VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ladyM….opa..zadnja 3 mjeseca rast cijena šećera 17,5%……dobra vijest za Viro…

Bisakovi,
rast cijena temeljem procjena smanjenja proizvidnje Indije,Tajlanda,Amerike, Meksika,Europe..osim Rusije koja jedina ima povećanu proizvodnju te temeljem nastavka smanjenja procjena proizvodnje za 2020/2021.
Osim toga Viro jednim djelom uvozi sirovi šećer te ga prerađuje.
Australija ,Brazil i još neke zemlje čekaju presuđujuću odluku WTOa protiv Indijskih subvencija za nekih četiri mjeseca, a u svoju korist.
EU proizvođači također su u procesu čekanja odluka u svoju korist u svezi zahtjeva za smanjenjem količine uvoza bescarinskih kvota šećera te u svezi zaštitne regulative.
Ugl. ima dosta potencijala…jest da Viro pleše na rubu,al nadam se da će se izvuću..vidjet ćemo.



Bisakovi,

Evo Vam, rast cijena sirovog šećera (11) 17.5 % u zadnja tri mjeseca:

https://www.marketwatch.com/investing/Future/SUGAR

A kako vidim da pratite tržište, znate da nastavak rasta cijena slijedi i u idućoj godini.


Ma,potpuno netocno .
Citiram:Sugar increased 1.02 Cents/LB or 8.55% since the beginning of 2019, according to trading on a contract for difference (CFD) that tracks the benchmark market for this commodity. Historically, Sugar reached an all time high of 65.20 in November of 1974.
https://tradingeconomics.com/commodity/sugar
I to su opet gotovo najnize razine u posljednjih 10(deset) godina.
Ne znam i ne vjerujem da ce cijena znacajnije rasti u slijedecoj godini.Od kuda Vam takav zakljucak?
VIRO je potpuno nekonkurentan proizvodacima secera iz secerne trske i bez izdasne pomoci drzave nece opstati,po meni!
Osim toga nemaju nikakve proizvode od secera sa dodanom vrijednosti.
[/quote]

nažalost 100% točno
cijena dionice u ovakvoj situaciji je manje bitna jer ugrožen je sam opstanak firme! pitanje je hoće li krajem godine VIRO još postojati u ovakvom obliku a svi ovdje filozofiraju je li ovo dno ili će cijena dionice još pasti! to uopće nije sada bitno, radi se o glavi!

@LadyM
Sve Vase prognoze baziraju se uglavnom na nadanjima,a ne cinjenicama.
WTO nema “nikakvu presudujucu odluku” vezano za Indiju koja ce se povinovati istoj ako ne bude dobra za nju.
Tajland ima samo malo smanjene prinose u ISSANU,sjeveroistocnoj regiji zbog suse,ali i velike zalihe iz proslih vremena.
VIRO jednostavno nije konkurentan i ne moze biti aziji,juznoj americi.To je isto kada su pokusavali kod nas uz veliku medijsku pompu uzgajati nojeve,cincile i juzno voce i konkurirati Juznoj africi ili Juznoj americi.Mi mozemo raditi samo ono gdje mozemo biti konkurentni i imamo neke komparativne prednosti kao u turizmu ili ostvarujemo veliku dodanu vijednost.
Ovakav VIRO,po meni,ne moze opstati.Mozda ako se restrukturira i proizvodi dodanu vrijednost.


Al to sve skupa ne mora značiti i oporavak izmučene i firme koja se bori za opstanak u RH. Očito su svi resursi i kapitalne zalihe tamo odavno potrošene i sada je nastupila situacija borbe za golo prezivljavanje. Kapital u takvoj situaciji može vrijediti doslovno nula ili čak i biti negativan iako je u knjigama tolko i toliko.

Treba ispravno postaviti brojeve i tumačiti ih cum grano salis, a ne ono sto bi svi mi zeljeli da bude.

Ono što ja primjećujem je da je u Rezervacijama – rezerve za vlastite dionice još uvijek knjiženo 38.620.615 Kn i da se od tih sredstava moglo još u prošlom kvartalu potrošiti dio novca za dionice kupljene za trezor.
Možda situacija nije tako “mračna”. Treba samo upaliti svjetlo.

Da, treba gledati komparativne prednosti, a to je svakako turizam u Hrvatskoj, tu ste u pravu.

evo ga skriveni sa 932 komada na 70,vjerojatno ima oko 18.000 dionica.netko je to skužio i riješio se vruće robe tj. prodao je 1000 komada po 69,50 kn..iće će to dosta niže, bez brige. ne na 20 kn kao što neki navijaju ali uvjeren sam da ide na 50-ak kuna

Ljudi Viro je propo. Ako prodate na vrijeme možda dobijete nešto. Evo ovi bisakovi i slični misle da je firma zapravo pred stečajem ali su spremni ponuditi 50-tak kuna tek toliko. Ja nudim 40 pa ću početi pisati negativnosti

Nemojte skidati sa aska.
Ako toliko žele prodati, neka daju po bidu.
Bilo je takvih na Optimi više nego nekoliko. 🙂

još nema službene informacije da je račun odblokiran …..

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


još nema službene informacije da je račun odblokiran …..

https://zse.hr/default.aspx?id=94726

Kazu da ce danas biti odblokiran
Sumnjam da bi se bavili laznim informiranjem


Ljudi Viro je propo. Ako prodate na vrijeme možda dobijete nešto. Evo ovi bisakovi i slični misle da je firma zapravo pred stečajem ali su spremni ponuditi 50-tak kuna tek toliko. Ja nudim 40 pa ću početi pisati negativnosti

Otkuda Vam to da bih ja ponudio 50 kuna za dionicu VIRA ili 40 ????
Mene u ovim okolnostima kupovina ove dionice ne zanima po bilo kojoj cijeni!

New Report

Close