VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/tolusic-ukidanje-kvota-za-secer-veca-prilika-nego-opasnost/ar-162696/

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

samo da je dovoljno repe, ali našu proizvodnju je smanjio još Jakovina na uštrb IPKK, nekada je Viro sam proizvodio koliko sada proizvode zajedno, biti će dobro ako se uveze štogod iz Mađarske

@mllr
Jel zante možda što je sa tužbom koju je Viro pokrenuo protiv ministarstva zbog te odluke? navodno da su tražili oko 100 miliona

ne znam, nisam dugo ništa novo o tome čuo, a sudeći po brzini pravosuđa, niti nećemo

The FAO Sugar Price Index averaged 203.9 points in August, down nearly 3.6 points (1.7 percent) from July. Sugar prices have been under downward pressure since the beginning of the year, with the decline in August largely driven by favourable prospects for cane harvests in major producing countries, namely Brazil, Thailand and India. Weaker international demand, in part due to high tariffs imposed by China and India, also contributed to the price weakness.

1. Očekivana dobra žetva šećerne trske
2. Uvozne carine nametnute od Kine i Indije

Ta dva čimbenika stvaraju višak na svj tržištima i pritišću cijenu nadolje. Ild da žetva barem negdje omane ili da Činezi i Indijci olabave svoje barijere tj. da ne uzmognu iz vlastite proizvdonej pokriti potrebe pa da dopuste uvoz.

http://www.fao.org/worldfoodsituation/foodpricesindex/en/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

au, al ga otrese. neko izlazi ne u trku, nego u galopu.

ivice, ivice, crni ivice.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

veci problem je cijena secera

ma nije cijena šećera problem za cijenu dionice, problem je sto nekom trebaju pare za todex sljedeci tjedan.

Ne znam tko bi prodao i srušio cijenu pa da uloži u todex.
Čovjek očekuje pad pa prodaje kako bi eventualno kupio nešto drugo jeftinije ali da prodaje da kupi todex…to bi vec bio ozbiljan slučaj za razmatranje.

nije nitko lud da kupi todex, osim nekih, ali većinu je todex izludio pa prodaju i ono što inače ne bi da nisu vec poludili od todexa

da sam normalan, poludio bih, u tom smislu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Žao mi ljudi što su uložili i izgubili na todex-u, ali to je tako i moraju to prihvatiti…i sam sam radi pohlepe i rizika izgubio ozbiljan novac, moraš to prihvatiti da je tako moralo biti…kad se otvori trgovanje odmah prodati i spasiti koliko se da, nema tu filozofije…jbg…to je samo moje mišljenje

ma sve to stoji, ali vidit ce te da ce se kupovati todex i dalje, posebno s fondovske strane.
a zasto netko izlazi ovdje na dnu, to mozemo samo spekulirati. firma je u dobrom stanju, sigurno vrijedi vise od 300 kn.

New Report

Close