VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Umesto evropske velesile u proizvodnji šećera, Vojvodina se poklonila „kralju šećera“

ovako situaciju sa šećerom vide susjedi

peace !

sjajan članak – netko spomenu Jamajku ovdje, zna li tko koje još egzotične zemlje od 01 listopada imaju pravo izvoziti u eu bescarinski.

To je točno ono što ja tvrdim – prinos od 12 tona po hektaru, to je doseg koji jamči opstanak – to Švabe i Francuzi imaju. Imaju veliku prednost da su dosta sjevernije, a iaju i navodnjavanje što kod nas je pojam iz rječnika stranih riječi.
[/quote]
http://www.secerana.hr/UserDocsImages/GODI%C5%A0NJA%20FINANCIJSKA%20IZVJE%C5%A0%C4%86A%202016_HR.pdf
strana 3 predzadnji odlomak

u 2016 11,39 tona po hektaru.
sasvim dovoljno
[/quote]

U 2017 – 8 do 9 tona
sasvim nedovoljno
otkud znam – sami su tako rekli, pogledajt ena glas slkavonije

Ono što ljudi odbijaju kraj zdrave pameti i zdravih očiju odbijaju vidjeti – postoje razlozi zasto je cijena bila porasla do 500 kn, i psotoji rzlozi zasto je sad na 250. ja ne kazem da je jedna cijena pretjerana, a druga opravdana, to ja nem ogu znati, to ce vrijeem pokazati, samo govorim da psotoje objektivni razlozi koji se moraju pretresati i sagledavati. Navoditi prinos iz 2016 u 11 mjesecu 2017 je LANSKI SNIJEG. nADITE MI OVOGODIŠNJI PRINOS, NE LANJSKI.

Lanjski prinos je za nase secerane onoliko vazan klioo je vazna lanjska cijena u ovo doba – da je sad 600 eura koliko je bilo lani u ovo dova, ja bih pjevao od srece , a ne pisao ovdje.

[/quote]
je…to je proslo godisnji prinos..al ovaj o kojem vi pricate je cca 25 % manji prinos
viro prosle godine u ovo doba 400 kn
danas 40 % nize.
sve u svemu ja sam odlucio da je izmedju 230-250 ok uzet. mojih 31 komada je slabo i imam za barem 10x toliko .

Ne vidim gdje su to rekli koliki će biti prinosi, već su rekli da se očekuju na nekim mjestima manji nego što su očekivali, a na nekima će biti veći prinosi nego lani. Digestija će “sigurno biti iznadprosječna.”
Tako da nemojte izvlačiti samo dijelove izjave.


Ne vidim gdje su to rekli koliki će biti prinosi, već su rekli da se očekuju na nekim mjestima manji nego što su očekivali, a na nekima će biti veći prinosi nego lani. Digestija će "sigurno biti iznadprosječna."
Tako da nemojte izvlačiti samo dijelove izjave.

rekli su oni to, nisam aj to izmislio. pratite malo plodove zemlje i glas slavonije.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Plodovi zemelej – o1 listpada

Zadro, predsjednik uprave
Europa ce imati 4 miljuna tona viška, očekujemo žestoku utakmiucu.
Prinos do 55 tona, digestija bolja, summa summarum oko 9 tona po hektaru.

Plodove zemlje se i inače isplati gledati, dobra emisija

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Ne vidim gdje su to rekli koliki će biti prinosi, već su rekli da se očekuju na nekim mjestima manji nego što su očekivali, a na nekima će biti veći prinosi nego lani. Digestija će "sigurno biti iznadprosječna."
Tako da nemojte izvlačiti samo dijelove izjave.

rekli su oni to, nisam aj to izmislio. pratite malo plodove zemlje i glas slavonije.
[/quote]

Upravo sam citirao što su rekli u Glasu Slavonije.

Jel netko zna zašto su oni izdali toliko puno zadužnica vjerovnicima?

Mislim općenito je jako puno ugovorenih i potencijalnih obveza, pa me zanima ako netko zna detalje je li to tako uobičajeno u toj branši ili su se oni “malo zaigrali”?

Jel netko zna zašto su oni izdali toliko puno zadužnica vjerovnicima?

Mislim općenito je jako puno ugovorenih i potencijalnih obveza, pa me zanima ako netko zna detalje je li to tako uobičajeno u toj branši ili su se oni “malo zaigrali”?

http://zse.hr/userdocsimages/financ/VIRO-fin2016-1Y-REV-K-HR.pdf

str. 90; točka 32., Ugovorne i potencijalne obveze


Plodovi zemelej – o1 listpada

Zadro, predsjednik uprave
Europa ce imati 4 miljuna tona viška, očekujemo žestoku utakmiucu.
Prinos do 55 tona, digestija bolja, summa summarum oko 9 tona po hektaru.

Plodove zemlje se i inače isplati gledati, dobra emisija

baš ne pratim plodove zemlje ali mislim da se radilo o skraćenom izvještaju od ovog priloga ispod:

DAN POLJA ŠEĆERNE REPE 18.9.2017.g.

pozdrav ljubiteljima šećera
živjeli

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor

Prica se o 55 tona s digestijom ponegdje i do 20%. Znaci u prosjeku oko 10 t. Mozda sam krivo shvatio, ispravite ako grijesim.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kod ipkk je clanak bio 55-60 t/h i digestija prosjecna veca od 17, vjerovatno je i kod vira slicno.

Nesumnjivo dolaze malo turbulenta vremena pogotovo s ovim viskom secera na eu trzistu, ali nikad nije tako jednostavno

Ignore : renči

e, to je već bolje – prinosi, digestija, cukero braziliano

a ne jamranja – otkud sad cijrna na 250, a prošli mjesev bješe 350

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

status quo?!


status quo?!

čeka se da se neko istrese sve do 200 da bi mogli dalje

New Report

Close