VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Upupup
Vrlo su pametno prodavali u ta “3 ciklusa”,jer da nisu,sada ne bi mogli prodati niti po 20-30 kuna jer bida jednostavno nema.Dakle,koliko je razvidno iz Vaseg teksta prodali su dionice po prosjecnoj cijeni nesto nizoj od 200 kuna i na taj nacin spasili
dosta kapitala,dakle “problem su prebacili drugome”!
Isto su pisali dionicari LEDA kada je RBA fond prodavao.To je potpuno nerazumijevanje funkcioniranja trzista kapitala.
Vjerovatno su na drugim dionicama prosli bolje jer sigurno u portfoliu nemaju samo VIRO.



@ bisakovi

SUDZUCKER, VIRO I DODATNI PROIZVODI
Sudzucker posluje na tržištu šećera kao i VIRO.
Sudzucker ima velike gubitke ove i prošle godine kao i VIRO.
Kada ( u šali ) spomenem KRAŠ ( kanditorsku industriju ) i VIRO zaključujete da nemaju dodirnih točaka.
Napišite koje bi to dodane proizvode mogao raditi VIRO, a da nemaju veze sa nečim slatkim.


Kolega,uz duzno uvazavanje,kada ulazete u tvrtku poput ove,trebali bi se malo vise educirati i usporedivati srodne tvrtke i citati izvjesca sa razumjevanjem.
Bez toga ste "osudeni" na velike gubitke.Ako Vi ne razumijete razlike izmedu Sudzuckera i Krasa i Vira,tu pomoci nema.
Te firme koriste vrijeme jeftine sirovine-secera da rade prizvode dodane vrijednosti i na tome amortiziraju same gubitke na sirovini.
Takoder mnoge proizvode stocnu hranu i energiju.Usporedivati bilancu Sudzuckera i VIRA je apsurdno.
https://www.bloomberg.com/quote/SZU:GR
Tek uzgred cijena je trenutno 14.83 EUR +1.92%
Godisnji povrat-https://www.bloomberg.com/quote/SZU:GR-22.52%
[/quote]

Kolega, uz dužno uvažavanje, educiram se.
Za početak sam naučio brojeve.
Kada redom vidim brojeve 10, 11, 12, 13 i tendenciju za još više brojeve, ja to zovem rast.
Kada u trgovini vidim šećer po 3,50 Kn pa kasnije vidim po 5,49 Kn ja to zovem poskupljenje.
Ako se uspijem educirati o još nekim stvarima važnim za naš posao, javiti ću vam da se i Vi educirate.


Kada u trgovini vidim šećer po 3,50 Kn pa kasnije vidim po 5,49 Kn ja to zovem poskupljenje.

i time pokazujete da nemate blage veze jer je redovna cijena secera oko 5 kn ali kako se slabo prodaje po toj cijeni onda ga svako male stave na “akciju” pa rasprodaju zalihe u 7 dana i onda opet vrate cijenu na 5 i kusur kuna..i tako do sljedece “akcije” po 3,50 kn

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)



Kada u trgovini vidim šećer po 3,50 Kn pa kasnije vidim po 5,49 Kn ja to zovem poskupljenje.

i time pokazujete da nemate blage veze jer je redovna cijena secera oko 5 kn ali kako se slabo prodaje po toj cijeni onda ga svako male stave na "akciju" pa rasprodaju zalihe u 7 dana i onda opet vrate cijenu na 5 i kusur kuna..i tako do sljedece "akcije" po 3,50 kn
[/quote]

Kolega, šećer se ne proizvodi u sedmodnevnim ciklusima, a ni zalihe se ne rješavaju za 7 dana.
Drago mi je što sa Vama mogu raspravljati o pojmovima redovna cijena, akcija i razlika u cijeni.
To je ugodna promjena u usporedbi sa nekim kolegama prije Vas.



Kada u trgovini vidim šećer po 3,50 Kn pa kasnije vidim po 5,49 Kn ja to zovem poskupljenje.

i time pokazujete da nemate blage veze jer je redovna cijena secera oko 5 kn ali kako se slabo prodaje po toj cijeni onda ga svako male stave na "akciju" pa rasprodaju zalihe u 7 dana i onda opet vrate cijenu na 5 i kusur kuna..i tako do sljedece "akcije" po 3,50 kn
[/quote]
nešto se nije baš akcijašilo zadnjih mjeseci, možda ste vi to gledali krumpir

https://iegvu.agribusinessintelligence.informa.com/CO232183/EU-sugar-price-rises-above-yearago-levels
I opet pozitiva.
Da ne povjerujes ocima.
Pa kako

https://statsflash.com/industrial-sugar-market-size-2019-focuses-on-top-companies-research-methodology-drivers-and-forecast-to-2026/688368/

Povecat ce se trziste secera? Pa kak. Kaze bisakovi da sve ide u ambis.




