovi snovi postati stvarnost.
VIRO je ,po meni,u velikim teskocama i sumnjam da ce ovo proci bez dokapitalizacije ili mozda jos necega goreg ako ponovno dode do blokada racuna.
[/quote]

Moj inat je jednostavno opisati.

Nedavno mi je jedan kolega koji živi i radi u Aziji ( ? ), možda Tajlandu ( ?? ), predložio zanimljivu dionicu šećerane iz Tajlanda. ( Meni super, odlično za razmjenu iskustava )
Pogledam, firma na ATL, u doba rasta tržišta šećera, i još preporuka prijatelja sa foruma. ( Prijatelj čak i kupio malo toga KBS-a ).
Oko VIRA se baš i nismo slagali, ali ništa strašno.
Poslije “prijatelj” ozbiljno navalio na VIRO – moju investiciju, a njega “ne interesira”.
Javi on meni da je prodao KBS sa malom zaradom jer pad i da mi dokaže da i VIRO ne vrijedi ( jer oporavka tržišta nema, VIRO će dokapitalizirati, cijena će pasti ).
Nađem zašto je pao KBS ( na Tajlandu, u njegovom dvorišu ) i izrazim mišljenje da je pad kratkoročan.
U barem tri posta “prijatelj” me uvjeravao da je moje mišljenje bezvrijedno u odnosu na mišljenje Instituta koji je zeznuo stvar krivim prezentiranjem procjena.

OK. Prijatelju, oprostite što sam izrazio bilo kakvo mišljenje o vašoj investiciji ili o Institutu kojem vjerujete.

Poslije dionica KBS-a porasla ( što meni i ne znači nešto ), a rasti će i dalje.
U vezi VIRA, a i svega ostaloga, izgleda da imamo suprotna mišljenja.
Komunikacija se sa vremenom sve više zaoštrava.
“Prijatelj” mi je preporučio edukaciju, a i ja sam njemu objašnjavao čemu služa brojevi.

Smatram da me “prijatelj” povlači za onu stvar, a u mene ona stvar ( jezičina ) pozamašna.

Oprostite svi prema kojima sam svađalica.
Branim svoju investiciju i mislim da sam u pravu u vezi stvari vezanih za VIRO o kojima sam do sada pisao.

Ljepi pozdrav svim prijateljima i “prijateljima”

Hoce li sada ustvari nestati Premijer i Viro brandovi secera sa polica i nastati neki novi objedinjeni brand?

Kakve će koristi imati Viro i Termes grupa od dobiti koju eventualno ostvari HIŠ? Hoce li se ta dobit isplacivati vlasnicima umjesto da se investira u razvoj HIŠa?

Veliki minus ovdje mi je ta nepoznanica odnosa HIŠ, VIRO, IPKK.


sav promet danas na na VIRO-R-A je 1 dionica s aska na samom zatvaranju čime je ostvaren rast od +6,96%, čista manipulacija na TK.
"sretnog" kupca s veseljem obavještavam da sam malo prije nazvao odvjetnika da podnese prijavu protiv nepoznatog počinitelja zbog manipuliranja na TK. uživaj majstore

zato ti ima Hanfa koja je glavna za te stvari. ako oni nisu tu tzransakciju zabranili, znači da je sve legalno po njima .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



sav promet danas na na VIRO-R-A je 1 dionica s aska na samom zatvaranju čime je ostvaren rast od +6,96%, čista manipulacija na TK.
"sretnog" kupca s veseljem obavještavam da sam malo prije nazvao odvjetnika da podnese prijavu protiv nepoznatog počinitelja zbog manipuliranja na TK. uživaj majstore

zato ti ima Hanfa koja je glavna za te stvari. ako oni nisu tu tzransakciju zabranili, znači da je sve legalno po njima .
[/quote]

biti neuk nije zabranjeno ali daj bar nemoj drugima dijeliti savjete!
https://www.hanfa.hr/trziste-kapitala/zlouporaba-trzista/manipuliranje-trzistem/

New Report

Close