VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav ekipi. Ja kupio VIRO nedavno, kad ako ne sad. Drvene Marije nek čekaju dobro izvješće, al onda na semaforu neće možda biti ova cijena.Nije nagovor na ništa.

2Q sudzuckera izasao

Suedzucker said in July that trading conditions remained
intensely difficult with low sugar prices and no turnaround
likely for the company’s current financial year.
Ove godine operativna dobit secernog dijela -55 mil, a prosle je bila -5 mil€. Znaci jos se pogorsalo, a ne popravilo

dionica -8%

vjerujem da je viro bolji do njemaca

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


2Q sudzuckera izasao

Suedzucker said in July that trading conditions remained
intensely difficult with low sugar prices and no turnaround
likely for the company's current financial year.
Ove godine operativna dobit secernog dijela -55 mil, a prosle je bila -5 mil€. Znaci jos se pogorsalo, a ne popravilo

dionica -8%

vjerujem da je viro bolji do njemaca


vi se kolega sprdate s domaćom šećernom industrijom nakon svih ovih godina borbe za opstanak u ovim teškim i presudnim trenucima, kada se nazire tračak optimizma u oporavak,
pa da nastavimo u tom tonu,

vaše postove čitaju izgleda i u Londonu, jer tamo se uglavnom pojavljuju svi viđeniji stručnjaki (tipa Todorić) i zbog toga danas imamo ovu stagnaciju cijene šećera, jer ste vi evo zaključili da je u skladu s objavljenim podacima za 2Q (Pazi ! 2Q) Sudzucker i Viro tako poslovao, iako smo te podatke za 2Q već davno valjda svi provarili, a znamo kakve su cijene šećera bile tada na tržištu,

kada već pišete o padu od 8% , onda ste mogli priložiti graf i navesti da je cijene unazad 6 mj bila na 11,5€, a sada je nakon dvostrukog vrha na 16€, pala sa 14 € na 12,75€,
https://finance.yahoo.com/q?s=szu.de i da budem precizan, pad je 10,14%

naravno da bez toga ovaj vaš post jeste bezočno drukanje na pad iz nemam pojma kakvih razloga, ali sigurno ne iz brige za ostale ulagače, više mi smrdi na potencijalnu kupnju na ovim razinama, jer sve ukazuje da je oporavak tržišta šećera u regiji na dobrom putu, a kampanje su u tijeku i vi to dobro znate da su ovdje regionalne cijene ipak nešto višlje, ali se uvijek ukazujete na temi kao veliki znalac i poznavatelj situacije, a nemate dionice naše 2/3 HIŠ, jer pravite takve neusporedive usporedbe, kao kada bih ja napisao da će sve hrvatske putničke agencije poslovati loše ili propasti, jer je Tomo Kuk ruknuo kao da ga nikada nije ni bilo ,
https://plavakamenica.hr/2019/09/23/bankrotirao-je-thomas-cook-drugi-najveci-touroperator-na-svijetu-to-ce-osjetiti-i-hrvatski-turizam/,
mali su uvijek nešto žilaviji i fleksibilniji, kada je na tržištima loše,

dakle, moj zaključak je u svezi glede vašega posta: bezočni ste druker
i možete što se mene osobno tiče promijeniti taj svoj nick u gk……..c, obzirom na vjerodostaojnost vašega pisanja

p. s. nemam mogućnost ocjenjivanja, ali bi otprilike bio na tragu ostalih kolega, koji su vas ocijenili

🙂 ah, sta reci. Smijeh, kao obicno. Vani kalendarska godina i objava financijskih izvještaja nemaju veze. Nike je prije mjesec dana izbacio godišnje izvješće. Kad je nama 3Q sudzuckeru je danas 2Q jer drukcije racuna godinu. Ahahaha. A on mislio da ja objavljujem podatke od prije 3 mj. Koliko je teško provjeriti dal objavljujem točne ili netocne podatke? Zasto se bar malo ne potrudite? Kad objavim i vi otkrijete da nije tocno, vi me slobodno ispravite i ja cu se ispricati. Ovako ispadam drukercina koja vam zeli oteti dionice. Imate mozda ATPL?

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

naravno,
i to s dobrim plusem, (prosjek ispod 280)
upravo sam dokupio i Viro,
treba to ipak malo većom količinom zatući

ako niste druker, koji je povod pisanja na temi?

Da se i ja uključim u temu..
Gklemenc jako dobro zna u koju EU regiju Njemačka spada kad su u pitanju cijene šećera.Isto tako jako dobro zna u koju regiju spada Hrvatska.Pretpostavljam tako da zna i cjenovne razlike šećera između 2. i 3. regije u EU. Prema tome, ne znam koja je smisao objavljivanja navedenog članka osim potrebe za jeftinijom kupnjom.

