VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/po-prvi-put-u-povijesti-proizvodacima-jabuka-isplacen-20-mil-kuna-potpora-za-neobrano-voce/9707842/

Pa da vidimo dal ce i za secerase biti

@Aardwark

Secer nije poljoprivredna kultura već sirovina koja se dobiva preradom iz šećerne trske ili iz repe koje su poljoprivredne kulture.

Da ne ostaneš u uvjerenju da secer raste u kockicama na grani.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2107341

Tako je vlada u ožujku ove godine odlučila proizvođačima šećerne repe dati 60 milijuna kuna, kako bi se “zadržao interes za proizvodnju šećera i zaustavili negativni trendovi”.

Naime, 2017. ukinuta su ograničenja za proizvodnju šećera u Europskoj uniji. To je, naravno, dovelo do pada cijene šećera pa se i kod hrvatskih proizvođača smanjio interes za uzgojem šećerne repe.

Iz Ministarstva su tada smatrali da bi daljnji pad proizvodnje doveo do veće ovisnosti o uvozu, zbog čega bi na domaćem tržištu došlo do rasta cijene šećera, pa su uveli poticaje od 2.250 kuna po hektaru.

S obzirom na to da je dugi niz godina šećer najvažniji izvozni poljoprivredni proizvod Republike Hrvatske, bez vlastite proizvodnje došlo bi do veće ovisnosti o uvozu, što će rezultirati rastom cijena šećera u maloprodaji”, upozoravali su tada iz Ministarstva.

T+2 znači večeras će se vidjeti tko je prodavao u srijedu..

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

@Aardwark

Još uvijek vidim ne sjeda na svoje mjesto…. Obzirom da je secer sirovina ili poljoprivredni proizvod potice se uzgoj šećerne repe, a ne prerada sirovine. Naravno da je to vezano jedno uz drugo samo je razlika da bez ili sa poticajima proizvodjaci poljoprivredne kulture, šećerne repe ne gube novac, a šećerane koje prodaju gotov proizvod odnosno sirovinu ga gube.

To nije izravno poticajna mjera za preradjivace šećerne repe nego ratare koji proizvode repu.

Za razliku od horde katastrofičara koji su zaposjeli ovu dionicu zadnjih dana, ja imam sasvim suprotno mišljenje o zadnjim događanjima kod ove dionice.

Dogodilo nam se nešto najbolje što smo mogli samo poželjeti.
Kratkotrajna i potpuno nevažna blokada računa dovela je do naglog izlaska fonda koji je već i prije prodavao i sa malim količinama blokirao rast cijene.
Sada su izašli na savršen način da privuku pažnju malih investitora ( koji su najvitalniji i najvažniji u zadnje vrijeme na ZSE. Svi ostali postali su samo beznačajne kulise – stoje tu i ne služe ničemu ).

Znači, riješili smo se najdrhtavijih ručica i privukli prave investitore.
Čista pozitiva.
Sada možemo ( uz trend rasta šećera ) postaviti ovu dionicu na novu cjenovnu razinu gdje joj je i mjesto.
Vjerujem da će već na izvješću za 1. kvartal 2020. mnogi biti vrlo ugodno iznenađeni.

@upupup
lijepo si ti to sebi sve to posložio, ali ako je stvarno tako kako pišeš, zašto nitko ne kupuje čak ni ove dionice po 65 -70 kn, a kamoli iznad toga?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

ovi nalozi na prodaji 64 do 69 kn su vjerojatno oni sta su kupovali ispod prosjeka …moguce onaj na 5800 komada sta je fond istresa na 60.50 kn….





fascinantno mi je ponašanje ulagača na ovoj dionici: jučer što god da je veliki prodavač stavio na prodaju, ulagači su razgrabili ,bila ponuda na 70, 68,66 pa i onih zadnjih 56xx dionica koje je stavio na prodaju na 60 kn u fazi zatvaranja burze..kupovalo se jučer nalozima od po 1000 pa i 2000 komada, a danas kad je očito da je rasprodaja završila i da više nema tko rušiti cijenu dolje ,danas ne kupuje skoro nitko??? kako to objasniti? ako netko od aktera jučerašnjih kupnji može objasniti zašto mu je jučer bila dobra cijena od 70 kn a danas mu je preskupa od 65 kn?
ono nisu bili tamo nekakvi kupci… to su bili jači igrači jer su nalozi bili po 1000 kom… danas se još uvijek koristi situacija za skupljanje jer tek sutra imamo info o kojem se fondu radi..(vjerojatno erste) i igrači ne dižu cijenu. čak su se stavili na prodaju i postavili na kupnju da im još upadne od kojeg drhtavca. Ovo je očito da nema više fonda koji je jučer sipao ali dok se ne vidi crno na bijelo svi su oprezni…
[/quote]
priznajem, ja sam jučer bio neki kupac, ukupno sam sakupio 3452 komada i danas sam neki
ali samo 134
[/quote]
daj nam malo iskopiraj taj nalog kod brokera. ne bumo si sad samo na riječ vjerovali.
[/quote]
nedavno sam brokeru slao nekoliko puta očitovanje, jer su ga tražili u skdd-u, ne samo za Viro, pa što je ovo ljudi, više nitko nikom ništa ne vjeruje na riječ, gdje se izgubio naš džentlmenizam, sada bih trebao i na forumu dostavljati podatke da trgujem, na što se svela ova burza, kad kupiš više od 5000kn odmah čudno

Jel se zna tko je blokirao račun?


Jel se zna tko je blokirao račun?

ja ne znam, sumnjam na HEP, napisao sam da je već bilo nekog natezanja za struju, oni su inače ažurni oko neplaćenih računa

je li netko zna tko je prodavao prije 2 dana ?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close