VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

IPKK ima oko 80 milijuna izloženosti

Nisu ništa napisali u izvješćima pod nijednom kategorijom.
Ni u bilješkama, nigdje.

Investimir je napisao da ih nema u promemoriji dobavljača i banaka.

http://www.poslovni.hr/forum/tema/viro-viro-tvornica-secera-dd-820?page=426

Znači ništa.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


može li itko ovdje reći u kojoj mjeri je Viro izložen Agrokoru , nikako da igdje išta pronađem

3.3. Prodaja šećera i globalne cijene
Društvo je tokom kalendarske godine 2016. realiziralo ukupnu prodaju bijelog šećera u
količini od 135.161.615 kg od čega se više od polovice prodaje odnosi na izvoz. S obzirom
na uobičajenu distribuciju i zahtjeve kupaca u kojoj i nadalje oko 80% prodaje otpada na
industrijsku potrošnju, u pakiranjima prodane robe najveći udio otpada na pakiranja od 50
i više kilograma.

rev nek 2016, str. 5

nema ih jer ne prodaju na policamaagrokora u tolikim količinama – brijem da bi napisali nesto ako prodajni kanal od npr. 10 posto prodaje dospje u probleme . kome od velikih isporučuju npr ledu ne znam

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Nisu ništa napisali u izvješćima pod nijednom kategorijom.
Ni u bilješkama, nigdje.

Investimir je napisao da ih nema u promemoriji dobavljača i banaka.

http://www.poslovni.hr/forum/tema/viro-viro-tvornica-secera-dd-820?page=426

Znači ništa.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/kompletan-spisak-tko-je-a-tko-nije-pristupio-agrokorovoj-promemoriji-iz-koncerna-objavili-listu-banaka-i-dobavljaca-koji-su-potpisali-dokument/5956182/

ipkk je tu, pri vrhu, viro uopće nema. to znači da viro nema mjeničnih potrazivanja prema agrokoeu, drugih da li ima, ne znam. u svakom slucaju jako dobro je da barem viro ako i nebud enaplatio sve, barem nece plaćati tuđe dugove.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Da, to je dobro.
Jel zna netko kako ide sezona repe?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Zašto je cijena dionice onda drastično pala.
Mislim da je glavni šećer u Konzumu Viru

Imam popriličnu količinu Vira, i tražio sam informacije al nisu dali. Mislim da je korektno da se dioničarima govori istina, jer u protivnom su podložni tužbama.

Potraživanja od kupaca su oko 1/6 aktive, 216 mil kn. Koliko je od toga Konzum ne znamo.
S druge strane, nema ih u promemoriji za mjenice što je jako jako dobro.
Također, ne znamo što je sa roll-up robnim kreditom.
Kad izađu tablice znat ćemo.
Po meni to može biti recimo pola potraživanja od kupaca. Ne bi trebalo biti više.
I dio će naplatiti.
Bitno je da se sad redovno plaća i da se ide dalje.

P.S.
Cijena pala? Da, od početka godine brutalno. Čak previše.
Fundamenti ne opravdavaju toliki pad. Bar po meni.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Da, to je dobro.
Jel zna netko kako ide sezona repe?

službeno još ništa, pretpostavlja se oko 25-30% niži prinos u odnosu na prethodnu godinu

http://www.ekapija.com/news/1837708/susa-unistila-vise-od-polovine-prinosa-kukuruza-i-soje-secerne-repe-manje

U Srbiji su početkom kolovoza najavljivali pad od 20-30%, ako ne padne kiša.
Je li kolovoz ostao suh ili je pala kiša?
Kakva je situacija u Europi?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Tako će biti i u Hrv, ali veoma variria od atara do atara. Ako su bili pametni nisu ipli prdvati rekordnu žetvu po ovim niskim cijenama, pa ako cijena šećera potegn ipka natrag gore, lanjska žetva plus ovogodišnja mogla bi im u zbroju dati dovoljno šećera da unutar eu posluju s dobiti, a vani zavis koliko će se cijena oporaviti. Cijena je bila pala zbog očekivanog viška iz Brazila i Indije. Indiju je opet pogodila suša, Brazil izgleda proizvodi puno etanola jer šećer je prejeftin, a real je dosta ojačao (za jednu četvrtuinu) tako da se šećeranima više isplati preraditi u etanol i prodati za real, nego izvesti i prodati za usd koji doma vviše ne vrijedi 4 reala, nego 3 i kusur.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Da se ne zaboravi:

Viro prodao 195% više šećera nego lani

Ova poslovna godina zasad ima startnu poziciju da bude bolja od prošle.
Uzimajući u obzir ovo što je napisao investimir.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close