VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Erste.
Imali su oko 32000 kom.
Izašli iz top 10.
Vidim da još ima pritiska na prodaji tako da imaju još nekih 5000 kom


T+3,
Kako očekuješ vidjeti promjene prije toga?

U kojem si ti stoljeću zapeo i ostao?

Mene bas zanima tko će i zašto pumpati cijenu. Fondovi koji su još unutra imaju vjerojatno solidan godisnji rezulatat i ako cijena raste imaju izravan poticaj da izadju van.

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idDrz=1&idNac=2

ERSTE ispod top 10…napravija veliki pad dionice…ako se neko od velikh ne bude iskrcava… slijedit će oporavak dionica

Ne treba cijenu pumpati, Al ako su ovi u onom stampedu nerealno srušili cijenu onda neki bounceback bi bio realan, do nekih 70ak kn sigurno jer će puno kapitalizirati dobit na tim razinama. Ovo je sve pod pretpostavkom da se iza brda ne valja nešto novo što javnost ne zna, a erste je znao

imamo novog u Top 10..CROATIA BANKA.. 0.54% ima 7488 dionice…

Još je jedino ostalo revizorsko izvješće za 2018.god. i teza da VIRO krivotvori izvješća.
Naravno, prema onome što u izvješću piše, stvari stoje puno bolje nego što to neki forumaši interpretiraju.

ZADUŽENOST
Revizorsko mišljenje – Isticanje pitanja u vezi s vremenski neograničenim poslovanjem
Spominje se kratkoročna imovina i kratkoročne obaveze. Stanje svakako nije dobro, ali nije niti kritično kako Vam neki žele prikazati.
Revizorski zaključak: Naše mišljenje nije modificirano u vezi s tim pitanjem.

KRIVOTVORENJE IZVJEŠĆA
Ključno revizorsko pitanje – vrednovanje zaliha
Revizor radi razliku između vođenja zaliha po cijeni proizvodnje ili po cijeni po kojoj je zalihe moguće prodati.

Moje viđenje stvari:
Ako su zalihe i bile vođene po višoj cijeni od tržišne na datum 31.12.2018. god. to sada više nije važno.
Zalihe su u međuvremenu prodane i naplaćene ili pretvorene u potraživanja. Time se samo moglo odgoditi prikazivanje gubitaka.
Gubitci ( ako ih je stvarno bilo ) su prikazani u ovoj godini knjiženjem prodaje.
Zbog toga ove godine imamo gubitke bez obzira na očiti izlazak iz krize.


Još je jedino ostalo revizorsko izvješće za 2018.god. i teza da VIRO krivotvori izvješća.
Naravno, prema onome što u izvješću piše, stvari stoje puno bolje nego što to neki forumaši interpretiraju.

ZADUŽENOST
Revizorsko mišljenje – Isticanje pitanja u vezi s vremenski neograničenim poslovanjem
Spominje se kratkoročna imovina i kratkoročne obaveze. Stanje svakako nije dobro, ali nije niti kritično kako Vam neki žele prikazati.
Revizorski zaključak: Naše mišljenje nije modificirano u vezi s tim pitanjem.

KRIVOTVORENJE IZVJEŠĆA
Ključno revizorsko pitanje – vrednovanje zaliha
Revizor radi razliku između vođenja zaliha po cijeni proizvodnje ili po cijeni po kojoj je zalihe moguće prodati.

Moje viđenje stvari:
Ako su zalihe i bile vođene po višoj cijeni od tržišne na datum 31.12.2018. god. to sada više nije važno.
Zalihe su u međuvremenu prodane i naplaćene ili pretvorene u potraživanja. Time se samo moglo odgoditi prikazivanje gubitaka.
Gubitci ( ako ih je stvarno bilo ) su prikazani u ovoj godini knjiženjem prodaje.
Zbog toga ove godine imamo gubitke bez obzira na očiti izlazak iz krize.


