VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pripuz

daj se molim te skini s teme, naporan si do bola. Znaci u hebene dvije godine dajes svakih 3 dana prognozu, koja se do sad jos niti jednom nije ostvarila. Zar su potrebne jos dvije godine tvojeg baljezganja da shvatiš da pojma nemaš ili koji k. Sve si nas podavio, majke mi. Jos je najbolje kad ti Aadwark i ekipa tepaju, ma padne mi mrak na oci. Jel znas mozda za onu latinssku uzrečicu "si tacuisses, philosophus mansisses". Potrazi, možda ti pomogne


Molim te nadji gdje mu tepam.
Sve ostalo stoji.
To sto cekas znatno nize da udjes tvoj problem
Frustracije izazvane smjesnim pokusajem rusenja cijene nakon objave rezultata su vas problem
Viro je zveknuo zbog ocekivanih losih rezultata koji su konacno dosli na vase veselje.
Nazalost po vas Viru se smjesi svjetla buducnost i ja ocekujem rast
Zato sam kupio viro i zato jesam na ovoj temi.
Koji je vas razlog?

Ima netko volje da pobroji dobit odnosno gubitak u zadnjih 5 godina i da prokomentira realnost buduće egzistencije ove kompanije.

Moj razlog je da pisem protiv da kupim jeftinije. Pročitali ste me

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Dečki ajmo malo svi smiriti priču. Svatko ima pravo misliti i napisati svoje viđenje situacije. Uz mali disklejmer “moje mišljenje” . Zabrana pisanja nema smisla.

Kolega svi smo mi neki način navlakači… Ja mislim da je vrhunski trenutak za kupovinu i da je potpuno nebitno dali je cijena 60 ili 100..ali opet nemira biti da sam u pravu..tako sa bi bilo dobro da svi svoje argumente iznesu bez obzira na tuđe neslaganje… više tolerancije

barem malo oporavka, +2% valjda konačno od dna
https://www.ig.com/uk/ways-to-trade


Kolega svi smo mi neki način navlakači… Ja mislim da je vrhunski trenutak za kupovinu i da je potpuno nebitno dali je cijena 60 ili 100..ali opet nemira biti da sam u pravu..tako sa bi bilo dobro da svi svoje argumente iznesu bez obzira na tuđe neslaganje… više tolerancije

E ovo mi se svidja… poziv na toleranciju! 👍

Nazalost, secer je još nigdje: Vaš link …

Mislim da osim cijene šećera ima još mnogo čimbenika koji utječu ili bi mogli utjecati na cijenu dionice Vira pa je vrlo nezahvalno davati bilo kakve prognoze.

Samo da se nakratko uključim u temu ! Koliko mi je poznato, Viro je nedavno potpisao ugovor o prodaji šećera Atlantic grupi po cijeni od blizu 500 €/T ! I ja sam ostao iznenađen informacijom, ali sam kasnije saznao da je ugovor višegodišnji, i da se ta cijenu ispregovarala vjerojatno u svijetlu očekivanja budućeg rasta cijene šećera. Ni Tedeschi nije baš od jučer da bi plaćao sirovinu po tolikim cijenama ako u nešto nije koliko toliko siguran. Količine robe sigurno nisu tolike da bi nešto značajno pomogle industriji u ovom trenutku, ali…

Znači cijena u EU nema direktne veze sa svjetskim cijenama šećera. Cijena ju EU je zaštićena jer je šećer roba koja se uvijek štitila. Cijena u EU je namjerno spuštena da se uništi labava konkurencija. Bio je sastanak u Londonu početkom godine i dogovor je da referentna cijena od 404 e/t vrijedi. Znači najgore je iza nas. Treba biti strpljiv sa oporavkom. A ovo udruživanje je povijesna odluka. Mislim da ćemo efekte toga vidjet prije nego očekujemo.

Ako nista drugo pripuz mi opet pomogao. Kad je rekao u ponedjeljak da ce onaj rast secera i vira biti za 50% ja odmah prodao secer na 6,1. Kupio ga na nekih 5,8. U cetvrtak kupio opet na 5,72, sad je skoro na 6. Pripuz, molim da mi javis opet kad krece raketa da znam prodati. Pokazao bih nalog ali nemam volje. Tko vjeruje nek vjeruje, tko ne ne mora

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Samo da se nakratko uključim u temu ! Koliko mi je poznato, Viro je nedavno potpisao ugovor o prodaji šećera Atlantic grupi po cijeni od blizu 500 €/T ! I ja sam ostao iznenađen informacijom, ali sam kasnije saznao da je ugovor višegodišnji, i da se ta cijenu ispregovarala vjerojatno u svijetlu očekivanja budućeg rasta cijene šećera. Ni Tedeschi nije baš od jučer da bi plaćao sirovinu po tolikim cijenama ako u nešto nije koliko toliko siguran. Količine robe sigurno nisu tolike da bi nešto značajno pomogle industriji u ovom trenutku, ali…

Bilo bi bolje da je po 600, zar ne?

Mislim ako već navodis takve stvari, koje se ne mogu provjeriti i koje su vjerojatno povjerljiva informacija, ako su uopće istinite, onda bi barem trebao navesti i neke činjenice, za točno koga, koiko, u kojim rokovima Itd. Itd.

New Report

Close