Ujedno novi Info:
Busines Standard India: Direktor NFCSF prekjučer je izjavio da bi proizvodnja šećera u Indiji pasti na oko 25 mt za 2019/2020 u odnosu na procjene od 28,2 mt. Znači da bi deficit šećerra mogao po novome biti čak i veći od 6,4 mt (ako se kod Brazila ništa ne promjeni).

Dok ste vi jos bili u nastajanju, ja sam analizirao šećer. Neki, koji su bili malo manje bahatiji od vas, i htjeli su poslušati savjet, su jos prije skoro 3 godine izašli van iz ove dionice. A i vjerujem da su mnogi od mog pisanja i nešto naučili. Ja ne drukam na pad niti rast. Jesam ja napisao da treba prodati ili kupiti Viro? Ja sam napisao da je sudzucker pao 8% i da je imao katastrofa izvještaj. Šta tu nije tocno?

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

LadyM

Ja jako dobro znam u koju zonu spada Hrvatska, a u koju Njemacka. Isto tako znam koliko je produktivnija i jeftinija proizvodnja u Sudzuckeru, nego u Viru. Tako, ako uzmeš da je jeftiniji šećer u Njemackoj, kao i troškovi, a da su veći troškovi u Viru, kao i da imaju veće prihode od prodaje, dođe ti zapravo na isto

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

To je točno no ne vidim poveznicu sa 3. regijom jer su kod nas cijena i vremenski uvjeti drugačiji u odnosu na Njemačku. Ja se nadam da će kvartalno izvješće biti bolje od ovih prethodnih no to nećemo znati do objave izvješća.Kako god bilo, sljedeće razdoblje bi po navedenom trebalo biti svakako bolje u odbosu na prethodne dvije godine.

@LadyM
Vasi postovi su inspirirani dobrim zeljama i to je OK,ali poslovanje VIRA kao i njegova buducnost je vrlo neizvjesna.Lijepo je “vaditi vijesti” u dijelu koji Vam odgovara i za Vas sve pocinje i zavrsava u Indiji sto je dakako netocno i pogresno.Stvarnost je “malo drugacija” i cijene dionica tvrtke za proizvodnju secera u cijelom svijetu padaju ponovno vec nekoliko dana,a izvjesca su sve,samo ne dobra.Mnoge azijske zemlje daju velike subvencije farmerima za uzgoj secerne trske,a Brazil je najveci proizvodac secera.
Potencijal za nove zasade sec. trske u Aziji je ogroman.
Ovo povecanje cijene VIRA na ZSE zadnjih dana nije bazirano na cinjenicama koje bi to opravdavale i ,po meni,ceka nas znatan pad cijene.

Bisakovi, da složila bih se s vama,moja očekivanja jesu na lijepim željama ali i na činjeničnom stanju. Šećer pratim već neko vrijeme,Brazil,Tajlan i Indiju kao glavne igrače na globalnoj sceni, futuresi,11 i 5, te EU regulativu. Znate li da je Indija danas imala sastanak s Kinezima za izvoz šećera? I moguće da će se dogovoriti jer će Indija pristati na manju cijenu kako bi se željeli riješiti velikih zaliha. Brazil će imati izvoz na razini od prije 14 god jer im ne odgovaraju cijene,profitabilnije im je etanol proizvoditi jer imaju ipotražnju cijena 13,2-13,7 za etanol). Tajland će imati manju proizvodnju za 8 %-sa 130 mil t. na 119 mil t. trske).
U međuvremenu Australija,Brazil,TAjland su alarmirali WTO zbog Indijskih subvencija.
EU proizvođači šećera također raspravljaju i traže dodatne zaštite.I to je u procesu.

LadyM

Vi kazete da se secerom bavite vec neko vrijeme. Ja ga analiziram sigurno 6 godina. Tako da ono što pišem, ne pišem bezveze. Mnogi su nadobudni dolazili na ovu temu, pisali kako su kupili dionice jer ce Viro rasti, pa kad sam ih upozoravao da su to price za malu djecu, su mi govorili da nemam pojma. Svejedno mi je dal netko misli kupiti ili prodati dionice Vira, ali ja bih prije kupio sad sudzucker, koji posluje pozitivno, osim secernog dijela, nego ulagao u nesto nesigurno kao Viro. Svatko ima svoj omjer rizika i prinosa. Ali ja sam ja, a vi ste vi. Tako da ulažite, prodajte, štagod, a vrijeme će pokazati.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

New Report

Close