Odnos dug/kapital : 464,60 % za 3/2019, i raste iz kvartala u kvartal!!!

@Upupup
VIRO je “na rubu”,htjeli Vi to priznati ili ne,sasvim je svejedno!
VIRO je u iznimno teskoj situaciji,a nitko osim Vas ne vidi “ociti izlazak iz krize”!
Cak i cijene dionica slicnih VIRU u aziji jako padaju(ja sam jucer prodao sav KBS sa manjim profitom na 3.22 -cijena na kraju dana pala na 3.16).Te tvrtke su profitabilne za razliku od VIRA i daju redovno dividende 3-5% pa se ipak pojacano prodaju!
Mislim da VIRO bez dokapitalizacije nece opstati!

@ bisakovi

Žao mi je što na dionicama KBS-a niste uzeli veću zaradu.
Obzirom da ste na tome području vjerujem da imate puno bolji pregled tamošnjeg tržišta od mene.
Ono što sam ja primjetio je nekakva procjena o smanjenju proizvodnje ( ispravite me ako griješim ).

Ono što procjenjujem čak i trenutno važnijim za kratkoročni pad cijene dionica šećera je nešto što bih ( oprostite na izrazu ) nazvao političkim pamfletom.

Radi se o slijedećem:
https://www.nationthailand.com/news/30379043?utm_source=category&utm_medium=internal_referral

Što očekivati od dionice šećera u Tajlandu nakon ovakvog članka i procjene.
Logično je da se Tajland bori protiv subvencioniranja šećera konkurentske Indije, ali ovakva procjena je protiv fundamentalnih događanja na tržištu šećera i može imati samo kratkoročne ciljeve.

Da sam u ovom trenutku imao dionice KBS pričekao bih stišavanje situacije.
Ne kažem da ste Vi pogriješili. Vi najbolje znate omjer rizika i zarade koji Vam odgovara.
l.p.

@upupup
Na KBS -u sam uzeo neki profit i to je bitno.Ne trebate se Vi bojati za to dali je profit mogao biti veci ili manji.
Meanwhile, raw sugar price is expected to fall by 12.62-12.75 cent per kilogramme or Bt8.43-8.52 per kilogramme on the New York market amid concerns over India’s subsidy for its sugar exports which may affect the world’s production volume.
Da prevedemo:

U međuvremenu se procjenjuje da bi cijena sirovog šećera pala 12,62-12,75 centi po kilogramu ili Bt8,43-8,52 po kilogramu na njujorškom tržištu uslijed zabrinutosti zbog indijske subvencije za njegov izvoz šećera koja bi mogla utjecati na svjetsku količinu proizvodnje.”
I tko je dao tu sluzbenu izjavu????
The Innovation Research and Development Centre under the Bank for Agriculture and Agricultural Co-operatives (BAAC), has forecast higher prices in December for agricultural products including unmilled rice, unmilled Jasmine rice, unmilled sticky rice, maize, rubber, cassava, oil palm, pig, and Vannamei white shrimp tend to be rise, while raw sugar prices may slide.
Dakle kljucni institut za istrazivanje trzista poljoprivrednih proizvoda Tajlanda,najveceg izvoznika rize na svijetu,ribe,rakova ,jednog od najvecih izvoznika kasave,kaucuka,palminog ulja,svinskog mesa,juznog voca!!!!
Tek uzgred KBS sam mogao kupiti znatno jeftinije opet na kraju trgovinskog dana,ali nisam,jer ce cijena jos padati,po meni.

@ bisakovi
Baš kao što sam napisao.
Procjena o padu cijene šećera koja je došla iz Tajlanda.
Institut Tajlanda daje procjenu o padu cijene šećara prozivajući Indiju zbog subvencija.
I onda raste cijena šećera u svijetu, a padnu cijene dionica šećerana na Tajlandu.
Ja to zovem autogol.
Tajland “zabio” sam sebi ( i svojim šećeranama).

New Report

Close