Kada u trgovini vidim šećer po 3,50 Kn pa kasnije vidim po 5,49 Kn ja to zovem poskupljenje.

i time pokazujete da nemate blage veze jer je redovna cijena secera oko 5 kn ali kako se slabo prodaje po toj cijeni onda ga svako male stave na "akciju" pa rasprodaju zalihe u 7 dana i onda opet vrate cijenu na 5 i kusur kuna..i tako do sljedece "akcije" po 3,50 kn
[/quote]
nešto se nije baš akcijašilo zadnjih mjeseci, možda ste vi to gledali krumpir
[/quote]

onda ne znate gledati jer stalno su akcije na secer,naravno ne stalno u istim marketima nego svakih 7 dana kod drugog
trenutno je u lidlu akcija po 3,99 kn https://mojkatalog.hr/lidl-katalozi/ponuda-7852-3

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

@ amadeo

Kolega zna gledati.
Akcija nije bilo mjesecima, a Viro šećer se ( još uvijek ) prodaje po 5,49 Kn.

Akcija u Lidlu počela je ovih dana, a slično je i u Kauflandu gdje počinje sutra.
3,99 Kn/Kg


@ amadeo

Kolega zna gledati.
Akcija nije bilo mjesecima, a Viro šećer se ( još uvijek ) prodaje po 5,49 Kn.

Akcija u Lidlu počela je ovih dana, a slično je i u Kauflandu gdje počinje sutra.
3,99 Kn/Kg

Te akcije će ih i dokrajčit uz sve ostalo što ih opterećuje.

sav promet danas na na VIRO-R-A je 1 dionica s aska na samom zatvaranju čime je ostvaren rast od +6,96%, čista manipulacija na TK.
“sretnog” kupca s veseljem obavještavam da sam malo prije nazvao odvjetnika da podnese prijavu protiv nepoznatog počinitelja zbog manipuliranja na TK. uživaj majstore



@ bisakovi

SUDZUCKER, VIRO I DODATNI PROIZVODI
Sudzucker posluje na tržištu šećera kao i VIRO.
Sudzucker ima velike gubitke ove i prošle godine kao i VIRO.
Kada ( u šali ) spomenem KRAŠ ( kanditorsku industriju ) i VIRO zaključujete da nemaju dodirnih točaka.
Napišite koje bi to dodane proizvode mogao raditi VIRO, a da nemaju veze sa nečim slatkim.


Kolega,uz duzno uvazavanje,kada ulazete u tvrtku poput ove,trebali bi se malo vise educirati i usporedivati srodne tvrtke i citati izvjesca sa razumjevanjem.
Bez toga ste "osudeni" na velike gubitke.Ako Vi ne razumijete razlike izmedu Sudzuckera i Krasa i Vira,tu pomoci nema.
Te firme koriste vrijeme jeftine sirovine-secera da rade prizvode dodane vrijednosti i na tome amortiziraju same gubitke na sirovini.
Takoder mnoge proizvode stocnu hranu i energiju.Usporedivati bilancu Sudzuckera i VIRA je apsurdno.
https://www.bloomberg.com/quote/SZU:GR
Tek uzgred cijena je trenutno 14.83 EUR +1.92%
Godisnji povrat-https://www.bloomberg.com/quote/SZU:GR-22.52%
[/quote]

Evo. Ako dodatni proizvodi moraju biti stočna hrana i energija da bi ih Vi priznali.

Suhi briketirani repin rezanac – VIRO
Suhi briketirani repin rezanac pripada kategoriji visokokvalitetne stočne hrane. Domaćim i inozemnim kupcima nudi se u obliku rinfuze utovaren u kamione ili vagone te pakiran u višeslojnoj natron vreći.

Uz ostalo, VIRO ima i pogon za proizvodnju pare i električne energije – energana.

Po proizvodnom programu VIRO je mala, za hrvatske potrebe, kopija Sudzuckera.
Jedino Sudzucker ima, a VIRO nema dioničare koji vide dalje od svog nosa. ( Čast izuzecima )

Majstore,
Moje je pravo da kupim dionica koliko hocu i po kojoj cojeni ja hocu, a to sto je spread preko 6% nije moj problem…
P.s. blago tebi kad imas toliko vremena da ga trosis na ovakve piz.rije…

Rastimo zajedno...

New Report

Close