VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam ništa o Viru-u i šećeru, osim da mu je pala cijena, a izbjegavam slatko 🙂
Cijena dionice je blizu ATL, pa mi je postao zanimljiv, s obzirom da volim takve
dionice blizu ATL…kao npr ATPL na 100, što je slično ovome…vidjet ćemo da li
ću kupiti, nisam još odlučio…

https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/hrvatske-secerane-podrzavaju-ministra-tolusica/

Vaš link …

Secer na 13.74 USD. Vjerujem u rast do16-17 USD zasada. Potom pad i rast krajem 2019g. do 25 USD. Analiza kaze da je Viro na ovoj cijeni secera trebao vec preko 210 kn. Na targetu 17 USD bi ekvivalent bio 350-370 kn.
U svakom slucaju sve do 200 kn je jeftino.
Izvjesce mali minus ili na granici nule. Lraj godine bi trebao dati zeleno izvjesce.

Ovaj kvartal bi mogao biti loš, 4. bi mogao biti ok

ipak malo kasnimo na 380, mislio sam da će to probijati još jučer, valjda je samo vremenska razlika u pitanju, danas se možda i zadrži na toj cijeni,
što vi mislite, kakvi su sada postupci Uprave Vira, prodaju li oni sada ili čekaju opet nekakav pad, kako bi ostvarili gubitak,

bbkk0000,
ovaj kvartal bi po čemu mogao biti loš ?
isplaćeni su proizvođači i pristiže nova sirovina,
ako mislite na onaj što je prošao 30.09. ako i bude mali gubitak radi cijene, on je ionako prošao, ne možemo ga vraćati, a nadam se da nisu napucali neki abnormalan gubitak, ili možda i jesu radi pokrića u narednom razdoblju, imamo još 10-ak dana za razmišljenje, bumo vidjeli

Cijena je u 3.kvartalu bila jako loša sa generalnim očekivanjem prema dolje, 3.kvartal općenito ni sim ni tam za proizvođače, koliko se sjećam malo je bilo zaliha, …po osjećaju ja bi rekao loše sa očekivanjem prema boljem kvartalu

ima li netko informaciju koliko je uopće šećer kod nas u maloprodaji ?

U Konzumu 5,49 i Viro i Osijek i Kplus

po tome ispada, ako trgovci imaju i 50% marže, da kupuju cca po 400€/t , to onda nije tako loše, 3kn/kg
nekada se šećer prodavao i po 1,8 kn/kg, ali što kaže kolega Don Juan, tada su neke šećerane otišle u stečaj

VIRO se trza. Al svako malo novi nalozi na prodaju iako se veliki mice


U Konzumu 5,49 i Viro i Osijek i Kplus

jedino je u Pevecu Premier bio prije tjedan dana 3,59 kn….al mislim da je to više is toga što Pipunić nema takvu B2B mrežu ko Viro i da im gori pod petama….puno je toga u Žitu napravljeno na leverage

vani cijena dosta naglo pada, možda sada krene rasti Viro, do sada je bilo obrnuto

New Report

Close