VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolike su procjene za ostvareni gubitak Vira, meni cijena sugerira oko 100 mil. kn minimalno

bemti, jel ovo atl – 200 čuna – jek ikad ovo bilo niže.

Pa neć valjda baš toliko biti, ipak je viro ozbiljna tvrtka – ja cijenim gubitak na 50 do 60 milja, onoliko koliko su lani bili natukli dobiti i to poglavito kroz jako dobre cijen u q4 2016. živi bili pa vidjeli.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Atl 180kn ali ide ovo nize jednostavno nema okidaca koji moze pokrenuti dionicu a s druge strane trzisni viskovi su ogromni jednostavno outlook nikakvi bar u bliskoj buducnosti


Atl 180kn ali ide ovo nize jednostavno nema okidaca koji moze pokrenuti dionicu a s druge strane trzisni viskovi su ogromni jednostavno outlook nikakvi bar u bliskoj buducnosti

Ja bi reko da od ovih 200-180 nebi trebalo više dolje al ovo je ipak ZSE, Europa postaje izvozno orijentirana i brzo će ovaj višak nestati, s druge strane Brazilu i ostalima je trenutno isplativije raditi ethanol budući da je nafta ošla gore.

hm dalo bi se o tome raspravljati trziste je nepredvidivo pogotovo na poveliki minus ovoga kvartala


kolike su procjene za ostvareni gubitak Vira, meni cijena sugerira oko 100 mil. kn minimalno

po meni ni blizu….puno pozitivnije ce biti


Tone li ga tone – prognoziram tamo ljeto jesen 2018 razine 150 do 160 kn. Nema nama naprijed dok viškovi ne budu počišćeni.

znate li vi za koliko mjeseci dolazi ljeto jesen tamo, ovo za nekoliko sekundi može na 150

a zasto je bitno na koliko i kad ce pasti na 150kn? nije mi jasno zasto se diskutira o tome? ako ti je povoljno kupuj, ako nije cekaj svoj target.

nitko od vas nema pojma kolika ce cijena biti za 5 minuta ili 55 dana.

Ovaj forum baš i postoji zbog razmjene mišljenja i nekakvih osobnih iskustava. Ne znam zašto se o nečemu nebi ovdje smjelo govoriti. Svjesni smo da nitko ovdje nije prorok da vraća što nam sutra donosi, ali svaka imalo korisna informacija nije na odmet. I ja sam razmišljao o nekakvoj brojci lagano ispod 200, ali sada…. Još kad izađe izvješće krajem veljače !

Sjećam ga se na 330 kn, kada su Norvežani izlazili….a mi se pitali zašto.
Zato !


a zasto je bitno na koliko i kad ce pasti na 150kn? nije mi jasno zasto se diskutira o tome? ako ti je povoljno kupuj, ako nije cekaj svoj target.

nitko od vas nema pojma kolika ce cijena biti za 5 minuta ili 55 dana.

Nije stvar u vračanju, stvar je u tome da sam ja o ovome pisao na 330 kn i više. Pa su me popljuvali.

Spiritus movens ovdje je cijena šećera. U europi i svijetu. Sad je to manje vise isto. Viro i dnaddans radi jedanko dobor kaoi i u q4 2016, možda i bolje. A hoce li zaraditi ca 60 milja kao u q4 2016. Neće. Zasto nece – zato sto ne znaju ili zato sto je cijena secera tu gdj eje.

I zato najvalkjujem rokanje do 150 kn, sporo i žilavo. Ali ići će dolje jer će ga loša izvješća gurati dolje. I to je to – loša izvješća guraju dolje, odmah i jako, dobra izvješća guraju gore – sporo i jadno.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Ovaj forum baš i postoji zbog razmjene mišljenja i nekakvih osobnih iskustava. Ne znam zašto se o nečemu nebi ovdje smjelo govoriti. Svjesni smo da nitko ovdje nije prorok da vraća što nam sutra donosi, ali svaka imalo korisna informacija nije na odmet. I ja sam razmišljao o nekakvoj brojci lagano ispod 200, ali sada…. Još kad izađe izvješće krajem veljače !

evo i ova info će biti od koristi za 150kn
https://www.agroklub.com/ratarstvo/rusija-proizvela-452-milijuna-tona-secerne-repe/39007/
pa ne možemo sakrivati javne podatke

New Report

Close